TARTU TIIGI TÄNAV PÄRAST Seekordne oksjonivalik tutvustab kunstnik R. Sepa loomingu erinevaid tahke, esindatud on nii portree, vaik-elu kui ka linnapilt. Sepp on maalinud Tartut läbi mitme aastakümne ning jäädvustanud linna erinevaid paiku. Sõjaaastatest on teada mitmeid varemetega vaateid, antud töö kuulub neist suurejoonelisemate hulka. Kunstnik on jäädvustanud Tartu Tiigi tänava, mis peale 1941. aasta lahinguid oli üleni varemeis. Mitmed kunstnikud on jääd-vustanud purustatud linna, mis on andnud ainet poeetilise alatooniga kompositsioonideks. Sepa töös on nauditav maalilises vaates valitsev rahu ning igavikuline meeleolu. Maal on reprodutseeritud kunstniku 1963. aastal ilmunud kataloogis. Pallase meistrite looming TARTU TIIGI TÄNAV PÄRAST PURUSTAMIST, Rudolf Sepp E-kunstisalongis Sepp Rudolf
Anno jaanuar 1997
Tere tulemast Eesti kunsti esindusgaleriisse
Tehase 16, Tartu E-Kaubamajas,
Avatud: E–R 10–18 ja L 10–16
Kõik kodulehel olevad teosed on galeriis saadaval.
Ostude saatmine uksest ukseni 1-2 tööpäeva jooksul. Hind Eesti piires 20 eurot.
TARTU TIIGI TÄNAV PÄRAST PURUSTAMIST, Rudolf Sepp E-kunstisalongis

TARTU TIIGI TÄNAV PÄRAST PURUSTAMIST

1941-1944. Õli, vineer. 73,2x116,5.
Alghind: 25 000/ € 1 598
12. Meistrite teosed
23.10.2004 Mustpeade Maja

Seekordne oksjonivalik tutvustab kunstnik R. Sepa loomingu erinevaid tahke, esindatud on nii portree, vaik-elu kui ka linnapilt. Sepp on maalinud Tartut läbi mitme aastakümne ning jäädvustanud linna erinevaid paiku. Sõjaaastatest on teada mitmeid varemetega vaateid, antud töö kuulub neist suurejoonelisemate hulka. Kunstnik on jäädvustanud Tartu Tiigi tänava, mis peale 1941. aasta lahinguid oli üleni varemeis. Mitmed kunstnikud on jääd-vustanud purustatud linna, mis on andnud ainet poeetilise alatooniga kompositsioonideks. Sepa töös on nauditav maalilises vaates valitsev rahu ning igavikuline meeleolu.

Maal on reprodutseeritud kunstniku 1963. aastal ilmunud kataloogis.Rudolf Sepp
Maalikunstnik Rudolf Sepp sündis 1902. aastal Võrumaal. Suri 1980. aastal Tartus. Õppis 1923–38 Pallases maalimist, algul Nikolai Triigi ja Konrad Mäe juhendusel, lõpetas Ado Vabbe õpilasena. Oli 1946–50 Tartu Riikliku Kunstiinstituudi õppejõud. Esmaesinemine 1935. aastal Eesti Kujutavate Kunstnikkude Keskühingu II näitusel Tartus. Kunstnike Liidu liige alates 1944. aastast. Sepa varastes töödes valdab rahu ja tasakaal. Tema hilisem looming on seevastu ekspressiivsem, tundliku valguse-varjukäsitluse ning hoogsa pintslilöögi tõttu maalilisem, kuigi koloriit püsib neutraalne. Sepp leidis isikupärase ja hoogsa maalimislaadi juba kooli lõpetamise eel, ka tema iseseisev esinemine väljaspool Kõrgema Kunstikooli Pallas näitusi algas juba õpilaspäevil alates 1934. aastast.Kunstniku meelis¾anriks oli portreemaal, kuid loometee alguses viljeles kõrvu sellega palju ka natüürmorti ja maastikumaali. Nii natüürmortides kui lillemaalides valitseb tugev vormiüldistus.


Teosed oksjonitelViimati lisatud teosedOtsi konkreetset autorit nime või nimeosa järgi.
Täisnimekiri on nähtav ülal lingi Autorid kaudu.

Vaata tehnikate järgi  —  

Vaata teemade järgiKunsti ost ja müük
E-Kunstisalong pakub laias valikus klassikalist ja modernset kunsti. Enamik galeriis müügil olevaid töid on üleval ka koduleheküljel.

Alates 1997. aastast
Galerii alustas tööd jaanuaris 1997. E-Kunstisalong korraldab oksjone, müüb kunstiklassikat ja kaasaegset kunsti ning kureerib näitusi.

Vaata ka galerii tegemisi Facebookis

Kontaktandmed
E-Kunstisalong OÜ, reg. 11699523,
Tehase 16, Tartu, 50107 
E-mail 
Kontakttelefon (+372) 7366 777

Veebidisain ja FastLion CMS aara.ee

TARTU TIIGI TÄNAV PÄRAST

Rudolf Sepp TARTU TIIGI TÄNAV PÄRAST PURUSTAMIST 1941-1944 Õli, vineer Seekordne oksjonivalik tutvustab kunstnik R. Sepa loomingu erinevaid tahke, esindatud on nii portree, vaik-elu kui ka linnapilt. Sepp on maalinud Tartut läbi mitme aastakümne ning jäädvustanud linna erinevaid paiku. Sõjaaastatest on teada mitmeid varemetega vaateid, antud töö kuulub neist suurejoonelisemate hulka. Kunstnik on jäädvustanud Tartu Tiigi tänava, mis peale 1941. aasta lahinguid oli üleni varemeis. Mitmed kunstnikud on jääd-vustanud purustatud linna, mis on andnud ainet poeetilise alatooniga kompositsioonideks. Sepa töös on nauditav maalilises vaates valitsev rahu ning igavikuline meeleolu.
Maal on reprodutseeritud kunstniku 1963. aastal ilmunud kataloogis.

TARTU TIIGI TÄNAV PÄRAST PURUSTAMIST, Rudolf Sepp E-kunstisalongis

Sepp Rudolf
www.e-kunstisalong.ee © 2018 E-kunstisalong OÜ » Kunsti ost ja müük