Valve Janovi näitus Valve Janov (1921–2003) E-Kunstisalongis on avatud Valve Janovi teoste näitus. Valve Janov (aastani 1955 Moss) sündis 31. jaanuaril 1921. aastal Tartus. Janov omandas kunstihariduse aastatel 1938–1944 Kõrgemas Kunstikoolis Pallas ja 1944–1948 Tartu Riiklikus Kunstiinstituudis. Tema peamised õppejõud olid Johannes Võerahansu, Elmar Kits ja Ado Vabbe. Kollaa¾itehnika vallandumine Valve Janov kuulus 1960. aastatel moodustunud rühmitusse Tartu Sõpruskond. Esimene Teise Maailmasõja järgne mitteametlik kunstnikerühmitus hoidis totalitaarse süsteemi kiuste eesti kunsti väärtusi, samal ajal uuendades kohalikku kunstimaastikku. Janovi vääjendusvahenditest ja teemavalikutest on kirjutanud kunstiteadlane Kadri Asmer: „Janov oli eesti kunsti üks esimesi sõjajärgseid abstraktsioniste ning isikupärasemaid kollaa¾imeistreid. Janovi lemmikmotiivideks olid kohati sürreaalse ning fantaasiarikka lahendusega kala- ja kuukujundid. “. Kalamotiivi ja kollaa¾itehnika täielikust vallandumisest Janovi loomingus annavad tunnistust näitusel välja pandud teosed „Sepikoda“ (1962); „Kollaa¾kala“ (1963) ja „Pallimäng“ (1963). Sinise lummuses Lillemaalides ja maastikes hakkavad silma kunstniku lemmikvärvi, sinise, kõikvõimalikud variatsioonid. Valve Janov on oma sõnadega kirjeldanud loomingulist protsessi: „Ma armastan peast maalida, tahan fantaseerida. Mulle meeldib kujutada selliseid lilli, kalu või maju, milliseid usun mitte olemas olevat. Just tegevus ise meeldib mulle – võtta värve oma tahtmist mööda ja sobitada neid kokku. Ma töötan kaua ega raatsi kuidagi pilti lõpetatuks pidada. Mul on tunne, et sel ajal kui teda teen, elan ise selles omaloodud ruumis. Aga kui lõpetanud olen, siis pean sealt jäädavalt välja kolima. “. Varjundiküllase sinise koloriidi lembusele osutavad „Sinise kruusi bukett“ (1969); „Lilled sinises kruusis“ (1977) ja „Sügisene Vooremaa“ (1972–1981). Kuupaistel Näitusel kajastub kunstniku vaimustus kuumotiividest ning looduslikust kuuvalgusest. Motiivid kuuga on konkreetsed nagu teos „Kuupaistel“ (1980) aga ka abstraktsed nagu „Kaks kuud“ (1964) ja „Valge kuu sinises“ (1991). Kuigi näitusel on välja pandud teoseid erinevatest kümnendidest on Janovi kujundikeel ja värvipalett aastate vältel jäänud äratuntavaks. Läbivalt sinaka koloriidiga töötanud kunstnik on kujundid ja vormid maalinud eesti kunstiajalukku, võimaldades neil saada sümboleiks. 2001. aastal tunnustas Eesti riik Valve Janovit Valgetähe IV klassi teenetemärgiga. Samal aastal anti kunstnikule Ado Vabbe nimeline aastapreemia. Teostega on võimalik tutvuda E-Kunstisalongis (Tehase 16) ja galerii kodulehel. Näitus jääb avatuks kuni 20. jaanuarini. Ava 37x33 Hind: € 736 originaalraamiga Müüdud Valve Janovi näitus
Anno jaanuar 1997
Tere tulemast Eesti kunsti esindusgaleriisse
Tehase 16, Tartu E-Kaubamajas,
Avatud: E–R 10–18 ja L 10–16
Kõik kodulehel olevad teosed on galeriis saadaval.
Ostude saatmine uksest ukseni 1-2 tööpäeva jooksul. Hind Eesti piires 20 eurot.

Valve Janovi näitus

02.01.2020 Tartu galerii

Valve Janov (1921–2003)
E-Kunstisalongis on avatud Valve Janovi teoste näitus.
Valve Janov (aastani 1955 Moss) sündis 31. jaanuaril 1921. aastal Tartus. Janov omandas kunstihariduse aastatel 1938–1944 Kõrgemas Kunstikoolis Pallas ja 1944–1948 Tartu Riiklikus Kunstiinstituudis. Tema peamised õppejõud olid Johannes Võerahansu, Elmar Kits ja Ado Vabbe.
Kollaa¾itehnika vallandumine
Valve Janov kuulus 1960. aastatel moodustunud rühmitusse Tartu Sõpruskond. Esimene Teise Maailmasõja järgne mitteametlik kunstnikerühmitus hoidis totalitaarse süsteemi kiuste eesti kunsti väärtusi, samal ajal uuendades kohalikku kunstimaastikku. Janovi vääjendusvahenditest ja teemavalikutest on kirjutanud kunstiteadlane Kadri Asmer: „Janov oli eesti kunsti üks esimesi sõjajärgseid abstraktsioniste ning isikupärasemaid kollaa¾imeistreid. Janovi lemmikmotiivideks olid kohati sürreaalse ning fantaasiarikka lahendusega kala- ja kuukujundid.“. Kalamotiivi ja kollaa¾itehnika täielikust vallandumisest Janovi loomingus annavad tunnistust näitusel välja pandud teosed „Sepikoda“ (1962); „Kollaa¾kala“ (1963) ja „Pallimäng“ (1963).
Sinise lummuses
Lillemaalides ja maastikes hakkavad silma kunstniku lemmikvärvi, sinise, kõikvõimalikud variatsioonid. Valve Janov on oma sõnadega kirjeldanud loomingulist protsessi: „Ma armastan peast maalida, tahan fantaseerida. Mulle meeldib kujutada selliseid lilli, kalu või maju, milliseid usun mitte olemas olevat. Just tegevus ise meeldib mulle – võtta värve oma tahtmist mööda ja sobitada neid kokku. Ma töötan kaua ega raatsi kuidagi pilti lõpetatuks pidada. Mul on tunne, et sel ajal kui teda teen, elan ise selles omaloodud ruumis. Aga kui lõpetanud olen, siis pean sealt jäädavalt välja kolima.“. Varjundiküllase sinise koloriidi lembusele osutavad „Sinise kruusi bukett“ (1969); „Lilled sinises kruusis“ (1977) ja „Sügisene Vooremaa“ (1972–1981).
Kuupaistel
Näitusel kajastub kunstniku vaimustus kuumotiividest ning looduslikust kuuvalgusest. Motiivid kuuga on konkreetsed nagu teos „Kuupaistel“ (1980) aga ka abstraktsed nagu „Kaks kuud“ (1964) ja „Valge kuu sinises“ (1991). Kuigi näitusel on välja pandud teoseid erinevatest kümnendidest on Janovi kujundikeel ja värvipalett aastate vältel jäänud äratuntavaks. Läbivalt sinaka koloriidiga töötanud kunstnik on kujundid ja vormid maalinud eesti kunstiajalukku, võimaldades neil saada sümboleiks.
2001. aastal tunnustas Eesti riik Valve Janovit Valgetähe IV klassi teenetemärgiga. Samal aastal anti kunstnikule Ado Vabbe nimeline aastapreemia.
Teostega on võimalik tutvuda E-Kunstisalongis (Tehase 16) ja galerii kodulehel. Näitus jääb avatuks kuni 20. jaanuarini.Viimati lisatud teosedOtsi konkreetset autorit nime või nimeosa järgi.
Täisnimekiri on nähtav ülal lingi Autorid kaudu.

Vaata tehnikate järgi  —  

Vaata teemade järgiKunsti ost ja müük
E-Kunstisalong pakub laias valikus klassikalist ja modernset kunsti. Enamik galeriis müügil olevaid töid on üleval ka koduleheküljel.

Alates 1997. aastast
Galerii alustas tööd jaanuaris 1997. E-Kunstisalong korraldab oksjone, müüb kunstiklassikat ja kaasaegset kunsti ning kureerib näitusi.

Vaata ka galerii tegemisi Facebookis

Kontaktandmed
E-Kunstisalong OÜ, reg. 11699523,
Tehase 16, Tartu, 50107 
E-mail 
Kontakttelefon (+372) 7366 777

Veebidisain ja FastLion CMS aara.ee

Valve Janovi näitus

Valve Janov Õhtused lilled 1985 Õli, masoniit Valve Janov (1921–2003)E-Kunstisalongis on avatud Valve Janovi teoste näitus.Valve Janov (aastani 1955 Moss) sündis 31. jaanuaril 1921. aastal Tartus. Janov omandas kunstihariduse aastatel 1938–1944 Kõrgemas Kunstikoolis Pallas ja 1944–1948 Tartu Riiklikus Kunstiinstituudis. Tema peamised õppejõud olid Johannes Võerahansu, Elmar Kits ja Ado Vabbe. Kollaa¾itehnika vallandumineValve Janov kuulus 1960. aastatel moodustunud rühmitusse Tartu Sõpruskond. Esimene Teise Maailmasõja järgne mitteametlik kunstnikerühmitus hoidis totalitaarse süsteemi kiuste eesti kunsti väärtusi, samal ajal uuendades kohalikku kunstimaastikku. Janovi vääjendusvahenditest ja teemavalikutest on kirjutanud kunstiteadlane Kadri Asmer: „Janov oli eesti kunsti üks esimesi sõjajärgseid abstraktsioniste ning isikupärasemaid kollaa¾imeistreid. Janovi lemmikmotiivideks olid kohati sürreaalse ning fantaasiarikka lahendusega kala- ja kuukujundid.“. Kalamotiivi ja kollaa¾itehnika täielikust vallandumisest Janovi loomingus annavad tunnistust näitusel välja pandud teosed „Sepikoda“ (1962); „Kollaa¾kala“ (1963) ja „Pallimäng“ (1963).Sinise lummusesLillemaalides ja maastikes hakkavad silma kunstniku lemmikvärvi, sinise, kõikvõimalikud variatsioonid. Valve Janov on oma sõnadega kirjeldanud loomingulist protsessi: „Ma armastan peast maalida, tahan fantaseerida. Mulle meeldib kujutada selliseid lilli, kalu või maju, milliseid usun mitte olemas olevat. Just tegevus ise meeldib mulle – võtta värve oma tahtmist mööda ja sobitada neid kokku. Ma töötan kaua ega raatsi kuidagi pilti lõpetatuks pidada. Mul on tunne, et sel ajal kui teda teen, elan ise selles omaloodud ruumis. Aga kui lõpetanud olen, siis pean sealt jäädavalt välja kolima.“. Varjundiküllase sinise koloriidi lembusele osutavad „Sinise kruusi bukett“ (1969); „Lilled sinises kruusis“ (1977) ja „Sügisene Vooremaa“ (1972–1981).KuupaistelNäitusel kajastub kunstniku vaimustus kuumotiividest ning looduslikust kuuvalgusest. Motiivid kuuga on konkreetsed nagu teos „Kuupaistel“ (1980) aga ka abstraktsed nagu „Kaks kuud“ (1964) ja „Valge kuu sinises“ (1991). Kuigi näitusel on välja pandud teoseid erinevatest kümnendidest on Janovi kujundikeel ja värvipalett aastate vältel jäänud äratuntavaks. Läbivalt sinaka koloriidiga töötanud kunstnik on kujundid ja vormid maalinud eesti kunstiajalukku, võimaldades neil saada sümboleiks.2001. aastal tunnustas Eesti riik Valve Janovit Valgetähe IV klassi teenetemärgiga. Samal aastal anti kunstnikule Ado Vabbe nimeline aastapreemia.Teostega on võimalik tutvuda E-Kunstisalongis (Tehase 16) ja galerii kodulehel. Näitus jääb avatuks kuni 20. jaanuarini.

Valve Janovi näitus

www.e-kunstisalong.ee © 2018 E-kunstisalong OÜ » Kunsti ost ja müük