Salong, Valerian Loik E-kunstisalongis Valerian Loik alustas kunstiõpinguid 1920. aastal N. Rothi erastuudios ning jätkas Tartus kunstikoolis Pallas, mille lõpetas Ado Vabbe õpilasena 1935. aastal. 1930. aastatel täiendas kunstnik end ka korduvalt Prantsusmaal ja Itaalias. Tema loomingust leiab peamiselt figuurkompositsioone, akti-, interjööri- ja vaatemaali ning natüürmorti. Põlise tallinlasena siirdus Loik pärast õpinguid tagasi pealinna, kus töötas Eesti Riiklikus Kunstiinstituudis õppejõuna. Maal “Salong" pärineb 1930. aastate lõpust, mil kunstniku käekiri oli hilisema maalilaadiga võrreldes jutustavam ja pehmem. Seda maali võib vaadelda ka kui luigelaulu esimese Eesti Vabariigi aegsetele kodudele. Sellesse perioodi kuuluvaid töid peetakse Loigu loomingu ühtedeks tugevamateks, sest sarnaselt paljudele teistele kunstnikele tõid järgnevad sõja-aastad ka tema loomeprotsessi kaasa teatava passiivsuse ning kunstilise tagasilöögi. Enese taasleidmine jäi kunstnikul 1950. aastatesse. Sellele annab kinnitust ka Eesti Kunstimuuseumi kogusse kuuluv Loigu maal “Natüürmort (Interjöör)" 1952. aastast. Teosel on kujutatud ruumi, mis on jäädvustatud ka antud oksjonitööl. Vaataja tunneb ära samu detaile, näiteks küünlajalg ning kumer aknalaud, kuid aja muutumisest kõnelevad seinale riputatud maalid, millest suurim on lugeva Lenini portree. Esiplaanil on aga otsesed viited kunstnikule - pintslid ning palett. Kas neil aastatel võis see tuba olla kunstniku oma ateljee, jääb esialgu mõistatuseks. Interjööride jäädvustamisel pööras Loik alati tähelepanu detailidele ning pisematele esemetele. Viimased muutsid tema kujutatud ruumid isikupäraseks, andes selle kaudu vaatajatele aimu, kes võisid nendes tubades elada. Interjööridest oleks inimene justkui korraks lahkunud, et iga hetk tagasi tulla. 2010 Salong, Valerian Loik E-kunstisalongis Loik Valerian
Anno 1997
Eesti kunsti esindusgalerii E-Kunstisalong alustas tööd jaanuaris 1997 ja on kõige vanem eragalerii Eestis. Galerii on korraldanud oksjone 26 aastat, järjekorras on tulemas 53.oksjon. E-Kunstisalong tegeleb eesti kunstiklassika ja kaasaegse kunsti müügiga ning näituste korraldamisega.

E-poest ostetud teosed saadame teieni kulleriga
1-3 tööpäeva jooksul. Transport alates 20 €.
Salong, Valerian Loik E-kunstisalongis
Valerian Loik (1904-1986)

Salong

1938-39 Õli, lõuend 127 x 107
Alghind: € 39000/€2492, lõpphind: € 40 500/ 2 588
25. E-Kunstisalongi XXV oksjon
04.12.2010 kell 16 Tartu galerii

Valerian Loik alustas kunstiõpinguid 1920. aastal N. Rothi erastuudios ning jätkas Tartus kunstikoolis Pallas, mille lõpetas Ado Vabbe õpilasena 1935. aastal. 1930. aastatel täiendas kunstnik end ka korduvalt Prantsusmaal ja Itaalias.
Tema loomingust leiab peamiselt figuurkompositsioone, akti-, interjööri- ja vaatemaali ning natüürmorti. Põlise tallinlasena siirdus Loik pärast õpinguid tagasi pealinna, kus töötas Eesti Riiklikus Kunstiinstituudis õppejõuna.
Maal “Salong" pärineb 1930. aastate lõpust, mil kunstniku käekiri oli hilisema maalilaadiga võrreldes jutustavam ja pehmem. Seda maali võib vaadelda ka kui luigelaulu esimese Eesti Vabariigi aegsetele kodudele. Sellesse perioodi kuuluvaid töid peetakse Loigu loomingu ühtedeks tugevamateks, sest sarnaselt paljudele teistele kunstnikele tõid järgnevad sõja-aastad ka tema loomeprotsessi kaasa teatava passiivsuse ning kunstilise tagasilöögi. Enese taasleidmine jäi kunstnikul 1950. aastatesse. Sellele annab kinnitust ka Eesti Kunstimuuseumi kogusse kuuluv Loigu maal “Natüürmort (Interjöör)" 1952. aastast. Teosel on kujutatud ruumi, mis on jäädvustatud ka antud oksjonitööl. Vaataja tunneb ära samu detaile, näiteks küünlajalg ning kumer aknalaud, kuid aja muutumisest kõnelevad seinale riputatud maalid, millest suurim on lugeva Lenini portree. Esiplaanil on aga otsesed viited kunstnikule - pintslid ning palett. Kas neil aastatel võis see tuba olla kunstniku oma ateljee, jääb esialgu mõistatuseks.
Interjööride jäädvustamisel pööras Loik alati tähelepanu detailidele ning pisematele esemetele. Viimased muutsid tema kujutatud ruumid isikupäraseks, andes selle kaudu vaatajatele aimu, kes võisid nendes tubades elada.
Interjööridest oleks inimene justkui korraks lahkunud, et iga hetk tagasi tulla.Teosed oksjonitelViimati lisatud teosedOtsi konkreetset autorit nime või nimeosa järgi.
Täisnimekiri on nähtav ülal lingi Autorid kaudu.

Vaata tehnikate järgi  —  

Vaata teemade järgiKunsti ost ja müük
E-Kunstisalong pakub laias valikus klassikalist ja modernset kunsti. Enamik galeriis müügil olevaid töid on üleval ka koduleheküljel. Vaata veebis või tule galeriisse vaatama!


Head Eesti kunsti

Eesti kunsti müük, kunstigalerii, kunstioksjonid, vanem Eesti kunst, kaasaegsed Eesti kunstinkud. Eesti maal, graafika, skulptuur, terrakota, akvarell, õlimaal ja pastell.

Alates 1997. aastast
Galerii alustas tööd jaanuaris 1997. E-Kunstisalong korraldab oksjone, müüb kunstiklassikat ja kaasaegset kunsti, kureerib näitusi ning annab välja kunstialbumeid.


Eesti kunstioksjonid

Kas teadsid, et E-kunstisalong on Eesti vanim järjepidevalt tegutsev galerii, mis on pidevalt korraldanud kunstioksjoneid. Tule kindlasti osalema kevadoksjonile ja sügisoksjonile!

Vaata ka galerii tegemisi Facebookis

Kontaktandmed
E-Kunstisalong OÜ, reg. 11699523,
Tehase 16, Tartu, 50107 
E-mail 
Kontakttelefon (+372) 7366 777

Veebidisain ja FastLion CMS aara.ee

Salong, Valerian Loik E-kunstisalongis

Valerian Loik (1904-1986) Salong 1938-39 Õli, lõuend 127 x 107 Alghind: € 39000/€2492, lõpphind: € 40 500/ 2 588 25 E-Kunstisalongi XXV oksjon 04 Valerian Loik alustas kunstiõpinguid 1920. aastal N. Rothi erastuudios ning jätkas Tartus kunstikoolis Pallas, mille lõpetas Ado Vabbe õpilasena 1935. aastal. 1930. aastatel täiendas kunstnik end ka korduvalt Prantsusmaal ja Itaalias. Tema loomingust leiab peamiselt figuurkompositsioone, akti-, interjööri- ja vaatemaali ning natüürmorti. Põlise tallinlasena siirdus Loik pärast õpinguid tagasi pealinna, kus töötas Eesti Riiklikus Kunstiinstituudis õppejõuna. Maal “Salong" pärineb 1930. aastate lõpust, mil kunstniku käekiri oli hilisema maalilaadiga võrreldes jutustavam ja pehmem. Seda maali võib vaadelda ka kui luigelaulu esimese Eesti Vabariigi aegsetele kodudele. Sellesse perioodi kuuluvaid töid peetakse Loigu loomingu ühtedeks tugevamateks, sest sarnaselt paljudele teistele kunstnikele tõid järgnevad sõja-aastad ka tema loomeprotsessi kaasa teatava passiivsuse ning kunstilise tagasilöögi. Enese taasleidmine jäi kunstnikul 1950. aastatesse. Sellele annab kinnitust ka Eesti Kunstimuuseumi kogusse kuuluv Loigu maal “Natüürmort (Interjöör)" 1952. aastast. Teosel on kujutatud ruumi, mis on jäädvustatud ka antud oksjonitööl. Vaataja tunneb ära samu detaile, näiteks küünlajalg ning kumer aknalaud, kuid aja muutumisest kõnelevad seinale riputatud maalid, millest suurim on lugeva Lenini portree. Esiplaanil on aga otsesed viited kunstnikule - pintslid ning palett. Kas neil aastatel võis see tuba olla kunstniku oma ateljee, jääb esialgu mõistatuseks.Interjööride jäädvustamisel pööras Loik alati tähelepanu detailidele ning pisematele esemetele. Viimased muutsid tema kujutatud ruumid isikupäraseks, andes selle kaudu vaatajatele aimu, kes võisid nendes tubades elada. Interjööridest oleks inimene justkui korraks lahkunud, et iga hetk tagasi tulla.

Salong, Valerian Loik E-kunstisalongis

Loik Valerian
www.e-kunstisalong.ee © 2024 E-kunstisalong OÜ » Hea Eesti kunsti ost ja müük