Rukkilõikus, Elmar Leppik E-kunstisalongis Elmar Leppik lõpetas 1943. aastal Kõrgemad Kujutava Kunsti Kursused, mis oli "Pallase“ kunstikooli sõjaaegseks nimeks. Tema juhendajaks meisterateljees oli kunstnik Aleksander Vardi. Leppiku lemmikalaks kujunes maastikumaal ning tema motiivid pärinesid Lõuna-Eesti metsasest maastikust. Neile aastaile iseloomulikult oli tema koloriit tuhmides toonides, kus domineerisid erinevad rohekad ja pruunikad varjundid. Leppik armastas maalida puude salu ning veesilma, ta ei ajanud taga efektseid vaateid. Kunstnik on maalinud ka mõningad figuraalsed kompositsioonid, mis seotud toonaste tellimustöödega. Kompositsioon "Rukkilõikus“ kuulub nende maalide hulka. Põllutööde ja maaelu idülliline kujutamine seob maali 1930-ndate aastate eesti kunstiga. Meenuvad Johannes Võerahansu, Lepo Mikko jt kunstnike tööd. Leppiku "Rukkilõikuses“ puudub veel hilisemale sotsrealismile omane paatoslikkus. Stseeni pastoraalne meeleolu on rahulik, pigem maaelu traditsioone rõhutav. E. Leppik suri aasta hiljem uppudes Pühajärve. Meistriklass Ammende villas Rukkilõikus, Elmar Leppik E-kunstisalongis Leppik Elmar
Anno jaanuar 1997
Tere tulemast Eesti kunsti esindusgaleriisse
Tehase 16, Tartu E-Kaubamajas,
Avatud: E–R 10–18 ja L 10–16
Kõik kodulehel olevad teosed on galeriis saadaval.
Ostude saatmine uksest ukseni 1-2 tööpäeva jooksul. Hind Eesti piires 20 eurot.
Rukkilõikus, Elmar Leppik E-kunstisalongis

Rukkilõikus

1948 Õli, lõuend. Signatuuriga. 84 x 131
Alghind: 54 000/ € 3 451, lõpphind: € 63 000/ 4 026
17. Meistri kiituseks
11.10.2006 Tallinn, Mustpeade Maja

Elmar Leppik lõpetas 1943. aastal Kõrgemad Kujutava Kunsti Kursused, mis oli "Pallase“ kunstikooli sõjaaegseks nimeks.
Tema juhendajaks meisterateljees oli kunstnik Aleksander Vardi.

Leppiku lemmikalaks kujunes maastikumaal ning tema motiivid pärinesid Lõuna-Eesti metsasest maastikust. Neile aastaile iseloomulikult oli tema koloriit tuhmides toonides, kus domineerisid erinevad rohekad ja pruunikad varjundid. Leppik armastas maalida puude salu ning veesilma, ta ei ajanud taga efektseid vaateid. Kunstnik on maalinud ka mõningad figuraalsed kompositsioonid, mis seotud toonaste tellimustöödega.


Kompositsioon "Rukkilõikus“ kuulub nende maalide hulka.
Põllutööde ja maaelu idülliline kujutamine seob maali 1930-ndate aastate eesti kunstiga. Meenuvad Johannes Võerahansu, Lepo Mikko jt kunstnike tööd. Leppiku "Rukkilõikuses“ puudub veel hilisemale sotsrealismile omane paatoslikkus. Stseeni pastoraalne meeleolu on rahulik, pigem maaelu traditsioone rõhutav. E. Leppik suri aasta hiljem uppudes Pühajärve.Elmar Leppik
Elmar Leppik lõpetas 1943. aastal Kõrgemad Kujutava Kunsti Kursused, mis oli "Pallase“ kunstikooli sõjaaegseks nimeks. Tema juhendajaks meisterateljees oli kunstnik Aleksander Vardi.Leppiku lemmikalaks kujunes maastikumaal ning tema motiivid pärinesid Lõuna-Eesti metsasest maastikust. Neile aastaile iseloomulikult oli tema koloriit tuhmides toonides, kus domineerisid erinevad rohekad ja pruunikad varjundid. Leppik armastas maalida puude salu ning veesilma, ta ei ajanud taga efektseid vaateid. Kunstnik on maalinud ka mõningad figuraalsed kompositsioonid, mis seotud toonaste tellimustöödega.


Teosed oksjonitelViimati lisatud teosedOtsi konkreetset autorit nime või nimeosa järgi.
Täisnimekiri on nähtav ülal lingi Autorid kaudu.

Vaata tehnikate järgi  —  

Vaata teemade järgiKunsti ost ja müük
E-Kunstisalong pakub laias valikus klassikalist ja modernset kunsti. Enamik galeriis müügil olevaid töid on üleval ka koduleheküljel.

Alates 1997. aastast
Galerii alustas tööd jaanuaris 1997. E-Kunstisalong korraldab oksjone, müüb kunstiklassikat ja kaasaegset kunsti ning kureerib näitusi.

Vaata ka galerii tegemisi Facebookis

Kontaktandmed
E-Kunstisalong OÜ, reg. 11699523,
Tehase 16, Tartu, 50107 
E-mail 
Kontakttelefon (+372) 7366 777

Veebidisain ja FastLion CMS aara.ee

Rukkilõikus, Elmar Leppik E-kunstisalongis

Elmar Leppik Rukkilõikus 1948 Õli, lõuend Signatuuriga Elmar Leppik lõpetas 1943. aastal Kõrgemad Kujutava Kunsti Kursused, mis oli "Pallase“ kunstikooli sõjaaegseks nimeks.Tema juhendajaks meisterateljees oli kunstnik Aleksander Vardi.
Leppiku lemmikalaks kujunes maastikumaal ning tema motiivid pärinesid Lõuna-Eesti metsasest maastikust. Neile aastaile iseloomulikult oli tema koloriit tuhmides toonides, kus domineerisid erinevad rohekad ja pruunikad varjundid. Leppik armastas maalida puude salu ning veesilma, ta ei ajanud taga efektseid vaateid. Kunstnik on maalinud ka mõningad figuraalsed kompositsioonid, mis seotud toonaste tellimustöödega.
Kompositsioon "Rukkilõikus“ kuulub nende maalide hulka.Põllutööde ja maaelu idülliline kujutamine seob maali 1930-ndate aastate eesti kunstiga. Meenuvad Johannes Võerahansu, Lepo Mikko jt kunstnike tööd. Leppiku "Rukkilõikuses“ puudub veel hilisemale sotsrealismile omane paatoslikkus. Stseeni pastoraalne meeleolu on rahulik, pigem maaelu traditsioone rõhutav. E. Leppik suri aasta hiljem uppudes Pühajärve.

Rukkilõikus, Elmar Leppik E-kunstisalongis

Leppik Elmar
www.e-kunstisalong.ee © 2018 E-kunstisalong OÜ » Kunsti ost ja müük