Suudle printsi, Edgar Valter Kunstiteadlane Mari Vallikivi on kirjutanud Valteri maaliloomingust: "Kahjuks on Edgar Valteri iseõppinu staatus või kunstiinstitutsioonide piiratud nägemine jätnud tema maaliloomingu teenimatult kunstiloo üldkäsitlusest kõrvale. Ja ehkki tema maaliteosed pole Eesti kunsti arengut mõjutanud, on need mõjutanud vaatajat ning suurima võimaliku tänuna teeninud ära inimeste armastuse, mis jääb paljudel kunstnikel saavutamata. Nii ongi peamine ja tunnetatav, selgitustele ning seletustele mittealluv just see maalidest õhkuv soojus, elujaatav hoiak, mis kaalub üles mistahes kunstilise eksperimenteerimise. " 127x120 Alg: Suudle printsi, Edgar Valter E-kunstisalongis Valter Edgar
Anno jaanuar 1997
Tere tulemast Eesti kunsti esindusgaleriisse
Tehase 16, Tartu E-Kaubamajas,
Avatud: E–R 10–18 ja L 10–16


Ostude saatmine Eesti piires!
Suudle printsi, Edgar Valter E-kunstisalongis

Suudle printsi

1990ndad Õli,masoniit. 71 x 31,5. Signatuuriga.
Alghind: € 975, lõpphind: € 1 550
36. E-Kunstisalongi XXXVI oksjon
02.04.2016 Tartu galeriis kell 15

Kunstiteadlane Mari Vallikivi on kirjutanud Valteri maaliloomingust: "Kahjuks on Edgar Valteri iseõppinu staatus või kunstiinstitutsioonide piiratud nägemine jätnud tema maaliloomingu teenimatult kunstiloo üldkäsitlusest kõrvale. Ja ehkki tema maaliteosed pole Eesti kunsti arengut mõjutanud, on need mõjutanud vaatajat ning suurima võimaliku tänuna teeninud ära inimeste armastuse, mis jääb paljudel kunstnikel saavutamata. Nii ongi peamine ja tunnetatav, selgitustele ning seletustele mittealluv just see maalidest õhkuv soojus, elujaatav hoiak, mis kaalub üles mistahes kunstilise eksperimenteerimise."Edgar Valter
Maalikunstnik, raamatugraafik, karikaturist, sündinud 1929. aastal Tallinnas. Suri 2006. aastal. Kunstnikuna iseõppinu. Töötanud Kunstitoodete Kombinaadi dekooriateljee töölisena, aastast 1950 vabakunstnikuna. Valteri esimene karikatuur ilmus 1944 Õhtulehes, sestpeale on tema karikatuure illustratsioone avaldatud paljudes Eesti ajalehtedes ja ajakirjades ning teiste maade väljaandeis. Raamatugraafikas paistavad silma eriti Valteri lasteraamatujoonistused, ta tõi 1960. –70. aastail taas lasteraamatuillustratsiooni mõnusa huumori: Astrid Lindgreni "Meisterdetektiiv Blomkvist", Oskar Lutsu "Nukitsamees" jne. Edgar Valteri mitmekülgse kunstnikutegevuse vähem tuntud tahuks on olnud tema maalilooming. Kunstniku kodukohas Võrumaal sündisid maalid, mis on inspireeritud vaheldusrikkast maastikutüübist ja sellesse kätketud arhailisest õhustikust. Maalide keskmes on inimene, kes elab tasakaalustatud ja looduslähedases maailmas.


Teosed oksjonitelViimati lisatud teosedOtsi konkreetset autorit nime või nimeosa järgi.
Täisnimekiri on nähtav ülal lingi Autorid kaudu.

Vaata tehnikate järgi  —  

Vaata teemade järgiKunsti ost ja müük
E-Kunstisalong pakub laias valikus klassikalist ja modernset kunsti. Enamik galeriis müügil olevaid töid on üleval ka koduleheküljel.

Alates 1997. aastast
Galerii alustas tööd jaanuaris 1997. E-Kunstisalong korraldab oksjone, müüb kunstiklassikat ja kaasaegset kunsti ning kureerib näitusi.

Vaata ka galerii tegemisi Facebookis

Kontaktandmed
E-Kunstisalong OÜ, reg. 11699523,
Tehase 16, Tartu, 50107 
E-mail 
Kontakttelefon (+372) 7366 777

Veebidisain ja FastLion CMS aara.ee

Suudle printsi, Edgar Valter

Edgar Valter Suudle printsi 1990ndad Õli,masoniit 71 x 31,5 Kunstiteadlane Mari Vallikivi on kirjutanud Valteri maaliloomingust: "Kahjuks on Edgar Valteri iseõppinu staatus või kunstiinstitutsioonide piiratud nägemine jätnud tema maaliloomingu teenimatult kunstiloo üldkäsitlusest kõrvale. Ja ehkki tema maaliteosed pole Eesti kunsti arengut mõjutanud, on need mõjutanud vaatajat ning suurima võimaliku tänuna teeninud ära inimeste armastuse, mis jääb paljudel kunstnikel saavutamata. Nii ongi peamine ja tunnetatav, selgitustele ning seletustele mittealluv just see maalidest õhkuv soojus, elujaatav hoiak, mis kaalub üles mistahes kunstilise eksperimenteerimise."

Suudle printsi, Edgar Valter E-kunstisalongis

Valter Edgar
www.e-kunstisalong.ee © 2018 E-kunstisalong OÜ » Kunsti ost ja müük