Vallikraavi tänav, Aleksander Pilar Aleksander Pilar omandas esmased kunstiteadmised Anatoli Kaigorodovi maalistuudios Tallinnas. 1938-41 õppis ta Riigi Kunsttööstuskoolis. Pilari loomingu põhiosa moodustab akvarell, milles ta on kujutanud nii linnavaateid, maastikku, natüürmorte kui ka portreid. Varasemates akvarellides - 1940. aastatel - on ülekaalus lüüriline ning impressionistlik laad, kus värvid on pehmelt sulatatud. Ka teos "Vallikraavi tänav“ on valminud 1947. aastal, väljendades õrna värvigammaga maja siseõuevaate intiimsust. Pilar ise on maalimisprotsessist arvanud nii: "Maalides maastikke ei joonista ma kunagi ette. Maalimine looduses eeldab suurt meisterlikkust. Vahe diletandi ja professionaali vahel seisneb selles, et diletant võitleb tehniliste raskustega, professionaal aga oma võtete arsenaliga interpreteerib loodust. “ 2003 Vallikraavi tänav, Aleksander Pilar E-kunstisalongis Pilar Aleksander
Anno 1997
Eesti kunsti esindusgalerii E-Kunstisalong alustas tööd jaanuaris 1997 ja on kõige vanem eragalerii Eestis. Galerii on korraldanud oksjone 26 aastat, järjekorras on tulemas 53.oksjon. E-Kunstisalong tegeleb eesti kunstiklassika ja kaasaegse kunsti müügiga ning näituste korraldamisega.

E-poest ostetud teosed saadame teieni kulleriga
1-3 tööpäeva jooksul. Transport alates 20 €.
Vallikraavi tänav, Aleksander Pilar E-kunstisalongis
Aleksander Pilar (1912–1989)

Vallikraavi tänav

1947 Akvarell, paber. Signatuuriga. Säilinud originaalraam. Lm. 29,3 x 39,4
Alghind: € 675€
32. E-Kunstisalongi XXXII oksjon
05.04.2014 Tartu galeriis kell 15

Aleksander Pilar omandas esmased kunstiteadmised Anatoli Kaigorodovi maalistuudios Tallinnas. 1938-41 õppis ta Riigi Kunsttööstuskoolis. Pilari loomingu põhiosa moodustab akvarell, milles ta on kujutanud nii linnavaateid, maastikku, natüürmorte kui ka portreid. Varasemates akvarellides - 1940. aastatel - on ülekaalus lüüriline ning impressionistlik laad, kus värvid on pehmelt sulatatud. Ka teos "Vallikraavi tänav“ on valminud 1947. aastal, väljendades õrna värvigammaga maja siseõuevaate intiimsust. Pilar ise on maalimisprotsessist arvanud nii: "Maalides maastikke ei joonista ma kunagi ette. Maalimine looduses eeldab suurt meisterlikkust. Vahe diletandi ja professionaali vahel seisneb selles, et diletant võitleb tehniliste raskustega, professionaal aga oma võtete arsenaliga interpreteerib loodust.“Aleksander Pilar (1912–1989)
Akvarellist, sündinud 1912. aastal Sevastopolis. Suri 1989. aastal Tallinnas. Asus Eestisse elama 1922. Kunstiõpingud algasid 1930. aastal A. Kaigorodovi maalistuudios, seejärel 1938–1941 Riigi Kunsttööstuskoolis. Aastast 1944 Kunstnike Liidu liige. Loonud plakateid, postkaarte, olustikulisi karikatuure ja lavakujundusi, kavandanud kostüüme, illustratsioone lasteraamatutele. Peaalal – akvarellis – viljeles linnavaadet, maastikku, sh tööstusmaastikku, ka natüürmorti ja portreed.


Teosed oksjonitelViimati lisatud teosedOtsi konkreetset autorit nime või nimeosa järgi.
Täisnimekiri on nähtav ülal lingi Autorid kaudu.

Vaata tehnikate järgi  —  

Vaata teemade järgiKunsti ost ja müük
E-Kunstisalong pakub laias valikus klassikalist ja modernset kunsti. Enamik galeriis müügil olevaid töid on üleval ka koduleheküljel. Vaata veebis või tule galeriisse vaatama!


Head Eesti kunsti

Eesti kunsti müük, kunstigalerii, kunstioksjonid, vanem Eesti kunst, kaasaegsed Eesti kunstinkud. Eesti maal, graafika, skulptuur, terrakota, akvarell, õlimaal ja pastell.

Alates 1997. aastast
Galerii alustas tööd jaanuaris 1997. E-Kunstisalong korraldab oksjone, müüb kunstiklassikat ja kaasaegset kunsti, kureerib näitusi ning annab välja kunstialbumeid.


Eesti kunstioksjonid

Kas teadsid, et E-kunstisalong on Eesti vanim järjepidevalt tegutsev galerii, mis on pidevalt korraldanud kunstioksjoneid. Tule kindlasti osalema kevadoksjonile ja sügisoksjonile!

Vaata ka galerii tegemisi Facebookis

Kontaktandmed
E-Kunstisalong OÜ, reg. 11699523,
Tehase 16, Tartu, 50107 
E-mail 
Kontakttelefon (+372) 7366 777

Veebidisain ja FastLion CMS aara.ee

Vallikraavi tänav, Aleksander Pilar

Aleksander Pilar (1912–1989) Vallikraavi tänav 1947 Akvarell, paber Signatuuriga Aleksander Pilar omandas esmased kunstiteadmised Anatoli Kaigorodovi maalistuudios Tallinnas. 1938-41 õppis ta Riigi Kunsttööstuskoolis. Pilari loomingu põhiosa moodustab akvarell, milles ta on kujutanud nii linnavaateid, maastikku, natüürmorte kui ka portreid. Varasemates akvarellides - 1940. aastatel - on ülekaalus lüüriline ning impressionistlik laad, kus värvid on pehmelt sulatatud. Ka teos "Vallikraavi tänav“ on valminud 1947. aastal, väljendades õrna värvigammaga maja siseõuevaate intiimsust. Pilar ise on maalimisprotsessist arvanud nii: "Maalides maastikke ei joonista ma kunagi ette. Maalimine looduses eeldab suurt meisterlikkust. Vahe diletandi ja professionaali vahel seisneb selles, et diletant võitleb tehniliste raskustega, professionaal aga oma võtete arsenaliga interpreteerib loodust.“

Vallikraavi tänav, Aleksander Pilar E-kunstisalongis

Pilar Aleksander
www.e-kunstisalong.ee © 2024 E-kunstisalong OÜ » Hea Eesti kunsti ost ja müük