Vaikelu punaste kingadega, Jüri J. Arraku kunstiõpingute ajal valminud natüürmort köidab oma atraktiivse esemete valikuga. Töös torkavad silma taburetil lebav triibuline sall ja hele kaabu ning põrandal seisvad kontsaga punased kingad. Esemete valikus on midagi intrigeerivat ning pilku püüdvat. Erkpunased kingad loovad vaikelus pingestatud õhustiku ning muudavad natüürmordi kõnekaks. Arraku akvarelli-tehnika on lopsakas ja mehine. Meistrite paraad Vaikelu punaste kingadega. , Jüri Arrak E-kunstisalongis Arrak Jüri
Anno jaanuar 1997
Tere tulemast Eesti kunsti esindusgaleriisse
Tehase 16, Tartu E-Kaubamajas,
Avatud: E–R 10–18 ja L 10–16
Kõik kodulehel olevad teosed on galeriis saadaval.
Ostude saatmine uksest ukseni.
Vaikelu punaste kingadega., Jüri Arrak E-kunstisalongis

Vaikelu punaste kingadega.

1960-ndad. Akvarell, paber. 59,3 x 41,6.
Signatuuriga
Alghind: 5 000/ € 320, lõpphind: € 7 000/ 447
14. Meistritöö
03.06.2005 Pärnu, Ammende Villa

J. Arraku kunstiõpingute ajal valminud natüürmort köidab oma atraktiivse esemete valikuga. Töös torkavad silma taburetil lebav triibuline sall ja hele kaabu ning põrandal seisvad kontsaga punased kingad. Esemete valikus on midagi intrigeerivat ning pilku püüdvat. Erkpunased kingad loovad vaikelus pingestatud õhustiku ning muudavad natüürmordi kõnekaks. Arraku akvarelli-tehnika on lopsakas ja mehine.Jüri Arrak
Maalija, graafik ning metalli- ja filmikunstnik Jüri Arrak sündis 1936. aastal Tallinnas; Henno Arraku poolvend. Lõpetas 1955. aastal Tallinnas Mäetehnikumi, õppis aastast 1961 ERKI-s, lõpetas selle 1966 metallehistöö erialal. Töötas 1967–68 Tallinna Metallitoodete Tehase kunstnikuna ja 1968–69 Tallinnfilmi lavastuskunstnikuna; aastast 1969 vabakunstnik. Eesti NSV teeneline kunstnik (1988). Aastast 1969 Kunstnike Liidu liige.Kuulunud rühmitisse ANK'64. Hakkas juba üliõpilasena metallehistöö kõrval viljelema maalikunsti ja graafikat. Tema kujutatav maailm on paradoksaalne, maalist maali kordub masktegelaskuju, mis kontekstist sõltuvalt saab uue tähenduse. Varastes teostes leidub irooniat, küpses loomingus see taandub ja esiplaanile tõusevad eksistentsiaalsed probleemid, eriti Piibli sü¾eede käsitluses. Religioosne suund kulmineerub Halliste kiriku altarimaalis (1990). Graafikas arendanud ekspressiivset müüditõlgendust.Suurimat metallkompositsiooni Baba-Jaga eksponeeriti 1970 Osaka maailmanäitusel.


Teosed oksjonitelViimati lisatud teosedOtsi konkreetset autorit nime või nimeosa järgi.
Täisnimekiri on nähtav ülal lingi Autorid kaudu.

Vaata tehnikate järgi  —  

Vaata teemade järgiKunsti ost ja müük
E-Kunstisalong pakub laias valikus klassikalist ja modernset kunsti. Enamik galeriis müügil olevaid töid on üleval ka koduleheküljel.

Alates 1997. aastast
Galerii alustas tööd jaanuaris 1997. E-Kunstisalong korraldab oksjone, müüb kunstiklassikat ja kaasaegset kunsti ning kureerib näitusi.

Vaata ka galerii tegemisi Facebookis

Kontaktandmed
E-Kunstisalong OÜ, reg. 11699523,
Tehase 16, Tartu, 50107 
E-mail 
Kontakttelefon (+372) 7366 777

Veebidisain ja FastLion CMS aara.ee

Vaikelu punaste kingadega, Jüri

Jüri Arrak Vaikelu punaste kingadega 1960-ndad J. Arraku kunstiõpingute ajal valminud natüürmort köidab oma atraktiivse esemete valikuga. Töös torkavad silma taburetil lebav triibuline sall ja hele kaabu ning põrandal seisvad kontsaga punased kingad. Esemete valikus on midagi intrigeerivat ning pilku püüdvat. Erkpunased kingad loovad vaikelus pingestatud õhustiku ning muudavad natüürmordi kõnekaks. Arraku akvarelli-tehnika on lopsakas ja mehine.

Vaikelu punaste kingadega. , Jüri Arrak E-kunstisalongis

Arrak Jüri
www.e-kunstisalong.ee © 2018 E-kunstisalong OÜ » Kunsti ost ja müük