Albert Gulki näitus E-kunstisalong tähistab Albert Gulki sünnipäeva. Albert Gulk peab loomisajendiks põgenemist igavast argisusest. Nagu ta ütleb, annab kunst talle võimaluse teha oma elu huvitav. . märtsini Albert Gulki näitus
Anno 1997
Eesti kunsti esindusgalerii E-Kunstisalong alustas tööd jaanuaris 1997 ja on kõige vanem eragalerii Eestis. Galerii on korraldanud oksjone 26 aastat, järjekorras on tulemas 53.oksjon. E-Kunstisalong tegeleb eesti kunstiklassika ja kaasaegse kunsti müügiga ning näituste korraldamisega.

E-poest ostetud teosed saadame teieni kulleriga
1-3 tööpäeva jooksul. Transport alates 20 €.

Albert Gulki näitus

E-kunstisalong tähistab Albert Gulki sünnipäeva. Albert Gulk peab loomisajendiks põgenemist igavast argisusest. Nagu ta ütleb, annab kunst talle võimaluse teha oma elu huvitav..

E-kunstisalong tähistab Albert Gulki sünnipäeva. Albert Gulk peab loomisajendiks põgenemist igavast argisusest. Nagu ta ütleb, annab kunst talle võimaluse teha oma elu huvitavaks, ja just fantaasiamängud on need, mis seda eesmärki toidavad. Albert Gulki loomingus on esikohal joonistus ning akvarell, kuigi viljelenud on ta vähesel määral ka õlimaali.
Kunstnik ise peab end eeskätt ikkagi joonistajaks, kuna selles ¾anris on võimalik oma mõtted otsekohe paberile panna, et tabada see õige meeleolu, mis mõne aja pärast on juba kadunud. Sellest tulenevalt on Gulki loomingus ülekaalus just joonistus ning akvarelli on märksa vähem.
Maalimisel on värvikoosluse paikapanemine Gulkile üks suuremaid väljakutseid. Kõigepealt alustab ta vitraa¾ilikust joonistusest ning siis hakkab ta valima värve, mis lõpuks moodustavad peene mosaiigi. Selline tehniliselt aeganõudev teostus loob kujutatud sisust väga tervikliku ja sidusa mulje.
45. sünnipäeva puhul
E-kunstisalongis avatud Albert Gulki näitusel, mis on ka austusavaldus kunstnikule tema 45. sünnipäeva puhul, on viis suurt akvarelli ja sama palju joonistusi ajavahemikust 1991-2011. Näituse teosed kuuluvad erakogudesse.
Hannes Varblane on kirjutanud, et Gulk moonutab oma loomingus tegelikkuse ulmehulluslikuks. Tõepoolest on maalidel ja joonistustel askeldavad tegelased pärit unenäolistelt maastikelt, kuid kas pole Gulk seeläbi loonud uue tegelikkuse, mitte ainult moonutanud siinset.
Töötades ühe teose kallal, on Gulk väga tähelepanelik iga teda ümbritseva detaili suhtes. Need väikesed nüansid saavad tema teostele aga hoopiski põneva lahenduse: olgu selleks siis värvikate tegelastega pikk jäätiseputka järjekord või pühapäevane vanakraamiturg.
Niisama huvitavad nagu teosed ise, on ka nende pealkirjad.
Intrigeerivad pealkirjad
Nime saab töö juba joonistamise ajal. Gulk püüab sellega ühelt poolt anda vihjet kujutatud sisu kohta, kuid teisalt muuta joonistus või maal veelgi intrigeerivamaks.
Nii muutub pealkiri teose lahutamatuks osaks, E-kunstisalongis näiteks «Kohtumine targa hommikuga» või «Roostes kärbsed».
Praeguselt näituselt on kunstnikule üks südamelähedasemaid 1991. aastal valminud joonistus «Võru bussipeatus».
Gulk mäletab veel täpselt, mis teda teost joonistama ajendas. Pikad järjekorrad kioskites, bussijaamades - tegelikult igal pool -, ja kõik need põnevad jutud, mida kuulda sai, ning inimtüübid, kellega selles järjekorras tuttavaks võis saada.
Väljapanek E-kunstisalongis jääb avatuks 1. märtsini.


Viimati lisatud teosedOtsi konkreetset autorit nime või nimeosa järgi.
Täisnimekiri on nähtav ülal lingi Autorid kaudu.

Vaata tehnikate järgi  —  

Vaata teemade järgiKunsti ost ja müük
E-Kunstisalong pakub laias valikus klassikalist ja modernset kunsti. Enamik galeriis müügil olevaid töid on üleval ka koduleheküljel. Vaata veebis või tule galeriisse vaatama!


Head Eesti kunsti

Eesti kunsti müük, kunstigalerii, kunstioksjonid, vanem Eesti kunst, kaasaegsed Eesti kunstinkud. Eesti maal, graafika, skulptuur, terrakota, akvarell, õlimaal ja pastell.

Alates 1997. aastast
Galerii alustas tööd jaanuaris 1997. E-Kunstisalong korraldab oksjone, müüb kunstiklassikat ja kaasaegset kunsti, kureerib näitusi ning annab välja kunstialbumeid.


Eesti kunstioksjonid

Kas teadsid, et E-kunstisalong on Eesti vanim järjepidevalt tegutsev galerii, mis on pidevalt korraldanud kunstioksjoneid. Tule kindlasti osalema kevadoksjonile ja sügisoksjonile!

Vaata ka galerii tegemisi Facebookis

Kontaktandmed
E-Kunstisalong OÜ, reg. 11699523,
Tehase 16, Tartu, 50107 
E-mail 
Kontakttelefon (+372) 7366 777

Veebidisain ja FastLion CMS aara.ee

Albert Gulki näitus

E-kunstisalong tähistab Albert Gulki sünnipäeva Albert Gulk peab loomisajendiks põgenemist igavast argisusest E-kunstisalong tähistab Albert Gulki sünnipäeva. Albert Gulk peab loomisajendiks põgenemist igavast argisusest. Nagu ta ütleb, annab kunst talle võimaluse teha oma elu huvitav..

Albert Gulki näitus

www.e-kunstisalong.ee © 2024 E-kunstisalong OÜ » Hea Eesti kunsti ost ja müük