Tartu vaade, Nigul Espe Nigul Espe, õigemini Nikolai Espe, on sündinud 1907. aastal Riias. Espe lõpetas 1932. aastal "Pallase“ kunstikooli Ado Vabbe õpilasena. Espele on Tartu vaade olnud huvitavaks maaliliseks probleemiks, millele võis läheneda mitme nurga alt. Sai valida erinevaid motiive, värve, ilma, aga ikkagi maalida kunstnikule kalliks saanud kodulinna. Nigul Espe puhul on vahest huvitav märkida tema tegevust ka mujal kui kunstipõllul. Näiteks kuulus Espele Tartu kunsti- ja kirjanduserahva kohvik Ko-Ko-Ko, millele maalis ta ise pannood, disainis mööbli ning lasi teistelgi kunstnikel kohviku sisekujundusse skulptuure ja kaunistusi lisada. Pallase meistrite looming Tartu vaade, Nigul Espe E-kunstisalongis Espe Nigul
Anno jaanuar 1997
Tere tulemast Eesti kunsti esindusgaleriisse
Tehase 16, Tartu E-Kaubamajas,
Avatud: E–R 10–18 ja L 10–16
Kõik kodulehel olevad teosed on galeriis saadaval.
Ostude saatmine uksest ukseni.
Tartu vaade, Nigul Espe E-kunstisalongis

Tartu vaade

1950/1952 Õli, vineer. Signatuuriga. 42 x 83
Alghind: € 2 900, lõpphind: € 3 100
30. E-Kunstisalongi XXX oksjon
7. aprill 2013 Kell 15 Tartu galerii

Nigul Espe, õigemini Nikolai Espe, on sündinud 1907. aastal Riias. Espe lõpetas 1932. aastal "Pallase“ kunstikooli Ado Vabbe õpilasena.Espele on Tartu vaade olnud huvitavaks maaliliseks probleemiks, millele võis läheneda mitme nurga alt. Sai valida erinevaid motiive, värve, ilma, aga ikkagi maalida kunstnikule kalliks saanud kodulinna. Nigul Espe puhul on vahest huvitav märkida tema tegevust ka mujal kui kunstipõllul. Näiteks kuulus Espele Tartu kunsti- ja kirjanduserahva kohvik Ko-Ko-Ko, millele maalis ta ise pannood, disainis mööbli ning lasi teistelgi kunstnikel kohviku sisekujundusse skulptuure ja kaunistusi lisada.Nigul Espe
Maalikunstnik Nigul (Nikolai) Espe sündis 1907. aastal Riias. Suri 1970. aastal Tallinnas. Espe õppis Pallases maali- ja mööblikunsti 1926-1932 aastatel, tema õpetajaks oli Ado Vabbe. Espe lõpetas lennus, mis oli silmapaistev teoste arvult. Näiteks Espe esitles lõpunäitusel tavapärase paarikümne taiese asemel 50 tööd.Pärast Pallase lõpetamist jäi Espe vabakunstnikuna Tartusse. Alates 1929. aastast on tema näituseid toimunud Eestis, Riias, Roomas ja Budapestis. Espe on jäänud eesti kultuurilukku ka kui aktiivne seltskonnategelane, pidades legendaarset kultuurirahva kohvikut “Ko-Ko-Ko" 1930-ndatel aastatel. Espe on maalinud valdavalt stafaa¾iga maastikku ja linnavaateid, lisaks on tema loomingus arvukalt tööstuseteemalisi maale. 1947. ja 1949. aastal käis ta korduvalt Kiviõli kaevanduses ja õlitööstuses ning sel teemal on tal valminud hulgaliselt põlevkiviteemalisi maale ja interjööre.Tema töödes on nii detailitruumaid kui maaliliselt vabamaid teoseid. Espe oskas pallaslasena hiilgavalt valida loendamatu arvu värvikombinatsioonide seast just neid, mis muudavad kujutletu meeleolukaks. Espe tööde koloriit on enamasti kirgas, neile on omane rõõmus alatoon.


Teosed oksjonitelViimati lisatud teosedOtsi konkreetset autorit nime või nimeosa järgi.
Täisnimekiri on nähtav ülal lingi Autorid kaudu.

Vaata tehnikate järgi  —  

Vaata teemade järgiKunsti ost ja müük
E-Kunstisalong pakub laias valikus klassikalist ja modernset kunsti. Enamik galeriis müügil olevaid töid on üleval ka koduleheküljel.

Alates 1997. aastast
Galerii alustas tööd jaanuaris 1997. E-Kunstisalong korraldab oksjone, müüb kunstiklassikat ja kaasaegset kunsti ning kureerib näitusi.

Vaata ka galerii tegemisi Facebookis

Kontaktandmed
E-Kunstisalong OÜ, reg. 11699523,
Tehase 16, Tartu, 50107 
E-mail 
Kontakttelefon (+372) 7366 777

Veebidisain ja FastLion CMS aara.ee

Tartu vaade, Nigul Espe

Nigul Espe Tartu vaade 1950/1952 Õli, vineer Signatuuriga Nigul Espe, õigemini Nikolai Espe, on sündinud 1907. aastal Riias. Espe lõpetas 1932. aastal "Pallase“ kunstikooli Ado Vabbe õpilasena.Espele on Tartu vaade olnud huvitavaks maaliliseks probleemiks, millele võis läheneda mitme nurga alt. Sai valida erinevaid motiive, värve, ilma, aga ikkagi maalida kunstnikule kalliks saanud kodulinna. Nigul Espe puhul on vahest huvitav märkida tema tegevust ka mujal kui kunstipõllul. Näiteks kuulus Espele Tartu kunsti- ja kirjanduserahva kohvik Ko-Ko-Ko, millele maalis ta ise pannood, disainis mööbli ning lasi teistelgi kunstnikel kohviku sisekujundusse skulptuure ja kaunistusi lisada.

Tartu vaade, Nigul Espe E-kunstisalongis

Espe Nigul
www.e-kunstisalong.ee © 2018 E-kunstisalong OÜ » Kunsti ost ja müük