Pille Tammela näitus ''Läbi Alates 3. märtsist saab E-Kunstisalongis vaadata kunstnik Pille Tammela uut muinasjutulist maalinäitust “Läbi maastiku muinasjuttu”. Pille Tammela (S. 1971) teekond kunstnikuna algas Tartu Kunstikoolis, mille ta lõpetas 1991. aastal. 1998. aastal lõpetas Tammela Tartu Ülikooli filosoofiateaduskonna maalikunsti erialal. Kunstnik on õppinud aasta aega Põhja-Norras Heimly Rahvaülikoolis ning aasta Põhjamaade Kunstikursusel, mis leidis aset Norras, Rootsis ja Ahvenamaal. Pille Tammela on kuulunud Tartu Kunstnike Liitu alates 2006. aastast ning Eesti Kujundusgraafikute Liitu alates 2020. aastast. Kunstnik on osalenud näitustel Eestis, Soomes, Rootsis, Norras, Ahvenamaal, Austrias, Lätis ja Leedus ning tema illustratsioonid on leitavad kümnetes raamatutes. Vaadates Tammela loomingut hakkab teostel silma vahva trollirahvas. Olendid on inspireeritud just nimelt Norras elatud perioodist, kui kunstnik tutvus lähemalt kohaliku kultuuri ja mütoloogiaga. Kui kahupäiste tegelaste väljanägemine on pärit Skandinaaviast, siis sü¾ee puhul lähtub Tammela reeglina enda emotsioonidest, mõttevälgatustest: „Sageli kogun mõtteid reisides või niisama unistades ja meeleolusid luues. Üldse püüan muinasjutuvõtmes maalides vähem mõelda ja rohkem teosel ja meeleolul end justkui ise luua. “ Autori enda jaoks on trollikesed armsad ja toredad ning maalidel olevad paigad samuti südamelähedased, mõni natuke rohkem kui teine – eelkõige spontaansemad teosed, mis pakuvad midagi kordumatut. Näiteks kirjeldab kunstnik teost „Senja, Põhja-Norra ja trollid“ selliselt: „Seal rannas tunned end justkui maailma lõpus. Väike rand, valge liiv ja kuskil kaugel mere taga on Ameerika. “ Samasugust maagilisust ja muinasjutulisust, mida õhkab Tammela loodud trollimaailm, õhkab ka kunstnik ise. “Läbi maastiku muinasjuttu” koosneb peamiselt eelmisel ja sellel aastal näituse jaoks valminud töödest. Näitusel on välja pandud 18 erimõõtmelist tööd, millest kaks on pliiatsijoonistused („Linnutoitjad“, „Vaat sellise kivi leidsin“) ning ülejäänud õlimaalid. Trollimaailma müstilisust ning lummust annab eriliselt hästi edasi suuremõõtmeline teos „Murakarabas“, mis paneb vaataja mõtlema varajasele suvehommikule udusel heinamaal. Näitus annab vaatajale võimaluse seigelda lummavalt unises universumis, kus saab fantaasial lasta lendu tõusta ning uidelda tõepoolest läbi maastiku muinasjuttu. Teostega on võimalik tutvuda E-Kunstisalongis (Tehase 16) ja galerii kodulehel. Hind: 883 raamitud Müüdud Pille Tammela näitus ''Läbi maastiku muinasjuttu''
Anno 1997
Eesti kunsti esindusgalerii E-Kunstisalong alustas tööd jaanuaris 1997 ja on kõige vanem eragalerii Eestis. Galerii on korraldanud oksjone 26 aastat, järjekorras on tulemas 53.oksjon. E-Kunstisalong tegeleb eesti kunstiklassika ja kaasaegse kunsti müügiga ning näituste korraldamisega.

E-poest ostetud teosed saadame teieni kulleriga
1-3 tööpäeva jooksul. Transport alates 20 €.

Pille Tammela näitus ''Läbi maastiku muinasjuttu''

01.03.2023 Tartu galerii

Alates 3. märtsist saab E-Kunstisalongis vaadata kunstnik Pille Tammela uut muinasjutulist maalinäitust “Läbi maastiku muinasjuttu”.
Pille Tammela (S. 1971) teekond kunstnikuna algas Tartu Kunstikoolis, mille ta lõpetas 1991. aastal. 1998. aastal lõpetas Tammela Tartu Ülikooli filosoofiateaduskonna maalikunsti erialal. Kunstnik on õppinud aasta aega Põhja-Norras Heimly Rahvaülikoolis ning aasta Põhjamaade Kunstikursusel, mis leidis aset Norras, Rootsis ja Ahvenamaal. Pille Tammela on kuulunud Tartu Kunstnike Liitu alates 2006. aastast ning Eesti Kujundusgraafikute Liitu alates 2020. aastast. Kunstnik on osalenud näitustel Eestis, Soomes, Rootsis, Norras, Ahvenamaal, Austrias, Lätis ja Leedus ning tema illustratsioonid on leitavad kümnetes raamatutes.
Vaadates Tammela loomingut hakkab teostel silma vahva trollirahvas. Olendid on inspireeritud just nimelt Norras elatud perioodist, kui kunstnik tutvus lähemalt kohaliku kultuuri ja mütoloogiaga. Kui kahupäiste tegelaste väljanägemine on pärit Skandinaaviast, siis sü¾ee puhul lähtub Tammela reeglina enda emotsioonidest, mõttevälgatustest: „Sageli kogun mõtteid reisides või niisama unistades ja meeleolusid luues. Üldse püüan muinasjutuvõtmes maalides vähem mõelda ja rohkem teosel ja meeleolul end justkui ise luua.“
Autori enda jaoks on trollikesed armsad ja toredad ning maalidel olevad paigad samuti südamelähedased, mõni natuke rohkem kui teine – eelkõige spontaansemad teosed, mis pakuvad midagi kordumatut. Näiteks kirjeldab kunstnik teost „Senja, Põhja-Norra ja trollid“ selliselt: „Seal rannas tunned end justkui maailma lõpus. Väike rand, valge liiv ja kuskil kaugel mere taga on Ameerika.“ Samasugust maagilisust ja muinasjutulisust, mida õhkab Tammela loodud trollimaailm, õhkab ka kunstnik ise.
“Läbi maastiku muinasjuttu” koosneb peamiselt eelmisel ja sellel aastal näituse jaoks valminud töödest. Näitusel on välja pandud 18 erimõõtmelist tööd, millest kaks on pliiatsijoonistused („Linnutoitjad“, „Vaat sellise kivi leidsin“) ning ülejäänud õlimaalid. Trollimaailma müstilisust ning lummust annab eriliselt hästi edasi suuremõõtmeline teos „Murakarabas“, mis paneb vaataja mõtlema varajasele suvehommikule udusel heinamaal. Näitus annab vaatajale võimaluse seigelda lummavalt unises universumis, kus saab fantaasial lasta lendu tõusta ning uidelda tõepoolest läbi maastiku muinasjuttu.
Teostega on võimalik tutvuda E-Kunstisalongis (Tehase 16) ja galerii kodulehel.Viimati lisatud teosedOtsi konkreetset autorit nime või nimeosa järgi.
Täisnimekiri on nähtav ülal lingi Autorid kaudu.

Vaata tehnikate järgi  —  

Vaata teemade järgiKunsti ost ja müük
E-Kunstisalong pakub laias valikus klassikalist ja modernset kunsti. Enamik galeriis müügil olevaid töid on üleval ka koduleheküljel. Vaata veebis või tule galeriisse vaatama!


Head Eesti kunsti

Eesti kunsti müük, kunstigalerii, kunstioksjonid, vanem Eesti kunst, kaasaegsed Eesti kunstinkud. Eesti maal, graafika, skulptuur, terrakota, akvarell, õlimaal ja pastell.

Alates 1997. aastast
Galerii alustas tööd jaanuaris 1997. E-Kunstisalong korraldab oksjone, müüb kunstiklassikat ja kaasaegset kunsti, kureerib näitusi ning annab välja kunstialbumeid.


Eesti kunstioksjonid

Kas teadsid, et E-kunstisalong on Eesti vanim järjepidevalt tegutsev galerii, mis on pidevalt korraldanud kunstioksjoneid. Tule kindlasti osalema kevadoksjonile ja sügisoksjonile!

Vaata ka galerii tegemisi Facebookis

Kontaktandmed
E-Kunstisalong OÜ, reg. 11699523,
Tehase 16, Tartu, 50107 
E-mail 
Kontakttelefon (+372) 7366 777

Veebidisain ja FastLion CMS aara.ee

Pille Tammela näitus ''Läbi

Pille Tammela Virmaliste kaisus 2022 Õli, lõuend 20x20 Alates 3. märtsist saab E-Kunstisalongis vaadata kunstnik Pille Tammela uut muinasjutulist maalinäitust “Läbi maastiku muinasjuttu”.Pille Tammela (S. 1971) teekond kunstnikuna algas Tartu Kunstikoolis, mille ta lõpetas 1991. aastal. 1998. aastal lõpetas Tammela Tartu Ülikooli filosoofiateaduskonna maalikunsti erialal. Kunstnik on õppinud aasta aega Põhja-Norras Heimly Rahvaülikoolis ning aasta Põhjamaade Kunstikursusel, mis leidis aset Norras, Rootsis ja Ahvenamaal. Pille Tammela on kuulunud Tartu Kunstnike Liitu alates 2006. aastast ning Eesti Kujundusgraafikute Liitu alates 2020. aastast. Kunstnik on osalenud näitustel Eestis, Soomes, Rootsis, Norras, Ahvenamaal, Austrias, Lätis ja Leedus ning tema illustratsioonid on leitavad kümnetes raamatutes. Vaadates Tammela loomingut hakkab teostel silma vahva trollirahvas. Olendid on inspireeritud just nimelt Norras elatud perioodist, kui kunstnik tutvus lähemalt kohaliku kultuuri ja mütoloogiaga. Kui kahupäiste tegelaste väljanägemine on pärit Skandinaaviast, siis sü¾ee puhul lähtub Tammela reeglina enda emotsioonidest, mõttevälgatustest: „Sageli kogun mõtteid reisides või niisama unistades ja meeleolusid luues. Üldse püüan muinasjutuvõtmes maalides vähem mõelda ja rohkem teosel ja meeleolul end justkui ise luua.“Autori enda jaoks on trollikesed armsad ja toredad ning maalidel olevad paigad samuti südamelähedased, mõni natuke rohkem kui teine – eelkõige spontaansemad teosed, mis pakuvad midagi kordumatut. Näiteks kirjeldab kunstnik teost „Senja, Põhja-Norra ja trollid“ selliselt: „Seal rannas tunned end justkui maailma lõpus. Väike rand, valge liiv ja kuskil kaugel mere taga on Ameerika.“ Samasugust maagilisust ja muinasjutulisust, mida õhkab Tammela loodud trollimaailm, õhkab ka kunstnik ise. “Läbi maastiku muinasjuttu” koosneb peamiselt eelmisel ja sellel aastal näituse jaoks valminud töödest. Näitusel on välja pandud 18 erimõõtmelist tööd, millest kaks on pliiatsijoonistused („Linnutoitjad“, „Vaat sellise kivi leidsin“) ning ülejäänud õlimaalid. Trollimaailma müstilisust ning lummust annab eriliselt hästi edasi suuremõõtmeline teos „Murakarabas“, mis paneb vaataja mõtlema varajasele suvehommikule udusel heinamaal. Näitus annab vaatajale võimaluse seigelda lummavalt unises universumis, kus saab fantaasial lasta lendu tõusta ning uidelda tõepoolest läbi maastiku muinasjuttu. Teostega on võimalik tutvuda E-Kunstisalongis (Tehase 16) ja galerii kodulehel.

Pille Tammela näitus ''Läbi maastiku muinasjuttu''

www.e-kunstisalong.ee © 2024 E-kunstisalong OÜ » Hea Eesti kunsti ost ja müük