Rootsi rannaküla, Eerik Haamer Eerik Haameri loomingut esineb oksjoni valikutes küllaltki harva. Haamer lõpetas “Pallase" kunstikooli 1935. aastal kunstnik Nikolai Triigi õpilasena. Tema Saaremaa-ainelised figuraalsed kompositsioonid äratasid koheselt kunstihuviliste tähelepanu. Sõja-aastatel valmis kunstnikul mitmeid põgenike teemale pühendatud töid. Tema laad oli ekspressiivne ja jõuline. Neil aastail töötas E. Haamer Tallinnas Rakenduskunstikoolis maaliõpetajana. 1944. aasta sügisel võttis ta nagu paljud eestlased, ette raske ülemeretee Rootsi, mis jäi kunstniku uueks kodumaaks kuni surmani. Uues keskkonnas tegi kunstnik läbi mitmeid muutusi. Maal kujutab ilmselt mõnda rootsi rannaküla ja on maalitud 1950-ndatel aastatel. Haamer kujutab tüüpilist rootsimaist vaadet punaste majakestega, mis on jäädvustatud joonistava pintsliga. Baltisaksa meistritest tänapäeva kunstini Rootsi rannaküla, Eerik Haamer E-kunstisalongis Haamer Eerik
Anno jaanuar 1997
Tere tulemast Eesti kunsti esindusgaleriisse
Tehase 16, Tartu E-Kaubamajas,
Avatud: E–R 10–18 ja L 10–16
Kõik kodulehel olevad teosed on galeriis saadaval.
Ostude saatmine uksest ukseni.
Rootsi rannaküla, Eerik Haamer E-kunstisalongis

Rootsi rannaküla

u. 1950-ndad. Õli, lõuend. 55 x 92. Originaalraam. Signatuuriga.
Alghind: 45 000/ € 2 876, lõpphind: 66 500/ € 4 250
16. Meistrite paraad
29.03.2006 Tallinn, Mustpeade Maja

Eerik Haameri loomingut esineb oksjoni valikutes küllaltki harva.
Haamer lõpetas “Pallase" kunstikooli 1935. aastal kunstnik
Nikolai Triigi õpilasena. Tema Saaremaa-ainelised figuraalsed
kompositsioonid äratasid koheselt kunstihuviliste tähelepanu.
Sõja-aastatel valmis kunstnikul mitmeid põgenike teemale
pühendatud töid. Tema laad oli ekspressiivne ja jõuline. Neil
aastail töötas E. Haamer Tallinnas Rakenduskunstikoolis
maaliõpetajana. 1944. aasta sügisel võttis ta nagu paljud eestlased,
ette raske ülemeretee Rootsi, mis jäi kunstniku uueks kodumaaks
kuni surmani. Uues keskkonnas tegi kunstnik läbi mitmeid
muutusi. Maal kujutab ilmselt mõnda rootsi rannaküla ja on
maalitud 1950-ndatel aastatel. Haamer kujutab tüüpilist
rootsimaist vaadet punaste majakestega, mis on jäädvustatud
joonistava pintsliga.Eerik Haamer
Eerik Haamer sündis 1908. aastal Kuressaares. Suri 1994 Rootsis. 1930. aastast õppis Pallases, mille lõpetas viis aastat hiljem Nikolai Triigi õpilasena. Töötas seejärel Tartu koolides joonistus- ja võimlemisõpetajana ning 1941–44 Tallinna Rakenduskunsti Koolis maali-, joonistus- ja anatoomiaõppejõuna. Lahkus 1944. aastal Rootsi. Alates 1955. aastast oli vabakunstnik. 1930. aastatel kujunes Haamerist eesti kunsti silmapaistvamaid figuurikompositsioonide maalijaid. Selleaegsele loomingule on omased jõulisus, lürism, pastoosne maalimisviis ja valgusefektide kasutamine. Hiljem muutus käsitlus karmimaks ja eepilisemaks. Sügav ainetunnetus ja paatosevaba kujutusviis annavad maalidele filosoofilise tähenduse. 1950. aastate lõpus ja 1960. aastate alguses lõi Haamer Hispaania ja Portugali reiside muljeil suuri dekoratiivseid, rõhutatud kontuuriga kompositsioone. 1960. aastate algul maalis lühikest aega abstraktses laadis.


Teosed oksjonitelViimati lisatud teosedOtsi konkreetset autorit nime või nimeosa järgi.
Täisnimekiri on nähtav ülal lingi Autorid kaudu.

Vaata tehnikate järgi  —  

Vaata teemade järgiKunsti ost ja müük
E-Kunstisalong pakub laias valikus klassikalist ja modernset kunsti. Enamik galeriis müügil olevaid töid on üleval ka koduleheküljel.

Alates 1997. aastast
Galerii alustas tööd jaanuaris 1997. E-Kunstisalong korraldab oksjone, müüb kunstiklassikat ja kaasaegset kunsti ning kureerib näitusi.

Vaata ka galerii tegemisi Facebookis

Kontaktandmed
E-Kunstisalong OÜ, reg. 11699523,
Tehase 16, Tartu, 50107 
E-mail 
Kontakttelefon (+372) 7366 777

Veebidisain ja FastLion CMS aara.ee

Rootsi rannaküla, Eerik Haamer

Eerik Haamer Rootsi rannaküla u 1950-ndad Eerik Haameri loomingut esineb oksjoni valikutes küllaltki harva.Haamer lõpetas “Pallase" kunstikooli 1935. aastal kunstnikNikolai Triigi õpilasena. Tema Saaremaa-ainelised figuraalsedkompositsioonid äratasid koheselt kunstihuviliste tähelepanu.Sõja-aastatel valmis kunstnikul mitmeid põgenike teemalepühendatud töid. Tema laad oli ekspressiivne ja jõuline. Neilaastail töötas E. Haamer Tallinnas Rakenduskunstikoolismaaliõpetajana. 1944. aasta sügisel võttis ta nagu paljud eestlased,ette raske ülemeretee Rootsi, mis jäi kunstniku uueks kodumaakskuni surmani. Uues keskkonnas tegi kunstnik läbi mitmeidmuutusi. Maal kujutab ilmselt mõnda rootsi rannaküla ja onmaalitud 1950-ndatel aastatel. Haamer kujutab tüüpilistrootsimaist vaadet punaste majakestega, mis on jäädvustatudjoonistava pintsliga.

Rootsi rannaküla, Eerik Haamer E-kunstisalongis

Haamer Eerik
www.e-kunstisalong.ee © 2018 E-kunstisalong OÜ » Kunsti ost ja müük