Albert Gulki näitus E-kunstisalong tähistab Albert Gulki sünnipäeva. Albert Gulk peab loomisajendiks põgenemist igavast argisusest. Nagu ta ütleb, annab kunst talle võimaluse teha oma elu huvitav. . märtsini Albert Gulki näitus
Anno jaanuar 1997
Tere tulemast Eesti kunsti esindusgaleriisse
Tehase 16, Tartu E-Kaubamajas,
Avatud: E–R 10–18 ja L 10–16
Kõik kodulehel olevad teosed on galeriis saadaval.
Ostude saatmine uksest ukseni 1-2 tööpäeva jooksul. Hind Eesti piires 20 eurot.

Albert Gulki näitus

E-kunstisalong tähistab Albert Gulki sünnipäeva. Albert Gulk peab loomisajendiks põgenemist igavast argisusest. Nagu ta ütleb, annab kunst talle võimaluse teha oma elu huvitav..

E-kunstisalong tähistab Albert Gulki sünnipäeva. Albert Gulk peab loomisajendiks põgenemist igavast argisusest. Nagu ta ütleb, annab kunst talle võimaluse teha oma elu huvitavaks, ja just fantaasiamängud on need, mis seda eesmärki toidavad. Albert Gulki loomingus on esikohal joonistus ning akvarell, kuigi viljelenud on ta vähesel määral ka õlimaali.
Kunstnik ise peab end eeskätt ikkagi joonistajaks, kuna selles ¾anris on võimalik oma mõtted otsekohe paberile panna, et tabada see õige meeleolu, mis mõne aja pärast on juba kadunud. Sellest tulenevalt on Gulki loomingus ülekaalus just joonistus ning akvarelli on märksa vähem.
Maalimisel on värvikoosluse paikapanemine Gulkile üks suuremaid väljakutseid. Kõigepealt alustab ta vitraa¾ilikust joonistusest ning siis hakkab ta valima värve, mis lõpuks moodustavad peene mosaiigi. Selline tehniliselt aeganõudev teostus loob kujutatud sisust väga tervikliku ja sidusa mulje.
45. sünnipäeva puhul
E-kunstisalongis avatud Albert Gulki näitusel, mis on ka austusavaldus kunstnikule tema 45. sünnipäeva puhul, on viis suurt akvarelli ja sama palju joonistusi ajavahemikust 1991-2011. Näituse teosed kuuluvad erakogudesse.
Hannes Varblane on kirjutanud, et Gulk moonutab oma loomingus tegelikkuse ulmehulluslikuks. Tõepoolest on maalidel ja joonistustel askeldavad tegelased pärit unenäolistelt maastikelt, kuid kas pole Gulk seeläbi loonud uue tegelikkuse, mitte ainult moonutanud siinset.
Töötades ühe teose kallal, on Gulk väga tähelepanelik iga teda ümbritseva detaili suhtes. Need väikesed nüansid saavad tema teostele aga hoopiski põneva lahenduse: olgu selleks siis värvikate tegelastega pikk jäätiseputka järjekord või pühapäevane vanakraamiturg.
Niisama huvitavad nagu teosed ise, on ka nende pealkirjad.
Intrigeerivad pealkirjad
Nime saab töö juba joonistamise ajal. Gulk püüab sellega ühelt poolt anda vihjet kujutatud sisu kohta, kuid teisalt muuta joonistus või maal veelgi intrigeerivamaks.
Nii muutub pealkiri teose lahutamatuks osaks, E-kunstisalongis näiteks «Kohtumine targa hommikuga» või «Roostes kärbsed».
Praeguselt näituselt on kunstnikule üks südamelähedasemaid 1991. aastal valminud joonistus «Võru bussipeatus».
Gulk mäletab veel täpselt, mis teda teost joonistama ajendas. Pikad järjekorrad kioskites, bussijaamades - tegelikult igal pool -, ja kõik need põnevad jutud, mida kuulda sai, ning inimtüübid, kellega selles järjekorras tuttavaks võis saada.
Väljapanek E-kunstisalongis jääb avatuks 1. märtsini.


Viimati lisatud teosedOtsi konkreetset autorit nime või nimeosa järgi.
Täisnimekiri on nähtav ülal lingi Autorid kaudu.

Vaata tehnikate järgi  —  

Vaata teemade järgiKunsti ost ja müük
E-Kunstisalong pakub laias valikus klassikalist ja modernset kunsti. Enamik galeriis müügil olevaid töid on üleval ka koduleheküljel.

Alates 1997. aastast
Galerii alustas tööd jaanuaris 1997. E-Kunstisalong korraldab oksjone, müüb kunstiklassikat ja kaasaegset kunsti ning kureerib näitusi.

Vaata ka galerii tegemisi Facebookis

Kontaktandmed
E-Kunstisalong OÜ, reg. 11699523,
Tehase 16, Tartu, 50107 
E-mail 
Kontakttelefon (+372) 7366 777

Veebidisain ja FastLion CMS aara.ee

Albert Gulki näitus

E-kunstisalong tähistab Albert Gulki sünnipäeva Albert Gulk peab loomisajendiks põgenemist igavast argisusest E-kunstisalong tähistab Albert Gulki sünnipäeva. Albert Gulk peab loomisajendiks põgenemist igavast argisusest. Nagu ta ütleb, annab kunst talle võimaluse teha oma elu huvitav..

Albert Gulki näitus

www.e-kunstisalong.ee © 2018 E-kunstisalong OÜ » Kunsti ost ja müük