Aurora, Enno Hallek E-kunstisalongis Hallek on kunstimaalimas rahvusvahelise mõõduga staar, kelle teoseid jahivad mitmed maailma tippmuuseumid. Skandinaavia popkunsti rajajaks peetud kunstnik sündis Rohukülas ning lahkus 1943. aastal koos oma vanematega Rootsi. 1950. aastate alguses õppis ta Stockholmis Signe Barthi maalikoolis ning 1953. -1958. aastani Kuninglikus Kunstikõrgkoolis. Hallek on tänapäeva üks nimekamaid Rootsi maalikunstnike, kes on alates 1975. aastast Rootsi Kuningliku Kaunite Kunstide Akadeemia liige. Kunstiteadlane Kersti Koll on kirjutanud: "Üle viiekümne aasta on ta maalinud päikeseloojanguid ja vikerkaari, kus on koos nii huvi Kandinsky värviõpetuse vastu kui lapsepõlve mälestused Rohukülast. /…/ Hallek on läbinisti kolorist. Koos tekstiilikunstnikust abikaasa Margaretaga 1973. aastal antud intervjuus mainib Hallek, et elu vapustavad sündmused seostuvad tal hiljem ühe kindla värviga ning et värviga saab kirjeldada kõige paremini ka ühiskondlikke suhteid. " " Loe lisaks Aurora, Enno Hallek E-kunstisalongis Hallek Enno
Anno jaanuar 1997
Tere tulemast Eesti kunsti esindusgaleriisse
Tehase 16, Tartu E-Kaubamajas,
Avatud: E–R 10–18 ja L 10–16
Kõik kodulehel olevad teosed on galeriis saadaval.
Ostude saatmine uksest ukseni 1-2 tööpäeva jooksul. Hind Eesti piires 20 eurot.
Aurora, Enno Hallek E-kunstisalongis

Aurora

1960-1970ndad Serigraafia, paber. Signatuuriga. Lm 70x53,5
Alghind: € 550, lõpphind: € 2 400
40. E-Kunstisalongi XXXX oksjon
28.10.2017 Tartu galeriis kell 15

Hallek on kunstimaalimas rahvusvahelise mõõduga staar, kelle teoseid jahivad mitmed maailma tippmuuseumid. Skandinaavia popkunsti rajajaks peetud kunstnik sündis Rohukülas ning lahkus 1943. aastal koos oma vanematega Rootsi. 1950. aastate alguses õppis ta Stockholmis Signe Barthi maalikoolis ning 1953.-1958. aastani Kuninglikus Kunstikõrgkoolis. Hallek on tänapäeva üks nimekamaid Rootsi maalikunstnike, kes on alates 1975. aastast Rootsi Kuningliku Kaunite Kunstide Akadeemia liige. Kunstiteadlane Kersti Koll on kirjutanud: "Üle viiekümne aasta on ta maalinud päikeseloojanguid ja vikerkaari, kus on koos nii huvi Kandinsky värviõpetuse vastu kui lapsepõlve mälestused Rohukülast. /…/ Hallek on läbinisti kolorist. Koos tekstiilikunstnikust abikaasa Margaretaga 1973. aastal antud intervjuus mainib Hallek, et elu vapustavad sündmused seostuvad tal hiljem ühe kindla värviga ning et värviga saab kirjeldada kõige paremini ka ühiskondlikke suhteid."Viimati lisatud teosedOtsi konkreetset autorit nime või nimeosa järgi.
Täisnimekiri on nähtav ülal lingi Autorid kaudu.

Vaata tehnikate järgi  —  

Vaata teemade järgiKunsti ost ja müük
E-Kunstisalong pakub laias valikus klassikalist ja modernset kunsti. Enamik galeriis müügil olevaid töid on üleval ka koduleheküljel.

Alates 1997. aastast
Galerii alustas tööd jaanuaris 1997. E-Kunstisalong korraldab oksjone, müüb kunstiklassikat ja kaasaegset kunsti ning kureerib näitusi.

Vaata ka galerii tegemisi Facebookis

Kontaktandmed
E-Kunstisalong OÜ, reg. 11699523,
Tehase 16, Tartu, 50107 
E-mail 
Kontakttelefon (+372) 7366 777

Veebidisain ja FastLion CMS aara.ee

Aurora, Enno Hallek E-kunstisalongis

Enno Hallek Aurora 1960-1970ndad Serigraafia, paber Signatuuriga Hallek on kunstimaalimas rahvusvahelise mõõduga staar, kelle teoseid jahivad mitmed maailma tippmuuseumid. Skandinaavia popkunsti rajajaks peetud kunstnik sündis Rohukülas ning lahkus 1943. aastal koos oma vanematega Rootsi. 1950. aastate alguses õppis ta Stockholmis Signe Barthi maalikoolis ning 1953.-1958. aastani Kuninglikus Kunstikõrgkoolis. Hallek on tänapäeva üks nimekamaid Rootsi maalikunstnike, kes on alates 1975. aastast Rootsi Kuningliku Kaunite Kunstide Akadeemia liige. Kunstiteadlane Kersti Koll on kirjutanud: "Üle viiekümne aasta on ta maalinud päikeseloojanguid ja vikerkaari, kus on koos nii huvi Kandinsky värviõpetuse vastu kui lapsepõlve mälestused Rohukülast. /…/ Hallek on läbinisti kolorist. Koos tekstiilikunstnikust abikaasa Margaretaga 1973. aastal antud intervjuus mainib Hallek, et elu vapustavad sündmused seostuvad tal hiljem ühe kindla värviga ning et värviga saab kirjeldada kõige paremini ka ühiskondlikke suhteid."

Aurora, Enno Hallek E-kunstisalongis

Hallek Enno
www.e-kunstisalong.ee © 2018 E-kunstisalong OÜ » Kunsti ost ja müük