E-Kunstisalong eelistas eksponeerida Eesti E-Kunstisalong avas Eesti Vabariigi lähenevat aastapäeva silmas pidades näituse «Eesti portree». Nimest hoolimata ei ole see vaid portreede näitus, näiteks ühel suure. . Tartu Postimees E-Kunstisalong eelistas eksponeerida Eesti elu
Anno 1997
Eesti kunsti esindusgalerii E-Kunstisalong alustas tööd jaanuaris 1997 ja on kõige vanem eragalerii Eestis. Galerii on korraldanud oksjone 26 aastat, järjekorras on tulemas 53.oksjon. E-Kunstisalong tegeleb eesti kunstiklassika ja kaasaegse kunsti müügiga ning näituste korraldamisega.

E-poest ostetud teosed saadame teieni kulleriga
1-3 tööpäeva jooksul. Transport alates 20 €.

E-Kunstisalong eelistas eksponeerida Eesti elu

Raimu Hanson 16. veebr. 2010

E-Kunstisalong avas Eesti Vabariigi lähenevat aastapäeva silmas pidades näituse «Eesti portree». Nimest hoolimata ei ole see vaid portreede näitus, näiteks ühel suure..

E-Kunstisalong avas Eesti Vabariigi lähenevat aastapäeva silmas pidades näituse «Eesti portree». Nimest hoolimata ei ole see vaid portreede näitus, näiteks ühel suurel maalil tegutsevad rahvarõivas tantsijad See on kunstnik Mati Ruljandi diplomitöö «Rahvatantsijad. Ring», mis on valminud aastal 1962. Kaks paari keerutavad, paremal vaatavad neid istuv mees ja kaks seisvat naist.

«Räägitakse, et see mees on Elmar Kits ja parempoolne seisja on Mati Ruljandi naine,» ütles E-Kunstisalongi omanik Tiia Karelson. «Hea liikumisega, hästi rahvuslik maal.»

Loodusest tööni

Salongi parempoolses otsakambris on näituse «Eesti portree» alajaotuse «Eesti loodus» tööd. Vaadata saab peamiselt Lõuna-Eesti maastikke, autoriteks teiste seas Imat Suumann, Malle Leis ja Johannes Uiga.

Vasakpoolses kambris on väljapanek «Eesti linnad», kus põhitähelepanu on pööratud küll Tartule, kuid pole unustatud teisigi linnu, nagu Tallinn (maalinud Enn Põldroos) ja Haapsalu (Valve Janov).

Osa näitusest «Eesti portree» on salongi suure saali kahes ni¹is. Ühes on alajaotus «Eesti inimesed», kus on portreteeritud maa- (Eduard Maaser) ja linnarahvast (Louis Pavel).

Teise ni¹i pilte võtab kokku teema «Töö ja puhkus». Piltidel on kujutatud tegevusi, mis on vajunud juba möödanikku (Aime Kaev, «Villakraasijad») ja mis on ka igavesti moodsad (Valdur Ohakas, «Kontsert»).

Aktuaalne on viimati nimetatud alajaotuses Valli Lember-Bogatkina «Suusatajad Otepääl». Karelsoni teada tegi kunstnik selle aastal 1968, kui jäädvustas ajalehe Sirp ja Vasar ülesandel Tartu maratoni.

Nii annabki poolsada teost 34 kunstnikult kokkuvõttes Eesti portree. Vaadata saavad seda tasuta kõik, kes astuvad sisse E-Kunstisalongi uksest kuni 28. veebruarini.

Järgmised näitused

Järgmiseks näituseks toob oma maastikke ja lilli 1.-24. märtsini näha Valli Lember-Bogatkina. Seejärel saab 25. märtsist 7. aprillini oma talvepilte näidata Imat Suumann.

Suumann avaldas lootust, et võib oma tööd müüginäituseks välja panna suures saalis kõik ühes rivis. Tema teine lootus seisneb selles, et vahest jääb kümme maali müümata. Just nii palju tema pilte ootab Eesti saatkond Portugalis, et korraldada seal neist väljapanek.

«Eesti portree»
• E-Kunstisalong (Tartu, Raekoja plats 20) avas näituse «Eesti portree».
• Näituse maale ja graafikat aastatest 1938-2010 saab vaadata ja ka osta.Tartu Postimees


Viimati lisatud teosedOtsi konkreetset autorit nime või nimeosa järgi.
Täisnimekiri on nähtav ülal lingi Autorid kaudu.

Vaata tehnikate järgi  —  

Vaata teemade järgiKunsti ost ja müük
E-Kunstisalong pakub laias valikus klassikalist ja modernset kunsti. Enamik galeriis müügil olevaid töid on üleval ka koduleheküljel. Vaata veebis või tule galeriisse vaatama!


Head Eesti kunsti

Eesti kunsti müük, kunstigalerii, kunstioksjonid, vanem Eesti kunst, kaasaegsed Eesti kunstinkud. Eesti maal, graafika, skulptuur, terrakota, akvarell, õlimaal ja pastell.

Alates 1997. aastast
Galerii alustas tööd jaanuaris 1997. E-Kunstisalong korraldab oksjone, müüb kunstiklassikat ja kaasaegset kunsti, kureerib näitusi ning annab välja kunstialbumeid.


Eesti kunstioksjonid

Kas teadsid, et E-kunstisalong on Eesti vanim järjepidevalt tegutsev galerii, mis on pidevalt korraldanud kunstioksjoneid. Tule kindlasti osalema kevadoksjonile ja sügisoksjonile!

Vaata ka galerii tegemisi Facebookis

Kontaktandmed
E-Kunstisalong OÜ, reg. 11699523,
Tehase 16, Tartu, 50107 
E-mail 
Kontakttelefon (+372) 7366 777

Veebidisain ja FastLion CMS aara.ee

E-Kunstisalong eelistas eksponeerida Eesti

E-Kunstisalong avas Eesti Vabariigi lähenevat aastapäeva silmas pidades näituse «Eesti portree» Nimest hoolimata ei ole see vaid portreede näitus, näiteks ühel suurel maalil tegutsevad rahvarõivas tantsijad See on kunstnik Mati Ruljandi diplomitöö «Rahvatantsijad E-Kunstisalong avas Eesti Vabariigi lähenevat aastapäeva silmas pidades näituse «Eesti portree». Nimest hoolimata ei ole see vaid portreede näitus, näiteks ühel suure..

E-Kunstisalong eelistas eksponeerida Eesti elu

www.e-kunstisalong.ee © 2024 E-kunstisalong OÜ » Hea Eesti kunsti ost ja müük