Janika Turu maalinäitus ''MEELE Janika Turu näitus „Meele Olud“ Janika Turu sündis 4. oktoobril 1983. aastal. Alustas kunstiõpinguid 2002. aastal Tartu Kõrgemas Kunstikoolis, mille lõpetas 2006. aastal Imat Suumanni ja Sirje Protsini õpilasena. Jätkas 2016. aastal haridusteed Eesti Kunstiakadeemias muinsuskaitse ja konserveerimise erialal ning lõpetas magistriõpinguid 2018. aastal professor Hilkka Hiiopi juhendamisel. Seejärel astus EKA doktorantuuri, kus uurib pühendunult rahvusliku kultuuripärandi konserveerimise ja säilitamise võimalusi. Töötab Muinsuskaitseameti muuseumide ja kunstipärandi osakonnas ning lööb aktiivselt kaasa ajalooliste hoonete ja objektide restaureerimisel. Rahvapärimusest ja Eesti Rahva Muuseumist Janika Turu alustas ühisnäitustel osalemist 2006. aastal, esimene personaalnäitus toimus 2013. aastal Tartus. Töötas aastatel 2012–2018 Eesti Rahva Muuseumi konserveerimisosakonnas tekstiilirestauraatorina, kus tegeles uhkelt kirjatud saanitekkide, pruudivaipade ja rahvariiete taastamisega. Rahvuslikest mustritest ja sümbolitest ning esivanemate traditsioonidest oli inspireeritud ka kunstniku varane looming. Janika Turu on 2016. aastal toimunud isikunäituse „Õnnemärgid, nõiamärgid“ tutvustuses kirjutanud: „Rahvausundis sümboliseerisid erinevad kujundid üleloomulikke jõude ning neile omistati erakordset väge. Mustreid vaadeldes näeme, kui salapärane on olnud meie esivanemate mõttemaailm. “ Valgusest ja valgest värvist Kunstniku hilisem looming on pöördunud poolabstraktse maastikumaali poole. Talle on ühtviisi oluline nii esteetiline kui emotsionaalne printsiip. „Näen tihti looduses erinevaid rütme, mustreid ja struktuure, mida vaadeldes tekib eriline tunne. Just seda tunnet ja meeleolu olengi püüdnud lõuendile jäädvustada,“ on Janika Turu öelnud. . Looduse rütmide, reljeefsete pindade ja kuldsete detailide koosmõju avaldub kompositsioonides „Ja päike tõuseb“ ning „Valgus“. Loojuva päikese sügavpunast kuma on Turu meisterlikult tabanud teosel „Puna“. Kunstnikku on eriliselt võlunud just päikesetõusu ja -loojangu meeleolud. Ta laseb punastel-roosadel taevastel täies jõus lõõmata, rõhutades nende suuremat dekoratiivsust valge värvi julge kasutamisega. Läänemerest Valge jõulist värvienergiat kui kompositsioonivõtet on Turu kasutanud ka näituse suureformaadilistel maalidel. Mererannast inspireeritud teose „Vaikus“ vorm on vabam ja improvisatsioonilisem – säbruline faktuur esiplaanil mõjub õhuliselt kui merevaht. Seevastu sinakas koloriidis „Vees ja naine“ on mõneti väljakutsuv kuid oma põhjamaise virmaliste mänguga siiski mõõtu tundev. Lakoonilises laadis valminud teosel „Kuldsõrmus“ näeme kunstniku oskust panna tundlik detail kõlama – üksik kuldne sähvatus tihedalt kasvavate kõrreliste keskel paneb kogu kompositsiooni elama. Teostega on võimalik tutvuda E-Kunstisalongis (Tehase 16) ja galerii kodulehel. Näitus jääb avatuks 19. oktoobrini. Kaari Koch Hind: € 175 Müüdud Janika Turu maalinäitus ''MEELE OLUD''
Anno 1997
Eesti kunsti esindusgalerii E-Kunstisalong alustas tööd jaanuaris 1997 ja on kõige vanem eragalerii Eestis. Galerii on korraldanud oksjone 27 aastat, järjekorras on tulemas 54.oksjon. E-Kunstisalong tegeleb eesti kunstiklassika ja kaasaegse kunsti müügiga ning näituste korraldamisega.

E-poest ostetud teosed saadame teieni kulleriga
1-3 tööpäeva jooksul. Transport alates 20 €.

Janika Turu maalinäitus ''MEELE OLUD''

24.09.2021 Tartu galerii

Janika Turu näitus „Meele Olud“
Janika Turu sündis 4. oktoobril 1983. aastal. Alustas kunstiõpinguid 2002. aastal Tartu Kõrgemas Kunstikoolis, mille lõpetas 2006. aastal Imat Suumanni ja Sirje Protsini õpilasena. Jätkas 2016. aastal haridusteed Eesti Kunstiakadeemias muinsuskaitse ja konserveerimise erialal ning lõpetas magistriõpinguid 2018. aastal professor Hilkka Hiiopi juhendamisel. Seejärel astus EKA doktorantuuri, kus uurib pühendunult rahvusliku kultuuripärandi konserveerimise ja säilitamise võimalusi. Töötab Muinsuskaitseameti muuseumide ja kunstipärandi osakonnas ning lööb aktiivselt kaasa ajalooliste hoonete ja objektide restaureerimisel.
Rahvapärimusest ja Eesti Rahva Muuseumist
Janika Turu alustas ühisnäitustel osalemist 2006. aastal, esimene personaalnäitus toimus 2013. aastal Tartus. Töötas aastatel 2012–2018 Eesti Rahva Muuseumi konserveerimisosakonnas tekstiilirestauraatorina, kus tegeles uhkelt kirjatud saanitekkide, pruudivaipade ja rahvariiete taastamisega. Rahvuslikest mustritest ja sümbolitest ning esivanemate traditsioonidest oli inspireeritud ka kunstniku varane looming. Janika Turu on 2016. aastal toimunud isikunäituse „Õnnemärgid, nõiamärgid“ tutvustuses kirjutanud: „Rahvausundis sümboliseerisid erinevad kujundid üleloomulikke jõude ning neile omistati erakordset väge. Mustreid vaadeldes näeme, kui salapärane on olnud meie esivanemate mõttemaailm.“
Valgusest ja valgest värvist
Kunstniku hilisem looming on pöördunud poolabstraktse maastikumaali poole. Talle on ühtviisi oluline nii esteetiline kui emotsionaalne printsiip. „Näen tihti looduses erinevaid rütme, mustreid ja struktuure, mida vaadeldes tekib eriline tunne. Just seda tunnet ja meeleolu olengi püüdnud lõuendile jäädvustada,“ on Janika Turu öelnud.. Looduse rütmide, reljeefsete pindade ja kuldsete detailide koosmõju avaldub kompositsioonides „Ja päike tõuseb“ ning „Valgus“. Loojuva päikese sügavpunast kuma on Turu meisterlikult tabanud teosel „Puna“. Kunstnikku on eriliselt võlunud just päikesetõusu ja -loojangu meeleolud. Ta laseb punastel-roosadel taevastel täies jõus lõõmata, rõhutades nende suuremat dekoratiivsust valge värvi julge kasutamisega.
Läänemerest
Valge jõulist värvienergiat kui kompositsioonivõtet on Turu kasutanud ka näituse suureformaadilistel maalidel. Mererannast inspireeritud teose „Vaikus“ vorm on vabam ja improvisatsioonilisem – säbruline faktuur esiplaanil mõjub õhuliselt kui merevaht. Seevastu sinakas koloriidis „Vees ja naine“ on mõneti väljakutsuv kuid oma põhjamaise virmaliste mänguga siiski mõõtu tundev. Lakoonilises laadis valminud teosel „Kuldsõrmus“ näeme kunstniku oskust panna tundlik detail kõlama – üksik kuldne sähvatus tihedalt kasvavate kõrreliste keskel paneb kogu kompositsiooni elama.
Teostega on võimalik tutvuda E-Kunstisalongis (Tehase 16) ja galerii kodulehel. Näitus jääb avatuks 19. oktoobrini.

Kaari Koch



Viimati lisatud teosed



Otsi konkreetset autorit nime või nimeosa järgi.
Täisnimekiri on nähtav ülal lingi Autorid kaudu.

Vaata tehnikate järgi



  —  

Vaata teemade järgi



Kunsti ost ja müük
E-Kunstisalong pakub laias valikus klassikalist ja modernset kunsti. Enamik galeriis müügil olevaid töid on üleval ka koduleheküljel. Vaata veebis või tule galeriisse vaatama!


Head Eesti kunsti

Eesti kunsti müük, kunstigalerii, kunstioksjonid, vanem Eesti kunst, kaasaegsed Eesti kunstinkud. Eesti maal, graafika, skulptuur, terrakota, akvarell, õlimaal ja pastell.

Alates 1997. aastast
Galerii alustas tööd jaanuaris 1997. E-Kunstisalong korraldab oksjone, müüb kunstiklassikat ja kaasaegset kunsti, kureerib näitusi ning annab välja kunstialbumeid.


Eesti kunstioksjonid

Kas teadsid, et E-kunstisalong on Eesti vanim järjepidevalt tegutsev galerii, mis on pidevalt korraldanud kunstioksjoneid. Tule kindlasti osalema kevadoksjonile ja sügisoksjonile!

Vaata ka galerii tegemisi Facebookis

Kontaktandmed
E-Kunstisalong OÜ, reg. 11699523,
Tehase 16, Tartu, 50107 
E-mail 
Kontakttelefon (+372) 7366 777

Veebidisain ja FastLion CMS aara.ee

Janika Turu maalinäitus ''MEELE

Janika Turu Nähtamatud inglid 2018 Õli, lõuend Janika Turu näitus „Meele Olud“Janika Turu sündis 4. oktoobril 1983. aastal. Alustas kunstiõpinguid 2002. aastal Tartu Kõrgemas Kunstikoolis, mille lõpetas 2006. aastal Imat Suumanni ja Sirje Protsini õpilasena. Jätkas 2016. aastal haridusteed Eesti Kunstiakadeemias muinsuskaitse ja konserveerimise erialal ning lõpetas magistriõpinguid 2018. aastal professor Hilkka Hiiopi juhendamisel. Seejärel astus EKA doktorantuuri, kus uurib pühendunult rahvusliku kultuuripärandi konserveerimise ja säilitamise võimalusi. Töötab Muinsuskaitseameti muuseumide ja kunstipärandi osakonnas ning lööb aktiivselt kaasa ajalooliste hoonete ja objektide restaureerimisel.Rahvapärimusest ja Eesti Rahva MuuseumistJanika Turu alustas ühisnäitustel osalemist 2006. aastal, esimene personaalnäitus toimus 2013. aastal Tartus. Töötas aastatel 2012–2018 Eesti Rahva Muuseumi konserveerimisosakonnas tekstiilirestauraatorina, kus tegeles uhkelt kirjatud saanitekkide, pruudivaipade ja rahvariiete taastamisega. Rahvuslikest mustritest ja sümbolitest ning esivanemate traditsioonidest oli inspireeritud ka kunstniku varane looming. Janika Turu on 2016. aastal toimunud isikunäituse „Õnnemärgid, nõiamärgid“ tutvustuses kirjutanud: „Rahvausundis sümboliseerisid erinevad kujundid üleloomulikke jõude ning neile omistati erakordset väge. Mustreid vaadeldes näeme, kui salapärane on olnud meie esivanemate mõttemaailm.“Valgusest ja valgest värvistKunstniku hilisem looming on pöördunud poolabstraktse maastikumaali poole. Talle on ühtviisi oluline nii esteetiline kui emotsionaalne printsiip. „Näen tihti looduses erinevaid rütme, mustreid ja struktuure, mida vaadeldes tekib eriline tunne. Just seda tunnet ja meeleolu olengi püüdnud lõuendile jäädvustada,“ on Janika Turu öelnud.. Looduse rütmide, reljeefsete pindade ja kuldsete detailide koosmõju avaldub kompositsioonides „Ja päike tõuseb“ ning „Valgus“. Loojuva päikese sügavpunast kuma on Turu meisterlikult tabanud teosel „Puna“. Kunstnikku on eriliselt võlunud just päikesetõusu ja -loojangu meeleolud. Ta laseb punastel-roosadel taevastel täies jõus lõõmata, rõhutades nende suuremat dekoratiivsust valge värvi julge kasutamisega.LäänemerestValge jõulist värvienergiat kui kompositsioonivõtet on Turu kasutanud ka näituse suureformaadilistel maalidel. Mererannast inspireeritud teose „Vaikus“ vorm on vabam ja improvisatsioonilisem – säbruline faktuur esiplaanil mõjub õhuliselt kui merevaht. Seevastu sinakas koloriidis „Vees ja naine“ on mõneti väljakutsuv kuid oma põhjamaise virmaliste mänguga siiski mõõtu tundev. Lakoonilises laadis valminud teosel „Kuldsõrmus“ näeme kunstniku oskust panna tundlik detail kõlama – üksik kuldne sähvatus tihedalt kasvavate kõrreliste keskel paneb kogu kompositsiooni elama.Teostega on võimalik tutvuda E-Kunstisalongis (Tehase 16) ja galerii kodulehel. Näitus jääb avatuks 19. oktoobrini.Kaari Koch

Janika Turu maalinäitus ''MEELE OLUD''

www.e-kunstisalong.ee © 2024 E-kunstisalong OÜ » Hea Eesti kunsti ost ja müük