Tallinna vaade, Aleksander Pilar Anatoli Kaigorodovi maalistuudios ning Riigi Kunsttööstuskoolis kunstiteadmisi omandanud Aleksander Pilari peaalaks kujunes akvarell. Eriti on ta viljelenud linnavaadet. Kunstiteadlane Villem Raam on kirjutanud sellest nii: "Pilari õpiaastad ja loominguline tee on olnud lahutamatult seotud Tallinnaga. Virtuooslik akvarellitehnika, meeleolukalt vahelduv värvigamma ja julgelt üldistav vormikäsitlus on avanud viljakale meistrile rikkalikke võimalusi oma kodulinna lõppematuna tunduva motiivistiku transponeerimiseks kunstikeelde. " 1970. aastal avaldati Aleksander Pilari akvarellimapp "Tallinn", millest - nagu ka käesolevast teosest - on aimata kunstniku eriline huvi meie pealinna arhitektuurse terviku vastu. 2003 Tallinna vaade, Aleksander Pilar E-kunstisalongis Pilar Aleksander
Anno 1997
Eesti kunsti esindusgalerii E-Kunstisalong alustas tööd jaanuaris 1997 ja on kõige vanem eragalerii Eestis. Galerii on korraldanud oksjone 26 aastat, järjekorras on tulemas 53.oksjon. E-Kunstisalong tegeleb eesti kunstiklassika ja kaasaegse kunsti müügiga ning näituste korraldamisega.

E-poest ostetud teosed saadame teieni kulleriga
1-3 tööpäeva jooksul. Transport alates 20 €.
Tallinna vaade, Aleksander Pilar E-kunstisalongis
Aleksander Pilar (1912–1989)

Tallinna vaade

1987 Akvarell, paber. Signatuuriga. Ava 39,9 x 46,6.
Alghind: € €525
35. E-Kunstisalongi XXXV oksjon
07.11.2015 Tartu galeriis kell 15

Anatoli Kaigorodovi maalistuudios ning Riigi Kunsttööstuskoolis kunstiteadmisi omandanud Aleksander Pilari peaalaks kujunes akvarell. Eriti on ta viljelenud linnavaadet. Kunstiteadlane Villem Raam on kirjutanud sellest nii: "Pilari õpiaastad ja loominguline tee on olnud lahutamatult seotud Tallinnaga. Virtuooslik akvarellitehnika, meeleolukalt vahelduv värvigamma ja julgelt üldistav vormikäsitlus on avanud viljakale meistrile rikkalikke võimalusi oma kodulinna lõppematuna tunduva motiivistiku transponeerimiseks kunstikeelde." 1970. aastal avaldati Aleksander Pilari akvarellimapp "Tallinn", millest - nagu ka käesolevast teosest - on aimata kunstniku eriline huvi meie pealinna arhitektuurse terviku vastu.Aleksander Pilar (1912–1989)
Akvarellist, sündinud 1912. aastal Sevastopolis. Suri 1989. aastal Tallinnas. Asus Eestisse elama 1922. Kunstiõpingud algasid 1930. aastal A. Kaigorodovi maalistuudios, seejärel 1938–1941 Riigi Kunsttööstuskoolis. Aastast 1944 Kunstnike Liidu liige. Loonud plakateid, postkaarte, olustikulisi karikatuure ja lavakujundusi, kavandanud kostüüme, illustratsioone lasteraamatutele. Peaalal – akvarellis – viljeles linnavaadet, maastikku, sh tööstusmaastikku, ka natüürmorti ja portreed.


Teosed oksjonitelViimati lisatud teosedOtsi konkreetset autorit nime või nimeosa järgi.
Täisnimekiri on nähtav ülal lingi Autorid kaudu.

Vaata tehnikate järgi  —  

Vaata teemade järgiKunsti ost ja müük
E-Kunstisalong pakub laias valikus klassikalist ja modernset kunsti. Enamik galeriis müügil olevaid töid on üleval ka koduleheküljel. Vaata veebis või tule galeriisse vaatama!


Head Eesti kunsti

Eesti kunsti müük, kunstigalerii, kunstioksjonid, vanem Eesti kunst, kaasaegsed Eesti kunstinkud. Eesti maal, graafika, skulptuur, terrakota, akvarell, õlimaal ja pastell.

Alates 1997. aastast
Galerii alustas tööd jaanuaris 1997. E-Kunstisalong korraldab oksjone, müüb kunstiklassikat ja kaasaegset kunsti, kureerib näitusi ning annab välja kunstialbumeid.


Eesti kunstioksjonid

Kas teadsid, et E-kunstisalong on Eesti vanim järjepidevalt tegutsev galerii, mis on pidevalt korraldanud kunstioksjoneid. Tule kindlasti osalema kevadoksjonile ja sügisoksjonile!

Vaata ka galerii tegemisi Facebookis

Kontaktandmed
E-Kunstisalong OÜ, reg. 11699523,
Tehase 16, Tartu, 50107 
E-mail 
Kontakttelefon (+372) 7366 777

Veebidisain ja FastLion CMS aara.ee

Tallinna vaade, Aleksander Pilar

Aleksander Pilar (1912–1989) Tallinna vaade 1987 Akvarell, paber Signatuuriga Anatoli Kaigorodovi maalistuudios ning Riigi Kunsttööstuskoolis kunstiteadmisi omandanud Aleksander Pilari peaalaks kujunes akvarell. Eriti on ta viljelenud linnavaadet. Kunstiteadlane Villem Raam on kirjutanud sellest nii: "Pilari õpiaastad ja loominguline tee on olnud lahutamatult seotud Tallinnaga. Virtuooslik akvarellitehnika, meeleolukalt vahelduv värvigamma ja julgelt üldistav vormikäsitlus on avanud viljakale meistrile rikkalikke võimalusi oma kodulinna lõppematuna tunduva motiivistiku transponeerimiseks kunstikeelde." 1970. aastal avaldati Aleksander Pilari akvarellimapp "Tallinn", millest - nagu ka käesolevast teosest - on aimata kunstniku eriline huvi meie pealinna arhitektuurse terviku vastu.

Tallinna vaade, Aleksander Pilar E-kunstisalongis

Pilar Aleksander
www.e-kunstisalong.ee © 2024 E-kunstisalong OÜ » Hea Eesti kunsti ost ja müük