Talvine maastik reelisega, Andrei Andrei Jegorov omandas kunstihariduse Venemaal. Esmalt astus ta Peterburis Kunstide Edendamise Seltsi kooli ning aastatel 1901-1909 osales Jegorov vabakuulajana Peterburi Kunsti Akadeemia kõrgemas kunstikoolis. Seal tudeerides ta ka maailmakuulsa kunstniku Ilja Repini juures, kus omandas kõik vajalikud õpetused valgusest ja vormist, värvist ja kompositsioonist ning ühtlasi sai enesekindlust jälgida individuaalset lähtepunkti. 1920. aastate algul siirdus kunstnik tagasi oma sünnimaale Eestisse, kus jõudis loomingulise küpsuseni. Ta töötas intensiivselt, osales arvukatel näitustel. Suurimat tuntust on ta kogunud talviste maastikumaalidega ning linnavaadetega. Maal “Talvine maastik reelisega" on suurepärane näide Andrei Jegorovi kujutatud talvisest külaloodusest ja meeleolust, milles on tugevalt näha vene realistliku maalikooli traditsioone. Kunstniku meisterlikkust peegeldab hea ruumitaju ning hästi tabatud koloriit looduse jäädvustamisel. Juba varases lapsepõlves kaotatud kuulmine õpetas kunstnikku jälgima ümbritsevat erilise tundlikkuse ja tähelepanuga. Tasub vaid heita pilk Jegorovi maalitud taevalaotusele või varjudemängule, et tajuda õhtusse loojuva päeva vaikust ja rahu. 2003 Talvine maastik reelisega, Andrei Jegorov E-kunstisalongis Jegorov Andrei
Anno 1997
Eesti kunsti esindusgalerii E-Kunstisalong alustas tööd jaanuaris 1997 ja on kõige vanem eragalerii Eestis. Galerii on korraldanud oksjone 26 aastat, järjekorras on tulemas 53.oksjon. E-Kunstisalong tegeleb eesti kunstiklassika ja kaasaegse kunsti müügiga ning näituste korraldamisega.

E-poest ostetud teosed saadame teieni kulleriga
1-3 tööpäeva jooksul. Transport alates 20 €.
Talvine maastik reelisega, Andrei Jegorov E-kunstisalongis
Andrei Jegorov (1878-1954)

Talvine maastik reelisega

Õli, papp 24,5 x 33,8
Alghind: € 26000/€1611, lõpphind: € 46 000/ 2 940
25. E-Kunstisalongi XXV oksjon
04.12.2010 kell 16 Tartu galerii

Andrei Jegorov omandas kunstihariduse Venemaal. Esmalt astus ta Peterburis Kunstide Edendamise Seltsi kooli ning aastatel 1901-1909 osales Jegorov vabakuulajana Peterburi Kunsti Akadeemia kõrgemas kunstikoolis. Seal tudeerides ta ka maailmakuulsa kunstniku Ilja Repini juures, kus omandas kõik vajalikud õpetused valgusest ja vormist, värvist ja kompositsioonist ning ühtlasi sai enesekindlust jälgida individuaalset lähtepunkti.
1920. aastate algul siirdus kunstnik tagasi oma sünnimaale Eestisse, kus jõudis loomingulise küpsuseni. Ta töötas intensiivselt, osales arvukatel näitustel. Suurimat tuntust on ta kogunud talviste maastikumaalidega ning linnavaadetega.
Maal “Talvine maastik reelisega" on suurepärane näide Andrei Jegorovi kujutatud talvisest külaloodusest ja meeleolust, milles on tugevalt näha vene realistliku maalikooli traditsioone.
Kunstniku meisterlikkust peegeldab hea ruumitaju ning hästi tabatud koloriit looduse jäädvustamisel. Juba varases lapsepõlves kaotatud kuulmine õpetas kunstnikku jälgima ümbritsevat erilise tundlikkuse ja tähelepanuga. Tasub vaid heita pilk Jegorovi maalitud taevalaotusele või varjudemängule, et tajuda õhtusse loojuva päeva vaikust ja rahu.Andrei Jegorov (1878-1954)
Maalikunstnik, sündinud 1878. aastal Harjumaal. Suri 1954. aastal Tallinnas. Õppis 1898-1901 Peterburis Kunstide Edendamise Seltsi koolis ja 1901-09 vabakuulajana Peterburi kunstiakadeemia kõrgemas kunstikoolis. Tegutses vabakunstnikuna Peterburis, seejärel elas Eestis. Alates 1944- aastast Kunstnike Liidu liige. Lähtus loomingus vene realistlikust kunstist. Sai tuntuks linnavaadete ja maastikumaalidega (eelkõige päikesepaisteliste talvepiltidega).


Teosed oksjonitelViimati lisatud teosedOtsi konkreetset autorit nime või nimeosa järgi.
Täisnimekiri on nähtav ülal lingi Autorid kaudu.

Vaata tehnikate järgi  —  

Vaata teemade järgiKunsti ost ja müük
E-Kunstisalong pakub laias valikus klassikalist ja modernset kunsti. Enamik galeriis müügil olevaid töid on üleval ka koduleheküljel. Vaata veebis või tule galeriisse vaatama!


Head Eesti kunsti

Eesti kunsti müük, kunstigalerii, kunstioksjonid, vanem Eesti kunst, kaasaegsed Eesti kunstinkud. Eesti maal, graafika, skulptuur, terrakota, akvarell, õlimaal ja pastell.

Alates 1997. aastast
Galerii alustas tööd jaanuaris 1997. E-Kunstisalong korraldab oksjone, müüb kunstiklassikat ja kaasaegset kunsti, kureerib näitusi ning annab välja kunstialbumeid.


Eesti kunstioksjonid

Kas teadsid, et E-kunstisalong on Eesti vanim järjepidevalt tegutsev galerii, mis on pidevalt korraldanud kunstioksjoneid. Tule kindlasti osalema kevadoksjonile ja sügisoksjonile!

Vaata ka galerii tegemisi Facebookis

Kontaktandmed
E-Kunstisalong OÜ, reg. 11699523,
Tehase 16, Tartu, 50107 
E-mail 
Kontakttelefon (+372) 7366 777

Veebidisain ja FastLion CMS aara.ee

Talvine maastik reelisega, Andrei

Andrei Jegorov (1878-1954) Talvine maastik reelisega Õli, papp 24,5 x 33,8 Alghind: € 26000/€1611, lõpphind: € 46 000/ 2 940 25 E-Kunstisalongi XXV oksjon 04 Andrei Jegorov omandas kunstihariduse Venemaal. Esmalt astus ta Peterburis Kunstide Edendamise Seltsi kooli ning aastatel 1901-1909 osales Jegorov vabakuulajana Peterburi Kunsti Akadeemia kõrgemas kunstikoolis. Seal tudeerides ta ka maailmakuulsa kunstniku Ilja Repini juures, kus omandas kõik vajalikud õpetused valgusest ja vormist, värvist ja kompositsioonist ning ühtlasi sai enesekindlust jälgida individuaalset lähtepunkti. 1920. aastate algul siirdus kunstnik tagasi oma sünnimaale Eestisse, kus jõudis loomingulise küpsuseni. Ta töötas intensiivselt, osales arvukatel näitustel. Suurimat tuntust on ta kogunud talviste maastikumaalidega ning linnavaadetega.Maal “Talvine maastik reelisega" on suurepärane näide Andrei Jegorovi kujutatud talvisest külaloodusest ja meeleolust, milles on tugevalt näha vene realistliku maalikooli traditsioone. Kunstniku meisterlikkust peegeldab hea ruumitaju ning hästi tabatud koloriit looduse jäädvustamisel. Juba varases lapsepõlves kaotatud kuulmine õpetas kunstnikku jälgima ümbritsevat erilise tundlikkuse ja tähelepanuga. Tasub vaid heita pilk Jegorovi maalitud taevalaotusele või varjudemängule, et tajuda õhtusse loojuva päeva vaikust ja rahu.

Talvine maastik reelisega, Andrei Jegorov E-kunstisalongis

Jegorov Andrei
www.e-kunstisalong.ee © 2024 E-kunstisalong OÜ » Hea Eesti kunsti ost ja müük