Tänavakohvikus, Benita Vomm E-kunstisalongis Benita Vomm on "Pallase“ kunstikooli kasvandik. Peale "Pallase" lõpetamist, aastal 1929, abiellus Benita (neiupõlvenimega Mölder) skulptor August Vommiga, kellega oli varemalt selles koolis tutvunud. Samal aastal alustas B. Vomm joonistusõpetajana oma kodulinnas Rakveres, hiljem tegutses ta Tallinnas vabakunstnikuna. 1944. a. põgenes ta koos oma kahe lapse Antsu ja Mai-Reedaga Saksamaale, kust emigreeruti esmalt Venetsueelasse ja seejärel Kanadasse. B. Vomm oli Eesti Kunstnike Koondise asutaja ja 27 aastat selle president. Maalil "Tänavakohvikus" on B. Vomm kujutanud oma tütart Mai Järve-Vommi ning viimase sõbrannat laua taga istumas. Tööst õhkub 1960-ndate aastate atmosfääri, seda näeb nii naiste riietuses, soengutes kui ka meigis. Karakteersed on naiste näod, võib märgata sõbrannade piidlevat pilku. Maali koloriit on dekoratiivne, figuuride vorm pisut stiliseeritud. Tegu on meeleoluka ajastuliku stseeniga. 2003 Tänavakohvikus, Benita Vomm E-kunstisalongis Vomm Benita
Anno 1997
Eesti kunsti esindusgalerii E-Kunstisalong alustas tööd jaanuaris 1997 ja on kõige vanem eragalerii Eestis. Galerii on korraldanud oksjone 26 aastat, järjekorras on tulemas 53.oksjon. E-Kunstisalong tegeleb eesti kunstiklassika ja kaasaegse kunsti müügiga ning näituste korraldamisega.

E-poest ostetud teosed saadame teieni kulleriga
1-3 tööpäeva jooksul. Transport alates 20 €.
Tänavakohvikus, Benita Vomm E-kunstisalongis
Benita Vomm (1908–2005)

Tänavakohvikus

1965 Õli, masoniit. Signatuuriga. 71 x 119
Alghind: € 18500/€1183
17. Meistri kiituseks
11.10.2006 Tallinn, Mustpeade Maja

Benita Vomm on "Pallase“ kunstikooli kasvandik. Peale "Pallase"
lõpetamist, aastal 1929, abiellus Benita (neiupõlvenimega Mölder)
skulptor August Vommiga, kellega oli varemalt selles koolis
tutvunud. Samal aastal alustas B. Vomm joonistusõpetajana oma
kodulinnas Rakveres, hiljem tegutses ta Tallinnas
vabakunstnikuna. 1944.a. põgenes ta koos oma kahe lapse Antsu ja
Mai-Reedaga Saksamaale, kust emigreeruti esmalt Venetsueelasse
ja seejärel Kanadasse. B. Vomm oli Eesti Kunstnike Koondise
asutaja ja 27 aastat selle president.


Maalil "Tänavakohvikus" on B. Vomm kujutanud oma tütart Mai
Järve-Vommi ning viimase sõbrannat laua taga istumas. Tööst
õhkub 1960-ndate aastate atmosfääri, seda näeb nii naiste riietuses,
soengutes kui ka meigis. Karakteersed on naiste näod, võib
märgata sõbrannade piidlevat pilku. Maali koloriit on
dekoratiivne, figuuride vorm pisut stiliseeritud. Tegu on
meeleoluka ajastuliku stseeniga.Benita Vomm (1908–2005)
Elas aastatel 1908–2005.Õppis Pallases joonistusõpetaja kursusel, lõpetas 1929. aastal. Töötas Rakveres joonistusõpetajana. Abiellus 1929 pallaslasest skulptori August Vommiga. Põgenes Eestist 1944. aastal Saksamaale, kust suundus esmalt Venezuelasse ja 1952 Kanadasse Torontosse. Oli seal EKKT (Eesti Kunstnike Koondise Torontos) ühingu asutaja ja kauaaegne esinaine.


Teosed oksjonitelViimati lisatud teosedOtsi konkreetset autorit nime või nimeosa järgi.
Täisnimekiri on nähtav ülal lingi Autorid kaudu.

Vaata tehnikate järgi  —  

Vaata teemade järgiKunsti ost ja müük
E-Kunstisalong pakub laias valikus klassikalist ja modernset kunsti. Enamik galeriis müügil olevaid töid on üleval ka koduleheküljel. Vaata veebis või tule galeriisse vaatama!


Head Eesti kunsti

Eesti kunsti müük, kunstigalerii, kunstioksjonid, vanem Eesti kunst, kaasaegsed Eesti kunstinkud. Eesti maal, graafika, skulptuur, terrakota, akvarell, õlimaal ja pastell.

Alates 1997. aastast
Galerii alustas tööd jaanuaris 1997. E-Kunstisalong korraldab oksjone, müüb kunstiklassikat ja kaasaegset kunsti, kureerib näitusi ning annab välja kunstialbumeid.


Eesti kunstioksjonid

Kas teadsid, et E-kunstisalong on Eesti vanim järjepidevalt tegutsev galerii, mis on pidevalt korraldanud kunstioksjoneid. Tule kindlasti osalema kevadoksjonile ja sügisoksjonile!

Vaata ka galerii tegemisi Facebookis

Kontaktandmed
E-Kunstisalong OÜ, reg. 11699523,
Tehase 16, Tartu, 50107 
E-mail 
Kontakttelefon (+372) 7366 777

Veebidisain ja FastLion CMS aara.ee

Tänavakohvikus, Benita Vomm E-kunstisalongis

Benita Vomm (1908–2005) Tänavakohvikus 1965 Õli, masoniit Signatuuriga Benita Vomm on "Pallase“ kunstikooli kasvandik. Peale "Pallase"lõpetamist, aastal 1929, abiellus Benita (neiupõlvenimega Mölder)skulptor August Vommiga, kellega oli varemalt selles koolistutvunud. Samal aastal alustas B. Vomm joonistusõpetajana omakodulinnas Rakveres, hiljem tegutses ta Tallinnasvabakunstnikuna. 1944.a. põgenes ta koos oma kahe lapse Antsu jaMai-Reedaga Saksamaale, kust emigreeruti esmalt Venetsueelasseja seejärel Kanadasse. B. Vomm oli Eesti Kunstnike Koondiseasutaja ja 27 aastat selle president.
Maalil "Tänavakohvikus" on B. Vomm kujutanud oma tütart MaiJärve-Vommi ning viimase sõbrannat laua taga istumas. Tööstõhkub 1960-ndate aastate atmosfääri, seda näeb nii naiste riietuses,soengutes kui ka meigis. Karakteersed on naiste näod, võibmärgata sõbrannade piidlevat pilku. Maali koloriit ondekoratiivne, figuuride vorm pisut stiliseeritud. Tegu onmeeleoluka ajastuliku stseeniga.

Tänavakohvikus, Benita Vomm E-kunstisalongis

Vomm Benita
www.e-kunstisalong.ee © 2024 E-kunstisalong OÜ » Hea Eesti kunsti ost ja müük