Sügis Pühajärvelt, Kalju Nagel Tartumaalt pärit Kalju Nageli põhiteemaks oli Lõuna-Eesti maastik. Kunstiajaloolane Voldemar Erm on kirjutanud: „Nageli pintsli all saavad vaheldusrikkad Lõuna-Eesti kuppelmaastikud oma järvesilmadega maalilise tõlgenduse. Aasta-aastalt on tema maastikes järjest rohkem panoraamset avarustunnet, tema pintslikiri üha tormakama hoo ja impressionistlikuma värvisäraga. “ Meistrilt meistrile Sügis Pühajärvelt, Kalju Nagel E-kunstisalongis Nagel Kalju
Anno 1997
Eesti kunsti esindusgalerii E-Kunstisalong alustas tööd jaanuaris 1997. Galerii korraldab oksjone (Tallinnas, Tartus, Pärnus), tegeleb eesti kunstiklassika ja kaasaegse kunsti müügiga ning näituste korraldamisega.

E-poest ostetud teosed saadame teieni kulleriga
1-3 tööpäeva jooksul. Transport alates 20 €.
Sügis Pühajärvelt, Kalju Nagel E-kunstisalongis
Kalju Nagel (1918–2005)

Sügis Pühajärvelt

1990. Õli, masoniit. 50x60. Signatuuriga.
Alghind: € €1500, lõpphind: € 2200
48. E-Kunstisalongi XLVIII oksjon
07.11.2021 Tartu galeriis kell 13

Tartumaalt pärit Kalju Nageli põhiteemaks oli Lõuna-Eesti maastik. Kunstiajaloolane Voldemar Erm on kirjutanud: „Nageli pintsli all saavad vaheldusrikkad Lõuna-Eesti kuppelmaastikud oma järvesilmadega maalilise tõlgenduse. Aasta-aastalt on tema maastikes järjest rohkem panoraamset avarustunnet, tema pintslikiri üha tormakama hoo ja impressionistlikuma värvisäraga.“Kalju Nagel (1918–2005)
Maalikunstnik Kalju Nagel sündis 1918. aastal Tartumaal, suri 2005. aastal.Õppis 1936–1939 Pallases Aleksander Vardi ateljees, kust kutsuti 1939. aastal sõjaväeteenistusse. Osales ka II maailmasõjas. Jätkas 1945–1947 kunstiõpinguid Vardi juhendamisel Tartu Riiklikus Kunstiinstituudis. Eesti Kunstnike Liidu liige alates 1956. aastast. Osales näitustel alates 1947. aastast.Viljelenud maastikumaali, vähem natüürmorti, portreed ja figuurikompositsiooni.


Teosed oksjonitelViimati lisatud teosedOtsi konkreetset autorit nime või nimeosa järgi.
Täisnimekiri on nähtav ülal lingi Autorid kaudu.

Vaata tehnikate järgi  —  

Vaata teemade järgiKunsti ost ja müük
E-Kunstisalong pakub laias valikus klassikalist ja modernset kunsti. Enamik galeriis müügil olevaid töid on üleval ka koduleheküljel. Vaata veebis või tule galeriisse vaatama!


Head Eesti kunsti

Eesti kunsti müük, kunstigalerii, kunstioksjonid, vanem Eesti kunst, kaasaegsed Eesti kunstinkud. Eesti maal, graafika, skulptuur, terrakota, akvarell, õlimaal ja pastell.

Alates 1997. aastast
Galerii alustas tööd jaanuaris 1997. E-Kunstisalong korraldab oksjone, müüb kunstiklassikat ja kaasaegset kunsti, kureerib näitusi ning annab välja kunstialbumeid.


Eesti kunstioksjonid

Kas teadsid, et E-kunstisalong on Eesti vanim järjepidevalt tegutsev galerii, mis on pidevalt korraldanud kunstioksjoneid. Tule kindlasti osalema kevadoksjonile ja sügisoksjonile!

Vaata ka galerii tegemisi Facebookis

Kontaktandmed
E-Kunstisalong OÜ, reg. 11699523,
Tehase 16, Tartu, 50107 
E-mail 
Kontakttelefon (+372) 7366 777

Veebidisain ja FastLion CMS aara.ee

Sügis Pühajärvelt, Kalju Nagel

Kalju Nagel (1918–2005) Sügis Pühajärvelt 1990 Õli, masoniit Tartumaalt pärit Kalju Nageli põhiteemaks oli Lõuna-Eesti maastik. Kunstiajaloolane Voldemar Erm on kirjutanud: „Nageli pintsli all saavad vaheldusrikkad Lõuna-Eesti kuppelmaastikud oma järvesilmadega maalilise tõlgenduse. Aasta-aastalt on tema maastikes järjest rohkem panoraamset avarustunnet, tema pintslikiri üha tormakama hoo ja impressionistlikuma värvisäraga.“

Sügis Pühajärvelt, Kalju Nagel E-kunstisalongis

Nagel Kalju
www.e-kunstisalong.ee © 2023 E-kunstisalong OÜ » Hea Eesti kunsti ost ja müük