Vääna, Evald Okas E-kunstisalongis Tuntud eesti maalikunstnik ja graafik Evald Okas lõpetas Riigi Kunsttööstuskooli August Janseni ja Voldemar Melliku õpilasena. Edasi õppis Okas Riigi Kõrgemas Kunstikoolis, kus omandas süvendatult maali eriala Johannes Greenbergi käe all. II maailmasõja ajal kuulus Okas Jaroslavlis eesti kunstnike kollektiivi. Jaroslavlis maalis ning joonistas ta intensiivselt, jõudes tehniliselt väga meisterliku tasemeni. Käesolev teos "Vääna" on maalitud vahetult pärast II maailmasõda ning kujutab Okase suvekodu. Ka edaspidi on kunstnikul valminud mitmeid teoseid nii sealse maastiku kui ka aiaaskelduste ainetel. XX sajandi eesti kunsti meistrid Vääna, Evald Okas E-kunstisalongis Okas Evald
Anno jaanuar 1997
Tere tulemast Eesti kunsti esindusgaleriisse
Tehase 16, Tartu E-Kaubamajas,
Avatud: E–R 10–18 ja L 10–16
Kõik kodulehel olevad teosed on galeriis saadaval.
Ostude saatmine uksest ukseni 1-2 tööpäeva jooksul. Hind Eesti piires 20 eurot.
Vääna, Evald Okas E-kunstisalongis
Evald Okas (1915-2011)

Vääna

1946 Õli, lõuend. Signatuuriga. Originaalraamiga. 46,8 x 62,5.
Alghind: €2350, lõpphind: € 2 350
35. E-Kunstisalongi XXXV oksjon
07.11.2015 Tartu galeriis kell 15

Tuntud eesti maalikunstnik ja graafik Evald Okas lõpetas Riigi Kunsttööstuskooli August Janseni ja Voldemar Melliku õpilasena. Edasi õppis Okas Riigi Kõrgemas Kunstikoolis, kus omandas süvendatult maali eriala Johannes Greenbergi käe all. II maailmasõja ajal kuulus Okas Jaroslavlis eesti kunstnike kollektiivi. Jaroslavlis maalis ning joonistas ta intensiivselt, jõudes tehniliselt väga meisterliku tasemeni. Käesolev teos "Vääna" on maalitud vahetult pärast II maailmasõda ning kujutab Okase suvekodu. Ka edaspidi on kunstnikul valminud mitmeid teoseid nii sealse maastiku kui ka aiaaskelduste ainetel.Evald Okas (1915-2011)
Maalikunstnik ja graafik, sündinud 1915. aastal Tallinnas. Suri 2011. aastal. Õppis aastast 1931 Riigi Kunsttööstuskoolis, lõpetas selle 1937. aastal dekoratiivmaali erialal. Jätkas õpinguid 1938 Riigi Kõrgemas Kunstikoolis, lõpetas selle 1941. aastal maalijana. Varasemast loomingust paistis silma portree- ja aktimaalidega. Pärast sõda käsitles ajaloo- ja sõjateemat ning lõi suuremõõtmelisi kompositsioone. 1950. aastate teisel poolel hakkas viljelema graafikat. Loonud palju reisielamustel põhinevaid ekspressiivseid ja värviefektseid õlimaalisarju.


Teosed oksjonitelViimati lisatud teosedOtsi konkreetset autorit nime või nimeosa järgi.
Täisnimekiri on nähtav ülal lingi Autorid kaudu.

Vaata tehnikate järgi  —  

Vaata teemade järgiKunsti ost ja müük
E-Kunstisalong pakub laias valikus klassikalist ja modernset kunsti. Enamik galeriis müügil olevaid töid on üleval ka koduleheküljel.

Alates 1997. aastast
Galerii alustas tööd jaanuaris 1997. E-Kunstisalong korraldab oksjone, müüb kunstiklassikat ja kaasaegset kunsti ning kureerib näitusi.

Vaata ka galerii tegemisi Facebookis

Kontaktandmed
E-Kunstisalong OÜ, reg. 11699523,
Tehase 16, Tartu, 50107 
E-mail 
Kontakttelefon (+372) 7366 777

Veebidisain ja FastLion CMS aara.ee

Vääna, Evald Okas E-kunstisalongis

Evald Okas (1915-2011) Vääna 1946 Õli, lõuend Signatuuriga Tuntud eesti maalikunstnik ja graafik Evald Okas lõpetas Riigi Kunsttööstuskooli August Janseni ja Voldemar Melliku õpilasena. Edasi õppis Okas Riigi Kõrgemas Kunstikoolis, kus omandas süvendatult maali eriala Johannes Greenbergi käe all. II maailmasõja ajal kuulus Okas Jaroslavlis eesti kunstnike kollektiivi. Jaroslavlis maalis ning joonistas ta intensiivselt, jõudes tehniliselt väga meisterliku tasemeni. Käesolev teos "Vääna" on maalitud vahetult pärast II maailmasõda ning kujutab Okase suvekodu. Ka edaspidi on kunstnikul valminud mitmeid teoseid nii sealse maastiku kui ka aiaaskelduste ainetel.

Vääna, Evald Okas E-kunstisalongis

Okas Evald
www.e-kunstisalong.ee © 2018 E-kunstisalong OÜ » Kunsti ost ja müük