Vaade Rannavärava mäelt, Aleksander Kunstiõpinguid alustas Möldroo 1920. aastal Tallinna Kunsttööstuskoolis dekoratsioonimaali erialal. Kooliteed jätkas ta veel Pallases ning käis end täiendamas ka Pariisis. Järgnevalt töötas ta erinevate Eesti kui ka välisteatrite juures kunstnikuna, sh Kaunase Riigiteatris, Belgradi Riigiteatris, Ugala, Endla ja Tallinna Draamastuudios. Lisaks lavakujundusele viljeles Möldroo ka graafikat ning maalikunsti. Monotüüpia oli üks tema meelistehnikaid, kus kujutatavaks motiiviks olid nii maastiku- kui linnavaated. "Vaade Rannavärava mäelt" viis Möldroo monotüüpiatehnikasse juba kaks aastat varem, 1959. aastal, ning see graafiline leht kuulub Tallinna Linnamuuseumi kogusse. 2006 Vaade Rannavärava mäelt, Aleksander Möldroo E-kunstisalongis Möldroo Aleksander
Anno 1997
Eesti kunsti esindusgalerii E-Kunstisalong alustas tööd jaanuaris 1997 ja on kõige vanem eragalerii Eestis. Galerii on korraldanud oksjone 26 aastat, järjekorras on tulemas 53.oksjon. E-Kunstisalong tegeleb eesti kunstiklassika ja kaasaegse kunsti müügiga ning näituste korraldamisega.

E-poest ostetud teosed saadame teieni kulleriga
1-3 tööpäeva jooksul. Transport alates 20 €.
Vaade Rannavärava mäelt, Aleksander Möldroo E-kunstisalongis
Aleksander Möldroo (1902 - 1991)

Vaade Rannavärava mäelt

1961 Monotüüpia, paber. Signatuuriga. Lm 71x50,5
Alghind: € €900
34. E-Kunstisalongi XXXIV oksjon
28.03.2015 Tartu galeriis kell 15

Kunstiõpinguid alustas Möldroo 1920. aastal Tallinna
Kunsttööstuskoolis dekoratsioonimaali erialal. Kooliteed jätkas ta veel Pallases ning käis end täiendamas ka Pariisis. Järgnevalt töötas ta erinevate Eesti kui ka välisteatrite juures kunstnikuna, sh Kaunase Riigiteatris, Belgradi Riigiteatris, Ugala, Endla ja Tallinna Draamastuudios. Lisaks lavakujundusele viljeles Möldroo ka graafikat ning maalikunsti. Monotüüpia oli üks tema meelistehnikaid, kus kujutatavaks motiiviks olid nii maastiku- kui linnavaated. "Vaade Rannavärava mäelt" viis Möldroo monotüüpiatehnikasse juba kaks aastat varem, 1959. aastal, ning see graafiline leht kuulub Tallinna Linnamuuseumi kogusse.Aleksander Möldroo (1902 - 1991)
Teatrikunstnik ja graafik, sündinud 1902. aastal Narvas. Suri 1991 Tallinnas. 1920-22 õppis Möldroo Tallinna Kunsttööstuskoolis dekoratsioonimaali erialal ja 1922-23 Pallases, täiendades end 1923 Pariisis. Töötanud Endla, Tallinna Draamastuudio, Belgradi, Ugala jt teatrites peakunstnikuna.Alustas ekspressiivsete kujundustega A. Bachmanni lavastustele. Hilisem looming on olustikulisem ja realistlikum. Graafikas viljeles linoollõiget ja monotüüpiat. Loonud ka õlimaale (maastiku- ja linnavaated) ja akvarelle.


Teosed oksjonitelViimati lisatud teosedOtsi konkreetset autorit nime või nimeosa järgi.
Täisnimekiri on nähtav ülal lingi Autorid kaudu.

Vaata tehnikate järgi  —  

Vaata teemade järgiKunsti ost ja müük
E-Kunstisalong pakub laias valikus klassikalist ja modernset kunsti. Enamik galeriis müügil olevaid töid on üleval ka koduleheküljel. Vaata veebis või tule galeriisse vaatama!


Head Eesti kunsti

Eesti kunsti müük, kunstigalerii, kunstioksjonid, vanem Eesti kunst, kaasaegsed Eesti kunstinkud. Eesti maal, graafika, skulptuur, terrakota, akvarell, õlimaal ja pastell.

Alates 1997. aastast
Galerii alustas tööd jaanuaris 1997. E-Kunstisalong korraldab oksjone, müüb kunstiklassikat ja kaasaegset kunsti, kureerib näitusi ning annab välja kunstialbumeid.


Eesti kunstioksjonid

Kas teadsid, et E-kunstisalong on Eesti vanim järjepidevalt tegutsev galerii, mis on pidevalt korraldanud kunstioksjoneid. Tule kindlasti osalema kevadoksjonile ja sügisoksjonile!

Vaata ka galerii tegemisi Facebookis

Kontaktandmed
E-Kunstisalong OÜ, reg. 11699523,
Tehase 16, Tartu, 50107 
E-mail 
Kontakttelefon (+372) 7366 777

Veebidisain ja FastLion CMS aara.ee

Vaade Rannavärava mäelt, Aleksander

Aleksander Möldroo (1902 - 1991) Vaade Rannavärava mäelt 1961 Monotüüpia, paber Signatuuriga Kunstiõpinguid alustas Möldroo 1920. aastal TallinnaKunsttööstuskoolis dekoratsioonimaali erialal. Kooliteed jätkas ta veel Pallases ning käis end täiendamas ka Pariisis. Järgnevalt töötas ta erinevate Eesti kui ka välisteatrite juures kunstnikuna, sh Kaunase Riigiteatris, Belgradi Riigiteatris, Ugala, Endla ja Tallinna Draamastuudios. Lisaks lavakujundusele viljeles Möldroo ka graafikat ning maalikunsti. Monotüüpia oli üks tema meelistehnikaid, kus kujutatavaks motiiviks olid nii maastiku- kui linnavaated. "Vaade Rannavärava mäelt" viis Möldroo monotüüpiatehnikasse juba kaks aastat varem, 1959. aastal, ning see graafiline leht kuulub Tallinna Linnamuuseumi kogusse.

Vaade Rannavärava mäelt, Aleksander Möldroo E-kunstisalongis

Möldroo Aleksander
www.e-kunstisalong.ee © 2024 E-kunstisalong OÜ » Hea Eesti kunsti ost ja müük