Vanglas Saksa fa¹istlik vangla I. Anton-Agu lõpetas "Pallase" 1935. aastal, mil eesti kunstis valitses poeetiline realism ning impressionistlike suundumuste kõrval viljeldi ka lopsakat maalilist laadi. Kunstnik võitis esmalt tuntust tumedais toones talutoa interjööridega. Maal "Vanglas" on haruldase teemaga teos eesti kunstis. I. Anton-Agul oli seljataga isiklik vanglakogemus sakslaste ajast, mida on aimata ka vaadates antud kompositsiooni. Uue nõukogude ajastu kunsti kaanonid on mõjutanud kunstniku teemakäsitlust, kuid domineerima jääb I. Anton-Agu juba varasematele piltidele omane pruunikas koloriit ning emotsionaalne diskreetsus. Vangistatute figuurid on maalitud südamesoojuse ja suure kaasaelamisega, sinkjas külmas valguses on kujutatud ukseavast paistvad sõdurid, kellel puuduvad individualiseerivad jooned. Antud töö esineb ka kunstniku 1966. aastal Tartu Kunstnike Majas toimunud näituse nimestikus. Maalist on valminud kaks varianti 1999 teater "Vanemuine" Vanglas. Saksa fa¹istlik vangla I. , Ida Anton-Agu E-kunstisalongis Anton-Agu Ida
Anno 1997
Eesti kunsti esindusgalerii E-Kunstisalong alustas tööd jaanuaris 1997 ja on kõige vanem eragalerii Eestis. Galerii on korraldanud oksjone 26 aastat, järjekorras on tulemas 53.oksjon. E-Kunstisalong tegeleb eesti kunstiklassika ja kaasaegse kunsti müügiga ning näituste korraldamisega.

E-poest ostetud teosed saadame teieni kulleriga
1-3 tööpäeva jooksul. Transport alates 20 €.
Vanglas. Saksa fa¹istlik vangla I., Ida Anton-Agu E-kunstisalongis
Ida Anton-Agu (1904–1993)

Vanglas. Saksa fa¹istlik vangla I.

1947/48 õli, lõuend. signatuur tagaküljel 98,3 x 118,8
Alghind: € 22000/€1406
10. Meistrimärk
23.10.2003 Mustpeade Maja

I. Anton-Agu lõpetas "Pallase" 1935. aastal, mil
eesti kunstis valitses poeetiline realism ning
impressionistlike suundumuste kõrval viljeldi ka
lopsakat maalilist laadi. Kunstnik võitis esmalt
tuntust tumedais toones talutoa interjööridega.
Maal "Vanglas" on haruldase teemaga teos eesti
kunstis. I. Anton-Agul oli seljataga isiklik
vanglakogemus sakslaste ajast, mida on aimata
ka vaadates antud kompositsiooni. Uue nõukogude
ajastu kunsti kaanonid on mõjutanud kunstniku
teemakäsitlust, kuid domineerima jääb I.
Anton-Agu juba varasematele piltidele omane
pruunikas koloriit ning emotsionaalne diskreetsus.
Vangistatute figuurid on maalitud südamesoojuse
ja suure kaasaelamisega, sinkjas külmas valguses
on kujutatud ukseavast paistvad sõdurid, kellel
puuduvad individualiseerivad jooned. Antud töö
esineb ka kunstniku 1966. aastal Tartu Kunstnike
Majas toimunud näituse nimestikus. Maalist on
valminud kaks variantiIda Anton-Agu (1904–1993)
Maalikunstnik ja pedagoog Anton-Agu sündis 1904. aastal Viljandimaal. Suri 1993. aastal Tartus. Lõpetas 1926 Valga Tütarlastegümnaasiumi, 1935. aastal Pallase Ado Vabbe õpilasena. Töötas 1947–51 Tartu Riiklikus Kunstiinstituudis assistendina ja 1952–60 Tartu kuulmishäiretega laste internaatkoolis õpetajana. Aastast 1936 EKKKÜ ja aastast 1944 Kunstnike Liidu liige (1956–58 nimekirjast kustutatud).Kujutanud valdavalt realistlikke, sumeda koloriidiga maalidel vanutalumaju, elus osatuks jäänud inimesi ja lihtsat kodumaastikku, interjööre. Loonud ka lillemaale.Esmaesinemine näitustel 1935. aastal Tartus, 1937. aastal eesti kunstinäitused Riias ja Kaunases.


Teosed oksjonitelViimati lisatud teosedOtsi konkreetset autorit nime või nimeosa järgi.
Täisnimekiri on nähtav ülal lingi Autorid kaudu.

Vaata tehnikate järgi  —  

Vaata teemade järgiKunsti ost ja müük
E-Kunstisalong pakub laias valikus klassikalist ja modernset kunsti. Enamik galeriis müügil olevaid töid on üleval ka koduleheküljel. Vaata veebis või tule galeriisse vaatama!


Head Eesti kunsti

Eesti kunsti müük, kunstigalerii, kunstioksjonid, vanem Eesti kunst, kaasaegsed Eesti kunstinkud. Eesti maal, graafika, skulptuur, terrakota, akvarell, õlimaal ja pastell.

Alates 1997. aastast
Galerii alustas tööd jaanuaris 1997. E-Kunstisalong korraldab oksjone, müüb kunstiklassikat ja kaasaegset kunsti, kureerib näitusi ning annab välja kunstialbumeid.


Eesti kunstioksjonid

Kas teadsid, et E-kunstisalong on Eesti vanim järjepidevalt tegutsev galerii, mis on pidevalt korraldanud kunstioksjoneid. Tule kindlasti osalema kevadoksjonile ja sügisoksjonile!

Vaata ka galerii tegemisi Facebookis

Kontaktandmed
E-Kunstisalong OÜ, reg. 11699523,
Tehase 16, Tartu, 50107 
E-mail 
Kontakttelefon (+372) 7366 777

Veebidisain ja FastLion CMS aara.ee

Vanglas Saksa fa¹istlik vangla

Ida Anton-Agu (1904–1993) Vanglas Saksa fa¹istlik vangla I I. Anton-Agu lõpetas "Pallase" 1935. aastal, mil eesti kunstis valitses poeetiline realism ning impressionistlike suundumuste kõrval viljeldi ka lopsakat maalilist laadi. Kunstnik võitis esmalt tuntust tumedais toones talutoa interjööridega. Maal "Vanglas" on haruldase teemaga teos eesti kunstis. I. Anton-Agul oli seljataga isiklik vanglakogemus sakslaste ajast, mida on aimata ka vaadates antud kompositsiooni. Uue nõukogude ajastu kunsti kaanonid on mõjutanud kunstniku teemakäsitlust, kuid domineerima jääb I. Anton-Agu juba varasematele piltidele omane pruunikas koloriit ning emotsionaalne diskreetsus. Vangistatute figuurid on maalitud südamesoojuse ja suure kaasaelamisega, sinkjas külmas valguses on kujutatud ukseavast paistvad sõdurid, kellel puuduvad individualiseerivad jooned. Antud töö esineb ka kunstniku 1966. aastal Tartu Kunstnike Majas toimunud näituse nimestikus. Maalist on valminud kaks varianti

Vanglas. Saksa fa¹istlik vangla I. , Ida Anton-Agu E-kunstisalongis

Anton-Agu Ida
www.e-kunstisalong.ee © 2024 E-kunstisalong OÜ » Hea Eesti kunsti ost ja müük