Vaade Viljandi järvele, Juhan Juhan Muks alustas kunstiõpinguid 1917. aastal Tallinna Kunsttööstuskoolis, seejärel õppis Ants Laikmaa ateljeekoolis, Pallases Konrad Mäe ja hiljem Ado Vabbe käe all, Siis Riias Läti Kunstiakadeemias ning täiendas end ka Pariisis. Pärast paarkümmend aastat kestnud tihedaid õpinguid jõudis kunstnik veel enne Teist maailmasõda tagasi armastatud kodulinna Viljandisse, kuhu ta jäi oma elu lõpuni. Igal kunstnikul on linn või paik, millele ta ikka ja jälle oma loomingu kaudu kummarduse teeb. Juhan Muksil oli selleks Viljandi. “Vaade Viljandi järvele" pärineb perioodist, mil kunstnik hakkas taas intensiivselt maalima. Kunstiloolane Eha Ratnik on 1974. aasta kataloogis nimetatud perioodi silmas pidades kirjutanud: “Valmib sari värskeid pehmekoloriidilisi loodus¬etüüde, mis köidavad oma vahetuse, siiruse ja hooga. " Viljandi järv on jäädvustatud heledas ja tundlikus koloriidis. Kunstnikku on võlunud vaate selgus, lakoonilisus ja vaikus. Maal kannab sõnumit, et ilu peitub lihtsuses. Kunstnik ei ole pidanud vajalikuks luua suurt ja keerukat kompositsiooni, sest kõige olulisemad komponendid on olemas - avar taevalaotus, maa metsatukaga ning järv paadimehega. Meistriklass Ammende villas Vaade Viljandi järvele, Juhan Muks E-kunstisalongis Muks Juhan
Anno jaanuar 1997
Tere tulemast Eesti kunsti esindusgaleriisse
Tehase 16, Tartu E-Kaubamajas,
Avatud: E–R 10–18 ja L 10–16
Kõik kodulehel olevad teosed on galeriis saadaval.
Ostude saatmine uksest ukseni 1-2 tööpäeva jooksul. Hind Eesti piires 20 eurot.
Vaade Viljandi järvele, Juhan Muks E-kunstisalongis
Juhan Muks (1899 - 1983)

Vaade Viljandi järvele

1959 Õli, papp 50 x 70
Alghind: 17000/€1086
25. E-Kunstisalongi XXV oksjon
04.12.2010 kell 16 Tartu galerii

Juhan Muks alustas kunstiõpinguid 1917. aastal Tallinna Kunsttööstuskoolis, seejärel õppis Ants Laikmaa ateljeekoolis, Pallases Konrad Mäe ja hiljem Ado Vabbe käe all, Siis Riias Läti Kunstiakadeemias ning täiendas end ka Pariisis.
Pärast paarkümmend aastat kestnud tihedaid õpinguid jõudis kunstnik veel enne Teist maailmasõda tagasi armastatud kodulinna Viljandisse, kuhu ta jäi oma elu lõpuni.
Igal kunstnikul on linn või paik, millele ta ikka ja jälle oma loomingu kaudu kummarduse teeb. Juhan Muksil oli selleks Viljandi.
“Vaade Viljandi järvele" pärineb perioodist, mil kunstnik hakkas taas intensiivselt maalima. Kunstiloolane Eha Ratnik on 1974. aasta kataloogis nimetatud perioodi silmas pidades kirjutanud: “Valmib sari värskeid pehmekoloriidilisi loodus¬etüüde, mis köidavad oma vahetuse, siiruse ja hooga."
Viljandi järv on jäädvustatud heledas ja tundlikus koloriidis. Kunstnikku on võlunud vaate selgus, lakoonilisus ja vaikus. Maal kannab sõnumit, et ilu peitub lihtsuses. Kunstnik ei ole pidanud vajalikuks luua suurt ja keerukat kompositsiooni, sest kõige olulisemad komponendid on olemas - avar taevalaotus, maa metsatukaga ning järv paadimehega.Teosed oksjonitelViimati lisatud teosedOtsi konkreetset autorit nime või nimeosa järgi.
Täisnimekiri on nähtav ülal lingi Autorid kaudu.

Vaata tehnikate järgi  —  

Vaata teemade järgiKunsti ost ja müük
E-Kunstisalong pakub laias valikus klassikalist ja modernset kunsti. Enamik galeriis müügil olevaid töid on üleval ka koduleheküljel.

Alates 1997. aastast
Galerii alustas tööd jaanuaris 1997. E-Kunstisalong korraldab oksjone, müüb kunstiklassikat ja kaasaegset kunsti ning kureerib näitusi.

Vaata ka galerii tegemisi Facebookis

Kontaktandmed
E-Kunstisalong OÜ, reg. 11699523,
Tehase 16, Tartu, 50107 
E-mail 
Kontakttelefon (+372) 7366 777

Veebidisain ja FastLion CMS aara.ee

Vaade Viljandi järvele, Juhan

Juhan Muks (1899 - 1983) Vaade Viljandi järvele 1959 Õli, papp 50 x 70 Alghind: 17000/€1086 25 E-Kunstisalongi XXV oksjon 04 Juhan Muks alustas kunstiõpinguid 1917. aastal Tallinna Kunsttööstuskoolis, seejärel õppis Ants Laikmaa ateljeekoolis, Pallases Konrad Mäe ja hiljem Ado Vabbe käe all, Siis Riias Läti Kunstiakadeemias ning täiendas end ka Pariisis.Pärast paarkümmend aastat kestnud tihedaid õpinguid jõudis kunstnik veel enne Teist maailmasõda tagasi armastatud kodulinna Viljandisse, kuhu ta jäi oma elu lõpuni. Igal kunstnikul on linn või paik, millele ta ikka ja jälle oma loomingu kaudu kummarduse teeb. Juhan Muksil oli selleks Viljandi. “Vaade Viljandi järvele" pärineb perioodist, mil kunstnik hakkas taas intensiivselt maalima. Kunstiloolane Eha Ratnik on 1974. aasta kataloogis nimetatud perioodi silmas pidades kirjutanud: “Valmib sari värskeid pehmekoloriidilisi loodus¬etüüde, mis köidavad oma vahetuse, siiruse ja hooga."Viljandi järv on jäädvustatud heledas ja tundlikus koloriidis. Kunstnikku on võlunud vaate selgus, lakoonilisus ja vaikus. Maal kannab sõnumit, et ilu peitub lihtsuses. Kunstnik ei ole pidanud vajalikuks luua suurt ja keerukat kompositsiooni, sest kõige olulisemad komponendid on olemas - avar taevalaotus, maa metsatukaga ning järv paadimehega.

Vaade Viljandi järvele, Juhan Muks E-kunstisalongis

Muks Juhan
www.e-kunstisalong.ee © 2018 E-kunstisalong OÜ » Kunsti ost ja müük