Võlusõna võlu, Edgar Valter "Läbi aegade on Edgar Valter maalinud. Pöörismäe talu aidas-ateljees ilmus lõuenditele kunstniku omanäoline maailm, kus valitseb rahu ja vaikus. Valteri maalitud inimesed elavad kõrvuti loomade ja metsavaimudega, figuurides puudub kunstniku kujutatud raamatutegelaste hoogne liikuvus. Valteri maalid kujutavad linlasele ehk müstilisena tunduvat looduslähedast keskkonda, kus pole olemas "mugavust". Viimase aja töödest koostas kunstnik pühapäevaselt helge maalinäituse, mille avamise puhuks sõitis ta suvelõpul koguni Haapsallu. " - kultuurileht Sirp järelhüüdest, 10. märts 2006. Ka käesolevad tööd on ostetud Edgar Valteri 2005. aastal toimunud isikunäituselt Haapsalus. 127x120 Alg: Võlusõna võlu, Edgar Valter E-kunstisalongis Valter Edgar
Anno jaanuar 1997
Tere tulemast Eesti kunsti esindusgaleriisse
Tehase 16, Tartu E-Kaubamajas,
Avatud: E–R 10–18 ja L 10–16
Kõik kodulehel olevad teosed on galeriis saadaval.
Ostude saatmine uksest ukseni 1-2 tööpäeva jooksul. Hind Eesti piires 20 eurot.
Võlusõna võlu, Edgar Valter E-kunstisalongis

Võlusõna võlu

1990. aastad Õli, masoniit. Signatuuriga. 72 x 31
Alghind: € €800, lõpphind: € 800
31. E-Kunstisalongi XXXI oksjon
27.10.2013 Tartu galeriis kell 15

"Läbi aegade on Edgar Valter maalinud. Pöörismäe talu aidas-ateljees ilmus lõuenditele kunstniku omanäoline maailm, kus valitseb rahu ja vaikus. Valteri maalitud inimesed elavad kõrvuti loomade ja metsavaimudega, figuurides puudub kunstniku kujutatud raamatutegelaste hoogne liikuvus. Valteri maalid kujutavad linlasele ehk müstilisena tunduvat looduslähedast keskkonda, kus pole olemas "mugavust". Viimase aja töödest koostas kunstnik pühapäevaselt helge maalinäituse, mille avamise puhuks sõitis ta suvelõpul koguni Haapsallu." - kultuurileht Sirp järelhüüdest, 10. märts 2006.
Ka käesolevad tööd on ostetud Edgar Valteri 2005. aastal toimunud isikunäituselt Haapsalus.Edgar Valter
Maalikunstnik, raamatugraafik, karikaturist, sündinud 1929. aastal Tallinnas. Suri 2006. aastal. Kunstnikuna iseõppinu. Töötanud Kunstitoodete Kombinaadi dekooriateljee töölisena, aastast 1950 vabakunstnikuna. Valteri esimene karikatuur ilmus 1944 Õhtulehes, sestpeale on tema karikatuure illustratsioone avaldatud paljudes Eesti ajalehtedes ja ajakirjades ning teiste maade väljaandeis. Raamatugraafikas paistavad silma eriti Valteri lasteraamatujoonistused, ta tõi 1960. –70. aastail taas lasteraamatuillustratsiooni mõnusa huumori: Astrid Lindgreni "Meisterdetektiiv Blomkvist", Oskar Lutsu "Nukitsamees" jne. Edgar Valteri mitmekülgse kunstnikutegevuse vähem tuntud tahuks on olnud tema maalilooming. Kunstniku kodukohas Võrumaal sündisid maalid, mis on inspireeritud vaheldusrikkast maastikutüübist ja sellesse kätketud arhailisest õhustikust. Maalide keskmes on inimene, kes elab tasakaalustatud ja looduslähedases maailmas.


Teosed oksjonitelViimati lisatud teosedOtsi konkreetset autorit nime või nimeosa järgi.
Täisnimekiri on nähtav ülal lingi Autorid kaudu.

Vaata tehnikate järgi  —  

Vaata teemade järgiKunsti ost ja müük
E-Kunstisalong pakub laias valikus klassikalist ja modernset kunsti. Enamik galeriis müügil olevaid töid on üleval ka koduleheküljel.

Alates 1997. aastast
Galerii alustas tööd jaanuaris 1997. E-Kunstisalong korraldab oksjone, müüb kunstiklassikat ja kaasaegset kunsti ning kureerib näitusi.

Vaata ka galerii tegemisi Facebookis

Kontaktandmed
E-Kunstisalong OÜ, reg. 11699523,
Tehase 16, Tartu, 50107 
E-mail 
Kontakttelefon (+372) 7366 777

Veebidisain ja FastLion CMS aara.ee

Võlusõna võlu, Edgar Valter

Edgar Valter Võlusõna võlu 1990 aastad Õli, masoniit "Läbi aegade on Edgar Valter maalinud. Pöörismäe talu aidas-ateljees ilmus lõuenditele kunstniku omanäoline maailm, kus valitseb rahu ja vaikus. Valteri maalitud inimesed elavad kõrvuti loomade ja metsavaimudega, figuurides puudub kunstniku kujutatud raamatutegelaste hoogne liikuvus. Valteri maalid kujutavad linlasele ehk müstilisena tunduvat looduslähedast keskkonda, kus pole olemas "mugavust". Viimase aja töödest koostas kunstnik pühapäevaselt helge maalinäituse, mille avamise puhuks sõitis ta suvelõpul koguni Haapsallu." - kultuurileht Sirp järelhüüdest, 10. märts 2006. Ka käesolevad tööd on ostetud Edgar Valteri 2005. aastal toimunud isikunäituselt Haapsalus.

Võlusõna võlu, Edgar Valter E-kunstisalongis

Valter Edgar
www.e-kunstisalong.ee © 2018 E-kunstisalong OÜ » Kunsti ost ja müük