E-kunstisalong esitleb tallinlaste autoriehteid ©1995-2006 Postimees E-kunstisalong esitleb tallinlaste autoriehteid
Anno 1997
Eesti kunsti esindusgalerii E-Kunstisalong alustas tööd jaanuaris 1997 ja on kõige vanem eragalerii Eestis. Galerii on korraldanud oksjone 26 aastat, järjekorras on tulemas 53.oksjon. E-Kunstisalong tegeleb eesti kunstiklassika ja kaasaegse kunsti müügiga ning näituste korraldamisega.

E-poest ostetud teosed saadame teieni kulleriga
1-3 tööpäeva jooksul. Transport alates 20 €.

E-kunstisalong esitleb tallinlaste autoriehteid

Silja Paavle 28. nov. 2006
Kuigi näituseehteid luues ei mõtle metallikunstnikud tulevasele kandjale, loodavad nad, et iga ehe leiab endale omaniku. Raili Vinn (vasakul) ja Ive-Maria Köögard kannavad oma kätetööd ka ise meelsasti.
Foto: Margus Ansu

Kuigi aastaid on tegutsetud õlg õla kõrval, on kolmele metallikunstnikule - Raili Vinnile, Tea Vellerindile ja Ive-Maria Köögardile - jäänud oma äratuntav käekiri.

Laupäeval avatud ehtenäitus jõudis kaubamaja kolmandal korrusel asuvasse E-kunstisalongi tänu galerii juhataja Tiia Karelsoni kirele ehete vastu. «Tartlastel ei ole olnud väga palju võimalusi hinnatud ehteloojate töid imetleda,» lausus ta.

Kuigi näitusel oma töödega üles astuvad ehtekunstnikud on koos töötanud Ars Juveelis ja alates 1996. aastast ühises osaühingus Kuldgraal, on igaühes neist midagi, mis teeb ta oma kaaslaste seas eriliseks.

Tea Vellerind disainib ehteid nagu arhitekt, tema töödes on palju geomeetrilisi vorme. «Ka siin näitusel on väljas tema autorivormiga, lehvikumotiiviga ehted,» rääkis Raili Vinn.

Ive-Maria Köögardi lemmikud on olnud prossid, kuid erinevalt varasemast paelusid selle näituse tarvis ehteid luues teda ka soojade toonidega kivid.

Raili Vinn sai näituseks inspiratsiooni aastaaegadest ning pani oma tunded maastikumustriga ahhaadi toel ehteisse. Ka on näitusel väljas tema pea viisteist aastat tagasi valminud näitusetööd «Punane ja must» ning «Skorpion».

Tallinlastest metallikunstnike ehtenäitus jääb E-kunstisalongis avatuks 10. detsembrini.


©1995-2006 Postimees


Viimati lisatud teosedOtsi konkreetset autorit nime või nimeosa järgi.
Täisnimekiri on nähtav ülal lingi Autorid kaudu.

Vaata tehnikate järgi  —  

Vaata teemade järgiKunsti ost ja müük
E-Kunstisalong pakub laias valikus klassikalist ja modernset kunsti. Enamik galeriis müügil olevaid töid on üleval ka koduleheküljel. Vaata veebis või tule galeriisse vaatama!


Head Eesti kunsti

Eesti kunsti müük, kunstigalerii, kunstioksjonid, vanem Eesti kunst, kaasaegsed Eesti kunstinkud. Eesti maal, graafika, skulptuur, terrakota, akvarell, õlimaal ja pastell.

Alates 1997. aastast
Galerii alustas tööd jaanuaris 1997. E-Kunstisalong korraldab oksjone, müüb kunstiklassikat ja kaasaegset kunsti, kureerib näitusi ning annab välja kunstialbumeid.


Eesti kunstioksjonid

Kas teadsid, et E-kunstisalong on Eesti vanim järjepidevalt tegutsev galerii, mis on pidevalt korraldanud kunstioksjoneid. Tule kindlasti osalema kevadoksjonile ja sügisoksjonile!

Vaata ka galerii tegemisi Facebookis

Kontaktandmed
E-Kunstisalong OÜ, reg. 11699523,
Tehase 16, Tartu, 50107 
E-mail 
Kontakttelefon (+372) 7366 777

Veebidisain ja FastLion CMS aara.ee

E-kunstisalong esitleb tallinlaste autoriehteid

Kuigi näituseehteid luues ei mõtle metallikunstnikud tulevasele kandjale, loodavad nad, et iga ehe leiab endale omaniku Raili Vinn (vasakul) ja Ive-Maria Köögard kannavad oma kätetööd ka ise meelsasti

E-kunstisalong esitleb tallinlaste autoriehteid

www.e-kunstisalong.ee © 2024 E-kunstisalong OÜ » Hea Eesti kunsti ost ja müük