60 Kalurid, Richard Sööt Richard Sööt oli väliseesti kunstnik, kes omandas kunstihariduse dekoratsiooni erialal aastatel 1933–1936 Riigi Kunsttööstuskoolis Roman Nymani ja August Janseni käe all. Sellest tulenevalt on ka tema maalilaadile iseloomulik stiliseeritud vorm ning dekoratiivne koloriit. Teise maailmasõja ajal lahkus kunstnik kodumaalt ning alates 1949. aastast elas New Yorgis. Tõeliselt maalikunstile pühenduski ta USAs elades, kus tema loomingus said kandvaks rahvuslikud teemaarendused, näiteks eestlaste muistne vabadusvõitlus või Kalevipoja lood. Nende kõrvalt otsis kunstnik koduselt tuttavaid motiive ka võõrastelt randadelt. Viimane tendents on omane paljude mereäärsetesse riikidesse jõudnud väliseestlaste loomingule – jäädvustati kodurandu meenutavaid kalurikülasid ja sadamakaisid. Eemalolekut ja uusi horisonte reedavad aga looduslikest eripäradest tõukuvad värvipalett ja vormid. 2007 60. Kalurid, Richard Sööt E-kunstisalongis Sööt Richard
Anno 1997
Eesti kunsti esindusgalerii E-Kunstisalong alustas tööd jaanuaris 1997 ja on kõige vanem eragalerii Eestis. Galerii on korraldanud oksjone 26 aastat, järjekorras on tulemas 53.oksjon. E-Kunstisalong tegeleb eesti kunstiklassika ja kaasaegse kunsti müügiga ning näituste korraldamisega.

E-poest ostetud teosed saadame teieni kulleriga
1-3 tööpäeva jooksul. Transport alates 20 €.
60. Kalurid, Richard Sööt E-kunstisalongis
Richard Sööt (1903-2002)

60. Kalurid

Õli, masoniit. 57x72. Signatuuriga.
Alghind: € 5000, lõpphind: € 5000
53. E-Kunstisalongi LIII oksjon
13.04.2024 Tartu galeriis kell 13

Richard Sööt oli väliseesti kunstnik, kes omandas kunstihariduse dekoratsiooni erialal aastatel 1933–1936 Riigi Kunsttööstuskoolis Roman Nymani ja August Janseni käe all. Sellest tulenevalt on ka tema maalilaadile iseloomulik stiliseeritud vorm ning dekoratiivne koloriit. Teise maailmasõja ajal lahkus kunstnik kodumaalt ning alates 1949. aastast elas New Yorgis.
Tõeliselt maalikunstile pühenduski ta USAs elades, kus tema loomingus said kandvaks rahvuslikud teemaarendused, näiteks eestlaste muistne vabadusvõitlus või Kalevipoja lood. Nende kõrvalt otsis kunstnik koduselt tuttavaid motiive ka võõrastelt randadelt. Viimane tendents on omane paljude mereäärsetesse riikidesse jõudnud väliseestlaste loomingule – jäädvustati kodurandu meenutavaid kalurikülasid ja sadamakaisid. Eemalolekut ja uusi horisonte reedavad aga looduslikest eripäradest tõukuvad värvipalett ja vormid.

60. Kalurid, Richard Sööt E-kunstisalongis


Teosed oksjonitelViimati lisatud teosedOtsi konkreetset autorit nime või nimeosa järgi.
Täisnimekiri on nähtav ülal lingi Autorid kaudu.

Vaata tehnikate järgi  —  

Vaata teemade järgiKunsti ost ja müük
E-Kunstisalong pakub laias valikus klassikalist ja modernset kunsti. Enamik galeriis müügil olevaid töid on üleval ka koduleheküljel. Vaata veebis või tule galeriisse vaatama!


Head Eesti kunsti

Eesti kunsti müük, kunstigalerii, kunstioksjonid, vanem Eesti kunst, kaasaegsed Eesti kunstinkud. Eesti maal, graafika, skulptuur, terrakota, akvarell, õlimaal ja pastell.

Alates 1997. aastast
Galerii alustas tööd jaanuaris 1997. E-Kunstisalong korraldab oksjone, müüb kunstiklassikat ja kaasaegset kunsti, kureerib näitusi ning annab välja kunstialbumeid.


Eesti kunstioksjonid

Kas teadsid, et E-kunstisalong on Eesti vanim järjepidevalt tegutsev galerii, mis on pidevalt korraldanud kunstioksjoneid. Tule kindlasti osalema kevadoksjonile ja sügisoksjonile!

Vaata ka galerii tegemisi Facebookis

Kontaktandmed
E-Kunstisalong OÜ, reg. 11699523,
Tehase 16, Tartu, 50107 
E-mail 
Kontakttelefon (+372) 7366 777

Veebidisain ja FastLion CMS aara.ee

60 Kalurid, Richard Sööt

Richard Sööt (1903-2002) 60 Kalurid Õli, masoniit Richard Sööt oli väliseesti kunstnik, kes omandas kunstihariduse dekoratsiooni erialal aastatel 1933–1936 Riigi Kunsttööstuskoolis Roman Nymani ja August Janseni käe all. Sellest tulenevalt on ka tema maalilaadile iseloomulik stiliseeritud vorm ning dekoratiivne koloriit. Teise maailmasõja ajal lahkus kunstnik kodumaalt ning alates 1949. aastast elas New Yorgis.Tõeliselt maalikunstile pühenduski ta USAs elades, kus tema loomingus said kandvaks rahvuslikud teemaarendused, näiteks eestlaste muistne vabadusvõitlus või Kalevipoja lood. Nende kõrvalt otsis kunstnik koduselt tuttavaid motiive ka võõrastelt randadelt. Viimane tendents on omane paljude mereäärsetesse riikidesse jõudnud väliseestlaste loomingule – jäädvustati kodurandu meenutavaid kalurikülasid ja sadamakaisid. Eemalolekut ja uusi horisonte reedavad aga looduslikest eripäradest tõukuvad värvipalett ja vormid.

60. Kalurid, Richard Sööt E-kunstisalongis

Sööt Richard
www.e-kunstisalong.ee © 2024 E-kunstisalong OÜ » Hea Eesti kunsti ost ja müük