Vaade Pärmivabrikule, Nigul Espe Eelkõige maastiku ja linnavaadete maalijana tuntud Nigul Espe lõpetas Pallase 1932. aastal Ado Vabbe õpilasena. Pärast seda kujunes temast tõeline Tartu austaja, kes dokumenteeris kodulinna läbi oma loomingu. Enamasti on sedalaadi teosed loodud akvarellis, mis võimaldas kunstnikul kiiresti jäädvustada avanevat vaadet ja õhustikku. Nendes töödes on kunstnik rõhunud detailidele, üldmulje on asine ja konkreetne. Kunstikriitikud on tõdenud, et Espe loomingu väärtuslikuma osa moodustab just 1930ndate looming. Selle perioodi töid liigub aga tänasel kunstiturul kõige vähem. Akvarell "Vaade Pärmivabrikule" esindab kõige tüüpilisemat Espet. Taas kord on tähelepanu pööratud ka kõige pisematele detailidele, samas kui lehel on tühja, hingamiseks jäetud ruumi. Selline lähenemine ei "koorma" pilti üle ning pöörab vaataja tähelepanu ehitistele ja figuuridele, kõigele selle, mis ühe linna näo kujundab. Teos annab aimdust 1939. aasta Tartust enne sõjakoledusi, mis jätsid suure osa linnast varemetesse. 1999 teater "Vanemuine" Vaade Pärmivabrikule, Nigul Espe E-kunstisalongis Espe Nigul
Anno 1997
Eesti kunsti esindusgalerii E-Kunstisalong alustas tööd jaanuaris 1997 ja on kõige vanem eragalerii Eestis. Galerii on korraldanud oksjone 26 aastat, järjekorras on tulemas 53.oksjon. E-Kunstisalong tegeleb eesti kunstiklassika ja kaasaegse kunsti müügiga ning näituste korraldamisega.

E-poest ostetud teosed saadame teieni kulleriga
1-3 tööpäeva jooksul. Transport alates 20 €.
Vaade Pärmivabrikule, Nigul Espe E-kunstisalongis
Nigul Espe (1907-1970)

Vaade Pärmivabrikule

1939 Akvarell, paber ava 39 x 48. Signatuuriga
Alghind: € 895, lõpphind: € 940
27. E-Kunstisalongi XXVII oksjon
27.11.2011 kell 15.00 Tartu galeriis

Eelkõige maastiku ja linnavaadete maalijana tuntud Nigul Espe lõpetas Pallase 1932. aastal Ado Vabbe õpilasena. Pärast seda kujunes temast tõeline Tartu austaja, kes dokumenteeris kodulinna läbi oma loomingu. Enamasti on sedalaadi teosed loodud akvarellis, mis võimaldas kunstnikul kiiresti jäädvustada avanevat vaadet ja õhustikku. Nendes töödes on kunstnik rõhunud detailidele, üldmulje on asine ja konkreetne.
Kunstikriitikud on tõdenud, et Espe loomingu väärtuslikuma osa moodustab just 1930ndate looming. Selle perioodi töid liigub aga tänasel kunstiturul kõige vähem. Akvarell "Vaade Pärmivabrikule" esindab kõige tüüpilisemat Espet. Taas kord on tähelepanu pööratud ka kõige pisematele detailidele, samas kui lehel on tühja, hingamiseks jäetud ruumi. Selline lähenemine ei "koorma" pilti üle ning pöörab vaataja tähelepanu ehitistele ja figuuridele, kõigele selle, mis ühe linna näo kujundab. Teos annab aimdust 1939. aasta Tartust enne sõjakoledusi, mis jätsid suure osa linnast varemetesse.Nigul Espe (1907-1970)
Maalikunstnik Nigul (Nikolai) Espe sündis 1907. aastal Riias. Suri 1970. aastal Tallinnas. Espe õppis Pallases maali- ja mööblikunsti 1926-1932 aastatel, tema õpetajaks oli Ado Vabbe. Espe lõpetas lennus, mis oli silmapaistev teoste arvult. Näiteks Espe esitles lõpunäitusel tavapärase paarikümne taiese asemel 50 tööd.Pärast Pallase lõpetamist jäi Espe vabakunstnikuna Tartusse. Alates 1929. aastast on tema näituseid toimunud Eestis, Riias, Roomas ja Budapestis. Espe on jäänud eesti kultuurilukku ka kui aktiivne seltskonnategelane, pidades legendaarset kultuurirahva kohvikut “Ko-Ko-Ko" 1930-ndatel aastatel. Espe on maalinud valdavalt stafaa¾iga maastikku ja linnavaateid, lisaks on tema loomingus arvukalt tööstuseteemalisi maale. 1947. ja 1949. aastal käis ta korduvalt Kiviõli kaevanduses ja õlitööstuses ning sel teemal on tal valminud hulgaliselt põlevkiviteemalisi maale ja interjööre.Tema töödes on nii detailitruumaid kui maaliliselt vabamaid teoseid. Espe oskas pallaslasena hiilgavalt valida loendamatu arvu värvikombinatsioonide seast just neid, mis muudavad kujutletu meeleolukaks. Espe tööde koloriit on enamasti kirgas, neile on omane rõõmus alatoon.


Teosed oksjonitelViimati lisatud teosedOtsi konkreetset autorit nime või nimeosa järgi.
Täisnimekiri on nähtav ülal lingi Autorid kaudu.

Vaata tehnikate järgi  —  

Vaata teemade järgiKunsti ost ja müük
E-Kunstisalong pakub laias valikus klassikalist ja modernset kunsti. Enamik galeriis müügil olevaid töid on üleval ka koduleheküljel. Vaata veebis või tule galeriisse vaatama!


Head Eesti kunsti

Eesti kunsti müük, kunstigalerii, kunstioksjonid, vanem Eesti kunst, kaasaegsed Eesti kunstinkud. Eesti maal, graafika, skulptuur, terrakota, akvarell, õlimaal ja pastell.

Alates 1997. aastast
Galerii alustas tööd jaanuaris 1997. E-Kunstisalong korraldab oksjone, müüb kunstiklassikat ja kaasaegset kunsti, kureerib näitusi ning annab välja kunstialbumeid.


Eesti kunstioksjonid

Kas teadsid, et E-kunstisalong on Eesti vanim järjepidevalt tegutsev galerii, mis on pidevalt korraldanud kunstioksjoneid. Tule kindlasti osalema kevadoksjonile ja sügisoksjonile!

Vaata ka galerii tegemisi Facebookis

Kontaktandmed
E-Kunstisalong OÜ, reg. 11699523,
Tehase 16, Tartu, 50107 
E-mail 
Kontakttelefon (+372) 7366 777

Veebidisain ja FastLion CMS aara.ee

Vaade Pärmivabrikule, Nigul Espe

Nigul Espe (1907-1970) Vaade Pärmivabrikule 1939 Akvarell, paber ava 39 x 48 Signatuuriga Alghind: € 895, lõpphind: € 940 27 Eelkõige maastiku ja linnavaadete maalijana tuntud Nigul Espe lõpetas Pallase 1932. aastal Ado Vabbe õpilasena. Pärast seda kujunes temast tõeline Tartu austaja, kes dokumenteeris kodulinna läbi oma loomingu. Enamasti on sedalaadi teosed loodud akvarellis, mis võimaldas kunstnikul kiiresti jäädvustada avanevat vaadet ja õhustikku. Nendes töödes on kunstnik rõhunud detailidele, üldmulje on asine ja konkreetne.Kunstikriitikud on tõdenud, et Espe loomingu väärtuslikuma osa moodustab just 1930ndate looming. Selle perioodi töid liigub aga tänasel kunstiturul kõige vähem. Akvarell "Vaade Pärmivabrikule" esindab kõige tüüpilisemat Espet. Taas kord on tähelepanu pööratud ka kõige pisematele detailidele, samas kui lehel on tühja, hingamiseks jäetud ruumi. Selline lähenemine ei "koorma" pilti üle ning pöörab vaataja tähelepanu ehitistele ja figuuridele, kõigele selle, mis ühe linna näo kujundab. Teos annab aimdust 1939. aasta Tartust enne sõjakoledusi, mis jätsid suure osa linnast varemetesse.

Vaade Pärmivabrikule, Nigul Espe E-kunstisalongis

Espe Nigul
www.e-kunstisalong.ee © 2024 E-kunstisalong OÜ » Hea Eesti kunsti ost ja müük