Võlusõna võlu, Edgar Valter "Läbi aegade on Edgar Valter maalinud. Pöörismäe talu aidas-ateljees ilmus lõuenditele kunstniku omanäoline maailm, kus valitseb rahu ja vaikus. Valteri maalitud inimesed elavad kõrvuti loomade ja metsavaimudega, figuurides puudub kunstniku kujutatud raamatutegelaste hoogne liikuvus. Valteri maalid kujutavad linlasele ehk müstilisena tunduvat looduslähedast keskkonda, kus pole olemas "mugavust". Viimase aja töödest koostas kunstnik pühapäevaselt helge maalinäituse, mille avamise puhuks sõitis ta suvelõpul koguni Haapsallu. " - kultuurileht Sirp järelhüüdest, 10. märts 2006. Ka käesolevad tööd on ostetud Edgar Valteri 2005. aastal toimunud isikunäituselt Haapsalus. 127x120 Alg: Toimus Võlusõna võlu, Edgar Valter E-kunstisalongis Valter Edgar
Anno 1997
Eesti kunsti esindusgalerii E-Kunstisalong alustas tööd jaanuaris 1997 ja on kõige vanem eragalerii Eestis. Galerii on korraldanud oksjone 26 aastat, järjekorras on tulemas 53.oksjon. E-Kunstisalong tegeleb eesti kunstiklassika ja kaasaegse kunsti müügiga ning näituste korraldamisega.

E-poest ostetud teosed saadame teieni kulleriga
1-3 tööpäeva jooksul. Transport alates 20 €.
Võlusõna võlu, Edgar Valter E-kunstisalongis
Edgar Valter (1929–2006)

Võlusõna võlu

1990. aastad Õli, masoniit. Signatuuriga. 72 x 31
Alghind: € €800, lõpphind: € 800
31. E-Kunstisalongi XXXI oksjon
27.10.2013 Tartu galeriis kell 15

"Läbi aegade on Edgar Valter maalinud. Pöörismäe talu aidas-ateljees ilmus lõuenditele kunstniku omanäoline maailm, kus valitseb rahu ja vaikus. Valteri maalitud inimesed elavad kõrvuti loomade ja metsavaimudega, figuurides puudub kunstniku kujutatud raamatutegelaste hoogne liikuvus. Valteri maalid kujutavad linlasele ehk müstilisena tunduvat looduslähedast keskkonda, kus pole olemas "mugavust". Viimase aja töödest koostas kunstnik pühapäevaselt helge maalinäituse, mille avamise puhuks sõitis ta suvelõpul koguni Haapsallu." - kultuurileht Sirp järelhüüdest, 10. märts 2006.
Ka käesolevad tööd on ostetud Edgar Valteri 2005. aastal toimunud isikunäituselt Haapsalus.Edgar Valter (1929–2006)
Maalikunstnik, raamatugraafik, karikaturist, sündinud 1929. aastal Tallinnas. Suri 2006. aastal. Kunstnikuna iseõppinu. Töötanud Kunstitoodete Kombinaadi dekooriateljee töölisena, aastast 1950 vabakunstnikuna. Valteri esimene karikatuur ilmus 1944 Õhtulehes, sestpeale on tema karikatuure illustratsioone avaldatud paljudes Eesti ajalehtedes ja ajakirjades ning teiste maade väljaandeis. Raamatugraafikas paistavad silma eriti Valteri lasteraamatujoonistused, ta tõi 1960. –70. aastail taas lasteraamatuillustratsiooni mõnusa huumori: Astrid Lindgreni "Meisterdetektiiv Blomkvist", Oskar Lutsu "Nukitsamees" jne. Edgar Valteri mitmekülgse kunstnikutegevuse vähem tuntud tahuks on olnud tema maalilooming. Kunstniku kodukohas Võrumaal sündisid maalid, mis on inspireeritud vaheldusrikkast maastikutüübist ja sellesse kätketud arhailisest õhustikust. Maalide keskmes on inimene, kes elab tasakaalustatud ja looduslähedases maailmas.


Teosed oksjonitelViimati lisatud teosedOtsi konkreetset autorit nime või nimeosa järgi.
Täisnimekiri on nähtav ülal lingi Autorid kaudu.

Vaata tehnikate järgi  —  

Vaata teemade järgiKunsti ost ja müük
E-Kunstisalong pakub laias valikus klassikalist ja modernset kunsti. Enamik galeriis müügil olevaid töid on üleval ka koduleheküljel. Vaata veebis või tule galeriisse vaatama!


Head Eesti kunsti

Eesti kunsti müük, kunstigalerii, kunstioksjonid, vanem Eesti kunst, kaasaegsed Eesti kunstinkud. Eesti maal, graafika, skulptuur, terrakota, akvarell, õlimaal ja pastell.

Alates 1997. aastast
Galerii alustas tööd jaanuaris 1997. E-Kunstisalong korraldab oksjone, müüb kunstiklassikat ja kaasaegset kunsti, kureerib näitusi ning annab välja kunstialbumeid.


Eesti kunstioksjonid

Kas teadsid, et E-kunstisalong on Eesti vanim järjepidevalt tegutsev galerii, mis on pidevalt korraldanud kunstioksjoneid. Tule kindlasti osalema kevadoksjonile ja sügisoksjonile!

Vaata ka galerii tegemisi Facebookis

Kontaktandmed
E-Kunstisalong OÜ, reg. 11699523,
Tehase 16, Tartu, 50107 
E-mail 
Kontakttelefon (+372) 7366 777

Veebidisain ja FastLion CMS aara.ee

Võlusõna võlu, Edgar Valter

Edgar Valter (1929–2006) Võlusõna võlu 1990 aastad Õli, masoniit "Läbi aegade on Edgar Valter maalinud. Pöörismäe talu aidas-ateljees ilmus lõuenditele kunstniku omanäoline maailm, kus valitseb rahu ja vaikus. Valteri maalitud inimesed elavad kõrvuti loomade ja metsavaimudega, figuurides puudub kunstniku kujutatud raamatutegelaste hoogne liikuvus. Valteri maalid kujutavad linlasele ehk müstilisena tunduvat looduslähedast keskkonda, kus pole olemas "mugavust". Viimase aja töödest koostas kunstnik pühapäevaselt helge maalinäituse, mille avamise puhuks sõitis ta suvelõpul koguni Haapsallu." - kultuurileht Sirp järelhüüdest, 10. märts 2006. Ka käesolevad tööd on ostetud Edgar Valteri 2005. aastal toimunud isikunäituselt Haapsalus.

Võlusõna võlu, Edgar Valter E-kunstisalongis

Valter Edgar
www.e-kunstisalong.ee © 2024 E-kunstisalong OÜ » Hea Eesti kunsti ost ja müük