Rannal (At the Beach), Erich Pehap lõpetas 1939. aastal "Pallase“ graafikuna, olles kätt proovinud ka Nikolai Triigi ateljees. Ta lahkus Eestist 1943. aastal ning elas ülejäänud elu Kanadas, Torontos. Kõik kunstniku kavandid aga võtab kokku ja viib uuele tasandile peaaegu elusuuruses teostatud paljufiguuriline pannoo "Rannal“ ("At the Beach"). See maal valmis Pehapil juba paguluses olles 1950ndate alguses. Kanadas sai kunstnik nautida vabadust - valida ise sobiv teema ja selle teostusviis. Maal aga oli uuel kodumaal täiesti unustusse vajunud: see leiti alles hiljuti rulli keeratult pärast valmimist üle 60 aasta tagasi. Kõik inimesed on väga meisterlikult ning ilmekalt läbi maalitud säilitades nende omapära ning seejuures andes suurepäraselt edasi sooja suvist päeva mõnes mereäärses kuurortlinnas. Erich Pehapil on ka suurepärane koloristivaist - terve teos kõlab kokku väga harmooniliselt. Pehap näitab selles töös oma tõelist maalijatalenti. Signatuuriga Alg: Toimus Rannal (At the Beach), Erich Pehap E-kunstisalongis Pehap Erich
Anno 1997
Eesti kunsti esindusgalerii E-Kunstisalong alustas tööd jaanuaris 1997 ja on kõige vanem eragalerii Eestis. Galerii on korraldanud oksjone 26 aastat, järjekorras on tulemas 53.oksjon. E-Kunstisalong tegeleb eesti kunstiklassika ja kaasaegse kunsti müügiga ning näituste korraldamisega.

E-poest ostetud teosed saadame teieni kulleriga
1-3 tööpäeva jooksul. Transport alates 20 €.
Rannal (At the Beach), Erich Pehap E-kunstisalongis
Erich Pehap (1912–1981)

Rannal (At the Beach)

1954 Õli, lõuend. Signeeritud. 121x450
Alghind: € €45000
30. E-Kunstisalongi XXX oksjon
7. aprill 2013 Kell 15 Tartu galerii

Erich Pehap lõpetas 1939. aastal "Pallase“ graafikuna, olles kätt proovinud ka Nikolai Triigi ateljees. Ta lahkus Eestist 1943. aastal ning elas ülejäänud elu Kanadas, Torontos.

Kõik kunstniku kavandid aga võtab kokku ja viib uuele tasandile peaaegu elusuuruses teostatud paljufiguuriline pannoo "Rannal“ ("At the Beach"). See maal valmis Pehapil juba paguluses olles 1950ndate alguses. Kanadas sai kunstnik nautida vabadust - valida ise sobiv teema ja selle teostusviis. Maal aga oli uuel kodumaal täiesti unustusse vajunud: see leiti alles hiljuti rulli keeratult pärast valmimist üle 60 aasta tagasi.

Kõik inimesed on väga meisterlikult ning ilmekalt läbi maalitud säilitades nende omapära ning seejuures andes suurepäraselt edasi sooja suvist päeva mõnes mereäärses kuurortlinnas. Erich Pehapil on ka suurepärane koloristivaist - terve teos kõlab kokku väga harmooniliselt. Pehap näitab selles töös oma tõelist maalijatalenti.Erich Pehap (1912–1981)
Kunstnik Erich Pehap sündis 1912. aastal Viljandis. Suri 1981. aastal Torontos. Õppis 1933–34 Riigi Kunstitööstuskoolis keraamikat ja tarbegraafikat. 1932–33 ja 1934–39 õppis Pallases Nikolai Triigi juures maalimist ja Laigo ning Vaheri juures graafikat. Lõpetas kooli 1939. aastal graafikuna. 1937. aastal omandas koolis ka joonistusõpetaja kutse.Töötas eestis vabakunstniku ja joonistusõpetajana. 1943. aastal siirdus Soome ja 1944. aastal sealt Rootsi, kus tegutses tarbegraafikuna. 1949 asus elama Torontosse, kus alguses töötas tööstuskunstnikuna, hiljem vabakunstnikuna. 1952. aastal lõpetas Pehap Montrealis Institute of Mechanical Draughting´i kujunduskunsti erialal. Kuulus mitmetesse kunstiühingutesse.


Teosed oksjonitelViimati lisatud teosedOtsi konkreetset autorit nime või nimeosa järgi.
Täisnimekiri on nähtav ülal lingi Autorid kaudu.

Vaata tehnikate järgi  —  

Vaata teemade järgiKunsti ost ja müük
E-Kunstisalong pakub laias valikus klassikalist ja modernset kunsti. Enamik galeriis müügil olevaid töid on üleval ka koduleheküljel. Vaata veebis või tule galeriisse vaatama!


Head Eesti kunsti

Eesti kunsti müük, kunstigalerii, kunstioksjonid, vanem Eesti kunst, kaasaegsed Eesti kunstinkud. Eesti maal, graafika, skulptuur, terrakota, akvarell, õlimaal ja pastell.

Alates 1997. aastast
Galerii alustas tööd jaanuaris 1997. E-Kunstisalong korraldab oksjone, müüb kunstiklassikat ja kaasaegset kunsti, kureerib näitusi ning annab välja kunstialbumeid.


Eesti kunstioksjonid

Kas teadsid, et E-kunstisalong on Eesti vanim järjepidevalt tegutsev galerii, mis on pidevalt korraldanud kunstioksjoneid. Tule kindlasti osalema kevadoksjonile ja sügisoksjonile!

Vaata ka galerii tegemisi Facebookis

Kontaktandmed
E-Kunstisalong OÜ, reg. 11699523,
Tehase 16, Tartu, 50107 
E-mail 
Kontakttelefon (+372) 7366 777

Veebidisain ja FastLion CMS aara.ee

Rannal (At the Beach),

Erich Pehap (1912–1981) Rannal (At the Beach) 1954 Õli, lõuend Signeeritud Erich Pehap lõpetas 1939. aastal "Pallase“ graafikuna, olles kätt proovinud ka Nikolai Triigi ateljees. Ta lahkus Eestist 1943. aastal ning elas ülejäänud elu Kanadas, Torontos.Kõik kunstniku kavandid aga võtab kokku ja viib uuele tasandile peaaegu elusuuruses teostatud paljufiguuriline pannoo "Rannal“ ("At the Beach"). See maal valmis Pehapil juba paguluses olles 1950ndate alguses. Kanadas sai kunstnik nautida vabadust - valida ise sobiv teema ja selle teostusviis. Maal aga oli uuel kodumaal täiesti unustusse vajunud: see leiti alles hiljuti rulli keeratult pärast valmimist üle 60 aasta tagasi. Kõik inimesed on väga meisterlikult ning ilmekalt läbi maalitud säilitades nende omapära ning seejuures andes suurepäraselt edasi sooja suvist päeva mõnes mereäärses kuurortlinnas. Erich Pehapil on ka suurepärane koloristivaist - terve teos kõlab kokku väga harmooniliselt. Pehap näitab selles töös oma tõelist maalijatalenti.

Rannal (At the Beach), Erich Pehap E-kunstisalongis

Pehap Erich
www.e-kunstisalong.ee © 2024 E-kunstisalong OÜ » Hea Eesti kunsti ost ja müük