Uhtjärv Urvastes, Kalju Nagel Kalju Nageli kunstnikutee algas 1936. aastal kunstikoolis Pallas, kus ta omandas tugeva õpetuse vabaõhumaalist. Tema põhiliseks juhendajaks ning eeskujuks sai Aleksander Vardi. Huvi looduse ja selle jälgimise vastu pärines kunstnikul aga juba lapsepõlvest, tema kodukohast Ahja jõe ääres. Oma kunstiõpingud viis Nagel lõpule 1947. aastal Tartu Riiklikus Kunstiinstituudis. Sellest alates esines ta ka aktiivselt kunstinäitustel. Kalju Nagel keskendus peamiselt maastiku vaatlusele ja jäädvustamisele. Kui varasemal loomeperioodil hoidis ta pigem kinni rangest realismist, siis 1960. aastatel ilmus tema loomingusse õhu- ja valguseküllus. Seejuures on aga kunstniku prioriteediks alati olnud säilitada võimalikult vahetu ja truu põhjamaise maastiku koloriit. Neid põhimõtteid on kunstnik järginud ka maalidel "Uhtjärv Urvastes“ ja "Haanja. Uue Saaluse motiiv“, millest esimene tutvustab kunstniku nurgelisemat maalilaadi ning teine vabamat ja voolavamat pintslikirja. Meistrilt meistrile Uhtjärv Urvastes, Kalju Nagel E-kunstisalongis Nagel Kalju
Anno 1997
Eesti kunsti esindusgalerii E-Kunstisalong alustas tööd jaanuaris 1997. Galerii korraldab oksjone (Tallinnas, Tartus, Pärnus), tegeleb eesti kunstiklassika ja kaasaegse kunsti müügiga ning näituste korraldamisega.

E-poest ostetud teosed saadame teieni kulleriga
1-3 tööpäeva jooksul. Transport alates 20 €.
Uhtjärv Urvastes, Kalju Nagel E-kunstisalongis
Kalju Nagel (1918–2005)

Uhtjärv Urvastes

1966 Õli, lõuend. 51x 65. Signeeritud
Alghind: € 995
28. E-Kunstisalongi XXVIII oksjon
22.04.2012 kell 15 Tartu galerii

Kalju Nageli kunstnikutee algas 1936. aastal kunstikoolis Pallas, kus ta omandas tugeva õpetuse vabaõhumaalist. Tema põhiliseks juhendajaks ning eeskujuks sai Aleksander Vardi. Huvi looduse ja selle jälgimise vastu pärines kunstnikul aga juba lapsepõlvest, tema kodukohast Ahja jõe ääres. Oma kunstiõpingud viis Nagel lõpule 1947. aastal Tartu Riiklikus Kunstiinstituudis. Sellest alates esines ta ka aktiivselt kunstinäitustel.
Kalju Nagel keskendus peamiselt maastiku vaatlusele ja jäädvustamisele. Kui varasemal loomeperioodil hoidis ta pigem kinni rangest realismist, siis 1960. aastatel ilmus tema loomingusse õhu- ja valguseküllus. Seejuures on aga kunstniku prioriteediks alati olnud säilitada võimalikult vahetu ja truu põhjamaise maastiku koloriit.
Neid põhimõtteid on kunstnik järginud ka maalidel "Uhtjärv Urvastes“ ja "Haanja. Uue Saaluse motiiv“, millest esimene tutvustab kunstniku nurgelisemat maalilaadi ning teine vabamat ja voolavamat pintslikirja.Kalju Nagel (1918–2005)
Maalikunstnik Kalju Nagel sündis 1918. aastal Tartumaal, suri 2005. aastal.Õppis 1936–1939 Pallases Aleksander Vardi ateljees, kust kutsuti 1939. aastal sõjaväeteenistusse. Osales ka II maailmasõjas. Jätkas 1945–1947 kunstiõpinguid Vardi juhendamisel Tartu Riiklikus Kunstiinstituudis. Eesti Kunstnike Liidu liige alates 1956. aastast. Osales näitustel alates 1947. aastast.Viljelenud maastikumaali, vähem natüürmorti, portreed ja figuurikompositsiooni.


Teosed oksjonitelViimati lisatud teosedOtsi konkreetset autorit nime või nimeosa järgi.
Täisnimekiri on nähtav ülal lingi Autorid kaudu.

Vaata tehnikate järgi  —  

Vaata teemade järgiKunsti ost ja müük
E-Kunstisalong pakub laias valikus klassikalist ja modernset kunsti. Enamik galeriis müügil olevaid töid on üleval ka koduleheküljel. Vaata veebis või tule galeriisse vaatama!


Head Eesti kunsti

Eesti kunsti müük, kunstigalerii, kunstioksjonid, vanem Eesti kunst, kaasaegsed Eesti kunstinkud. Eesti maal, graafika, skulptuur, terrakota, akvarell, õlimaal ja pastell.

Alates 1997. aastast
Galerii alustas tööd jaanuaris 1997. E-Kunstisalong korraldab oksjone, müüb kunstiklassikat ja kaasaegset kunsti, kureerib näitusi ning annab välja kunstialbumeid.


Eesti kunstioksjonid

Kas teadsid, et E-kunstisalong on Eesti vanim järjepidevalt tegutsev galerii, mis on pidevalt korraldanud kunstioksjoneid. Tule kindlasti osalema kevadoksjonile ja sügisoksjonile!

Vaata ka galerii tegemisi Facebookis

Kontaktandmed
E-Kunstisalong OÜ, reg. 11699523,
Tehase 16, Tartu, 50107 
E-mail 
Kontakttelefon (+372) 7366 777

Veebidisain ja FastLion CMS aara.ee

Uhtjärv Urvastes, Kalju Nagel

Kalju Nagel (1918–2005) Uhtjärv Urvastes 1966 Õli, lõuend 51x 65 Kalju Nageli kunstnikutee algas 1936. aastal kunstikoolis Pallas, kus ta omandas tugeva õpetuse vabaõhumaalist. Tema põhiliseks juhendajaks ning eeskujuks sai Aleksander Vardi. Huvi looduse ja selle jälgimise vastu pärines kunstnikul aga juba lapsepõlvest, tema kodukohast Ahja jõe ääres. Oma kunstiõpingud viis Nagel lõpule 1947. aastal Tartu Riiklikus Kunstiinstituudis. Sellest alates esines ta ka aktiivselt kunstinäitustel. Kalju Nagel keskendus peamiselt maastiku vaatlusele ja jäädvustamisele. Kui varasemal loomeperioodil hoidis ta pigem kinni rangest realismist, siis 1960. aastatel ilmus tema loomingusse õhu- ja valguseküllus. Seejuures on aga kunstniku prioriteediks alati olnud säilitada võimalikult vahetu ja truu põhjamaise maastiku koloriit. Neid põhimõtteid on kunstnik järginud ka maalidel "Uhtjärv Urvastes“ ja "Haanja. Uue Saaluse motiiv“, millest esimene tutvustab kunstniku nurgelisemat maalilaadi ning teine vabamat ja voolavamat pintslikirja.

Uhtjärv Urvastes, Kalju Nagel E-kunstisalongis

Nagel Kalju
www.e-kunstisalong.ee © 2023 E-kunstisalong OÜ » Hea Eesti kunsti ost ja müük