Daaliad punasel, Ilmar Kimm Kunstiõpinguid alustas Kimm Leningradi Kunstide Akadeemias, mille maalifakulteedi ta lõpetas 1948. aastal. Pärast õpinguid töötas Kimm maaliõppejõuna Tartus ning hiljem Tallinnas. 1973. aastal pälvis kunstnik Kristjan Raua preemia. Kunstniku järelhüüdes kirjutati: "Kimmi enda kunstiline kreedo kujunes välja akadeemilise koolituse mõjul, mis vajutas omamoodi stiilse pitseri kogu tema loomingule, kuid kõneleda tuleb ka karmi stiili ajajärgu vaimsuse mõjust. " Käesolev lillemaal kannab just karmi stiili mõjutusi, kus üldistatud vormikäsitlusega lilled tunduvad jõulised oma lihtsa ja tugeva joonega. 2007 Daaliad punasel, Ilmar Kimm E-kunstisalongis Kimm Ilmar
Anno 1997
Eesti kunsti esindusgalerii E-Kunstisalong alustas tööd jaanuaris 1997 ja on kõige vanem eragalerii Eestis. Galerii on korraldanud oksjone 26 aastat, järjekorras on tulemas 53.oksjon. E-Kunstisalong tegeleb eesti kunstiklassika ja kaasaegse kunsti müügiga ning näituste korraldamisega.

E-poest ostetud teosed saadame teieni kulleriga
1-3 tööpäeva jooksul. Transport alates 20 €.
Daaliad punasel, Ilmar Kimm E-kunstisalongis
Ilmar Kimm (1920–2011)

Daaliad punasel

1986 Õli, lõuend. Signatuuriga. 65x50
Alghind: € €925
40. E-Kunstisalongi XXXX oksjon
28.10.2017 Tartu galeriis kell 15

Kunstiõpinguid alustas Kimm Leningradi Kunstide Akadeemias,
mille maalifakulteedi ta lõpetas 1948. aastal. Pärast õpinguid
töötas Kimm maaliõppejõuna Tartus ning hiljem Tallinnas.
1973. aastal pälvis kunstnik Kristjan Raua preemia. Kunstniku
järelhüüdes kirjutati: "Kimmi enda kunstiline kreedo kujunes
välja akadeemilise koolituse mõjul, mis vajutas omamoodi stiilse
pitseri kogu tema loomingule, kuid kõneleda tuleb ka karmi
stiili ajajärgu vaimsuse mõjust." Käesolev lillemaal kannab just
karmi stiili mõjutusi, kus üldistatud vormikäsitlusega lilled tunduvad
jõulised oma lihtsa ja tugeva joonega.Ilmar Kimm (1920–2011)
Maalikunstnik Ilmar Kimm sündis Petrogradis 1920. aastal. Suri 2011. aastal. Õppis 1936–39 Ülevenemaalise Kunstiakadeemia kunstiklassis ja 1939–41 Ülevenemaalises Kunstiakadeemias. Lõpetas Ilja Repini nimelise kunstiinstituudi maali alal 1948. aastal. Oli 1948–51 Tartu Riikliku Kunstiinstituudi ja 1952–88 Tallinnas ERKI õppejõud. Viljelenud kõiki maali¾anre, enim ajaloo- ja tööteemalist figuurikompositsiooni ning portreed. Portreedes avaldub püüd tuua esile kujutatava hingelaadi. 1960. aastatel muutus seni tagasihoidlik koloriit erksamaks, maalimisviis vabamaks. 1980. aastatel pühendus peamiselt maastikumaalile. 1973. aastal pälvis Kristjan Raua nimelise preemia.


Teosed oksjonitelViimati lisatud teosedOtsi konkreetset autorit nime või nimeosa järgi.
Täisnimekiri on nähtav ülal lingi Autorid kaudu.

Vaata tehnikate järgi  —  

Vaata teemade järgiKunsti ost ja müük
E-Kunstisalong pakub laias valikus klassikalist ja modernset kunsti. Enamik galeriis müügil olevaid töid on üleval ka koduleheküljel. Vaata veebis või tule galeriisse vaatama!


Head Eesti kunsti

Eesti kunsti müük, kunstigalerii, kunstioksjonid, vanem Eesti kunst, kaasaegsed Eesti kunstinkud. Eesti maal, graafika, skulptuur, terrakota, akvarell, õlimaal ja pastell.

Alates 1997. aastast
Galerii alustas tööd jaanuaris 1997. E-Kunstisalong korraldab oksjone, müüb kunstiklassikat ja kaasaegset kunsti, kureerib näitusi ning annab välja kunstialbumeid.


Eesti kunstioksjonid

Kas teadsid, et E-kunstisalong on Eesti vanim järjepidevalt tegutsev galerii, mis on pidevalt korraldanud kunstioksjoneid. Tule kindlasti osalema kevadoksjonile ja sügisoksjonile!

Vaata ka galerii tegemisi Facebookis

Kontaktandmed
E-Kunstisalong OÜ, reg. 11699523,
Tehase 16, Tartu, 50107 
E-mail 
Kontakttelefon (+372) 7366 777

Veebidisain ja FastLion CMS aara.ee

Daaliad punasel, Ilmar Kimm

Ilmar Kimm (1920–2011) Daaliad punasel 1986 Õli, lõuend Signatuuriga Kunstiõpinguid alustas Kimm Leningradi Kunstide Akadeemias,mille maalifakulteedi ta lõpetas 1948. aastal. Pärast õpinguidtöötas Kimm maaliõppejõuna Tartus ning hiljem Tallinnas.1973. aastal pälvis kunstnik Kristjan Raua preemia. Kunstnikujärelhüüdes kirjutati: "Kimmi enda kunstiline kreedo kujunesvälja akadeemilise koolituse mõjul, mis vajutas omamoodi stiilsepitseri kogu tema loomingule, kuid kõneleda tuleb ka karmistiili ajajärgu vaimsuse mõjust." Käesolev lillemaal kannab justkarmi stiili mõjutusi, kus üldistatud vormikäsitlusega lilled tunduvadjõulised oma lihtsa ja tugeva joonega.

Daaliad punasel, Ilmar Kimm E-kunstisalongis

Kimm Ilmar
www.e-kunstisalong.ee © 2023 E-kunstisalong OÜ » Hea Eesti kunsti ost ja müük