Vääna, Evald Okas E-kunstisalongis Tuntud eesti maalikunstnik ja graafik Evald Okas lõpetas Riigi Kunsttööstuskooli August Janseni ja Voldemar Melliku õpilasena. Edasi õppis Okas Riigi Kõrgemas Kunstikoolis, kus omandas süvendatult maali eriala Johannes Greenbergi käe all. II maailmasõja ajal kuulus Okas Jaroslavlis eesti kunstnike kollektiivi. Jaroslavlis maalis ning joonistas ta intensiivselt, jõudes tehniliselt väga meisterliku tasemeni. Käesolev teos "Vääna" on maalitud vahetult pärast II maailmasõda ning kujutab Okase suvekodu. Ka edaspidi on kunstnikul valminud mitmeid teoseid nii sealse maastiku kui ka aiaaskelduste ainetel. XX sajandi eesti kunsti meistrid Vääna, Evald Okas E-kunstisalongis Okas Evald
Anno 1997
Eesti kunsti esindusgalerii E-Kunstisalong alustas tööd jaanuaris 1997. Galerii korraldab oksjone (Tallinnas, Tartus, Pärnus), tegeleb eesti kunstiklassika ja kaasaegse kunsti müügiga ning näituste korraldamisega.

E-poest ostetud teosed saadame teieni kulleriga
1-3 tööpäeva jooksul. Transport alates 20 €.
Vääna, Evald Okas E-kunstisalongis
Evald Okas (1915-2011)

Vääna

1946 Õli, lõuend. Signatuuriga. Originaalraamiga. 46,8 x 62,5.
Alghind: € €2350, lõpphind: € 2 350
35. E-Kunstisalongi XXXV oksjon
07.11.2015 Tartu galeriis kell 15

Tuntud eesti maalikunstnik ja graafik Evald Okas lõpetas Riigi Kunsttööstuskooli August Janseni ja Voldemar Melliku õpilasena. Edasi õppis Okas Riigi Kõrgemas Kunstikoolis, kus omandas süvendatult maali eriala Johannes Greenbergi käe all. II maailmasõja ajal kuulus Okas Jaroslavlis eesti kunstnike kollektiivi. Jaroslavlis maalis ning joonistas ta intensiivselt, jõudes tehniliselt väga meisterliku tasemeni. Käesolev teos "Vääna" on maalitud vahetult pärast II maailmasõda ning kujutab Okase suvekodu. Ka edaspidi on kunstnikul valminud mitmeid teoseid nii sealse maastiku kui ka aiaaskelduste ainetel.Evald Okas (1915-2011)
Maalikunstnik ja graafik, sündinud 1915. aastal Tallinnas. Suri 2011. aastal. Õppis aastast 1931 Riigi Kunsttööstuskoolis, lõpetas selle 1937. aastal dekoratiivmaali erialal. Jätkas õpinguid 1938 Riigi Kõrgemas Kunstikoolis, lõpetas selle 1940. aastal maalijana. Varasemast loomingust paistis silma portree- ja aktimaalidega. Pärast sõda käsitles ajaloo- ja sõjateemat ning lõi suuremõõtmelisi kompositsioone. 1950. aastate teisel poolel hakkas viljelema graafikat. Loonud palju reisielamustel põhinevaid ekspressiivseid ja värviefektseid õlimaalisarju.


Teosed oksjonitelViimati lisatud teosedOtsi konkreetset autorit nime või nimeosa järgi.
Täisnimekiri on nähtav ülal lingi Autorid kaudu.

Vaata tehnikate järgi  —  

Vaata teemade järgiKunsti ost ja müük
E-Kunstisalong pakub laias valikus klassikalist ja modernset kunsti. Enamik galeriis müügil olevaid töid on üleval ka koduleheküljel. Vaata veebis või tule galeriisse vaatama!


Head Eesti kunsti

Eesti kunsti müük, kunstigalerii, kunstioksjonid, vanem Eesti kunst, kaasaegsed Eesti kunstinkud. Eesti maal, graafika, skulptuur, terrakota, akvarell, õlimaal ja pastell.

Alates 1997. aastast
Galerii alustas tööd jaanuaris 1997. E-Kunstisalong korraldab oksjone, müüb kunstiklassikat ja kaasaegset kunsti, kureerib näitusi ning annab välja kunstialbumeid.


Eesti kunstioksjonid

Kas teadsid, et E-kunstisalong on Eesti vanim järjepidevalt tegutsev galerii, mis on pidevalt korraldanud kunstioksjoneid. Tule kindlasti osalema kevadoksjonile ja sügisoksjonile!

Vaata ka galerii tegemisi Facebookis

Kontaktandmed
E-Kunstisalong OÜ, reg. 11699523,
Tehase 16, Tartu, 50107 
E-mail 
Kontakttelefon (+372) 7366 777

Veebidisain ja FastLion CMS aara.ee

Vääna, Evald Okas E-kunstisalongis

Evald Okas (1915-2011) Vääna 1946 Õli, lõuend Signatuuriga Tuntud eesti maalikunstnik ja graafik Evald Okas lõpetas Riigi Kunsttööstuskooli August Janseni ja Voldemar Melliku õpilasena. Edasi õppis Okas Riigi Kõrgemas Kunstikoolis, kus omandas süvendatult maali eriala Johannes Greenbergi käe all. II maailmasõja ajal kuulus Okas Jaroslavlis eesti kunstnike kollektiivi. Jaroslavlis maalis ning joonistas ta intensiivselt, jõudes tehniliselt väga meisterliku tasemeni. Käesolev teos "Vääna" on maalitud vahetult pärast II maailmasõda ning kujutab Okase suvekodu. Ka edaspidi on kunstnikul valminud mitmeid teoseid nii sealse maastiku kui ka aiaaskelduste ainetel.

Vääna, Evald Okas E-kunstisalongis

Okas Evald
www.e-kunstisalong.ee © 2023 E-kunstisalong OÜ » Hea Eesti kunsti ost ja müük