13 Abstraktne II, Herman 1991. aastal esines Herman Hebler personaalnäitusega Tallinna Kunstihoones ning väljapanekut saatis suur menu. Kunstiteadlane Jüri Hain kirjutas näituse järel: „Herman Hebleri looming on puhastes värvitoonides ja erksa vaimuga – ta on lihtsa kuid pidulikult suurejoonelise geometristliku laadi meister. Hebleri selgepiiriliste kujunditega graafika on korrastava ja ratsionaalse mõttelaadi tulemus. “ Hebler oli Fredrikstadi graafika triennaali algataja ning Norra graafikute ühenduse auliige 13. Abstraktne II, Herman Hebler E-kunstisalongis Hebler Herman
Anno 1997
Eesti kunsti esindusgalerii E-Kunstisalong alustas tööd jaanuaris 1997 ja on kõige vanem eragalerii Eestis. Galerii on korraldanud oksjone 26 aastat, järjekorras on tulemas 53.oksjon. E-Kunstisalong tegeleb eesti kunstiklassika ja kaasaegse kunsti müügiga ning näituste korraldamisega.

E-poest ostetud teosed saadame teieni kulleriga
1-3 tööpäeva jooksul. Transport alates 20 €.
13. Abstraktne II, Herman Hebler E-kunstisalongis
Herman Hebler (1911-2007)

13. Abstraktne II

Serigraafia, paber. Ava 61,5x61,5. Signatuuriga.
Alghind: € 1100
50. E-Kunstisalongi L oksjon
03.12.2022 Tartu galeriis kell 13

1991. aastal esines Herman Hebler personaalnäitusega Tallinna Kunstihoones ning väljapanekut saatis suur menu. Kunstiteadlane Jüri Hain kirjutas näituse järel: „Herman Hebleri looming on puhastes värvitoonides ja erksa vaimuga – ta on lihtsa kuid pidulikult suurejoonelise geometristliku laadi meister. Hebleri selgepiiriliste kujunditega graafika on korrastava ja ratsionaalse mõttelaadi tulemus.“Herman Hebler (1911-2007)
Herman Hebler oli norra graafik, kes elas Fredrikstadis. Hebleri teoseid on eksponeeritud paljudel biennaalidel ja triennaalidel. Ta on pälvinud mitmeid auhindu Norras ning ka mujal maailmas. Nende hulka kuuluvad ka Fredrikstadi auhind, Norra graafikute aastapäeva auhind, Ulrik Henrikseni nimeline auhind ning Rune Brynstadi nimeline stipendium. Lisaks on Hebler ka Makedoonia linna Bitola aukodanik. Hebleri kunstistiil on mõjutatud 1960.aastate minimalismist.Hebler õppis Esseni kunstikoolis aastatel 1937-1939 ning hiljem aastatel 1947-1948 Oslos Bjarne Engebretsi nimelises maalikoolis. Hebleri läbimurre sai alguse aastatel 1957-1958 kui ta pälvis New Yorki Riverside muuseumi auhinna. Hebleri teosed on eksponeeritud Norra Rahvusgaleriis, Norra kultuurinõukogus, Fredrikstadi muuseumis, Victoria ja Alberti muuseumis, Bremeni kunstigaleriis, Albertina muuseumis Viinis ning mujal üle kogu maailma. Hebler oli Fredrikstadi graafika triennaali algataja ning Norra graafikute ühenduse auliige.


Viimati lisatud teosedOtsi konkreetset autorit nime või nimeosa järgi.
Täisnimekiri on nähtav ülal lingi Autorid kaudu.

Vaata tehnikate järgi  —  

Vaata teemade järgiKunsti ost ja müük
E-Kunstisalong pakub laias valikus klassikalist ja modernset kunsti. Enamik galeriis müügil olevaid töid on üleval ka koduleheküljel. Vaata veebis või tule galeriisse vaatama!


Head Eesti kunsti

Eesti kunsti müük, kunstigalerii, kunstioksjonid, vanem Eesti kunst, kaasaegsed Eesti kunstinkud. Eesti maal, graafika, skulptuur, terrakota, akvarell, õlimaal ja pastell.

Alates 1997. aastast
Galerii alustas tööd jaanuaris 1997. E-Kunstisalong korraldab oksjone, müüb kunstiklassikat ja kaasaegset kunsti, kureerib näitusi ning annab välja kunstialbumeid.


Eesti kunstioksjonid

Kas teadsid, et E-kunstisalong on Eesti vanim järjepidevalt tegutsev galerii, mis on pidevalt korraldanud kunstioksjoneid. Tule kindlasti osalema kevadoksjonile ja sügisoksjonile!

Vaata ka galerii tegemisi Facebookis

Kontaktandmed
E-Kunstisalong OÜ, reg. 11699523,
Tehase 16, Tartu, 50107 
E-mail 
Kontakttelefon (+372) 7366 777

Veebidisain ja FastLion CMS aara.ee

13 Abstraktne II, Herman

Herman Hebler (1911-2007) 13 Abstraktne II Serigraafia, paber 1991. aastal esines Herman Hebler personaalnäitusega Tallinna Kunstihoones ning väljapanekut saatis suur menu. Kunstiteadlane Jüri Hain kirjutas näituse järel: „Herman Hebleri looming on puhastes värvitoonides ja erksa vaimuga – ta on lihtsa kuid pidulikult suurejoonelise geometristliku laadi meister. Hebleri selgepiiriliste kujunditega graafika on korrastava ja ratsionaalse mõttelaadi tulemus.“

13. Abstraktne II, Herman Hebler E-kunstisalongis

Hebler Herman
www.e-kunstisalong.ee © 2024 E-kunstisalong OÜ » Hea Eesti kunsti ost ja müük