E-kunstisalong lahkub raeplatsilt E-kunstisalongiga kaua koostööd teinud kunstnik Navitrolla tõi eile salongi 18. aastapäeva väljapanekule oma uue maali. «Oli tore kuulda kutset näitusele,» ütles ta. . . 2010 ja 2011 tegutses filiaal Tasku keskuses E-kunstisalong lahkub raeplatsilt
Anno 1997
Eesti kunsti esindusgalerii E-Kunstisalong alustas tööd jaanuaris 1997. Galerii korraldab oksjone (Tallinnas, Tartus, Pärnus), tegeleb eesti kunstiklassika ja kaasaegse kunsti müügiga ning näituste korraldamisega.

E-poest ostetud teosed saadame teieni kulleriga
1-3 tööpäeva jooksul. Transport alates 20 €.

E-kunstisalong lahkub raeplatsilt

Raimu Hanson 21. jaan. 2015

E-kunstisalongiga kaua koostööd teinud kunstnik Navitrolla tõi eile salongi 18. aastapäeva väljapanekule oma uue maali. «Oli tore kuulda kutset näitusele,» ütles ta. ..

E-kunstisalongiga kaua koostööd teinud kunstnik Navitrolla tõi eile salongi 18. aastapäeva väljapanekule oma uue maali. «Oli tore kuulda kutset näitusele,» ütles ta. «Ühtlasi kuulsin kurba uudist, et salong läheb kinni.» Navitrolla täpsustas, et E-kunstisalong paneb uksed kinni küll praeguses asukohas, Tartu raeplatsi ajaloolises pangamajas, ent jätkab kohe tegevust seal, kus oli selle salongi algus ehk Karlova servas E-kaubamajas.

Salongi perenaine Tiia Karelson kinnitas kunstniku juttu peatsest kolimisest. Miks tuleb taas kolida?

«Sellepärast, et viieaastane rendileping sai läbi ja me otsustasime seda mitte enam pikendada. Edukas kunstiäri olevat ka kunst,» vastas ta. «Erafirmale on väga kallis pidada Tartu esindusgaleriid oma kulu ja kirjadega. Aga tunneme uhkust, et oleme siin viis ja pool aastat hästi hakkama saanud vaatamata sellele, et Raekoja plats pole äripiirkond ning et siin on probleemne parkimine.»

Tihti kolinud

Eile 18. aastapäeva tähistanud kunsti müümisele keskendunud, ent sageli ka näitusi korraldanud E-kunstisalong on õige tihti kolinud.

«Nüüd tuleb meil üheksas galerii üles panna. Sündisime ja kasvasime E-kaubamajas, sealt ka meie nimes E-täht,» lisas Karelson. «Tegutsesime E-kaubamajas üheksa aastat, seejärel üheksa aastat kesklinnas ja nüüd on aeg pöörduda koju tagasi. On väga hingekosutav, et meie tagasitulekusoov nii soojalt vastu võeti.»

Eile keskpäeval salongi praeguses kodus raeplatsi serval valminud näitusele tõi viimase pildi Navitrolla. Samal ajal kinnitasid salongi perenaine Tiia Karelson, juhataja Daisi Kahur ja galerist Airi-Kairi Kaasik kunstiteoste juurde sedeleid.

Tiia Karelsoni üks suuri lemmikuid on alati olnud Imat Suumann. Nii on ka seekordsel väljapanekul.

«Sellel tema maalil on meile sümboolse tähendusega Raekoja plats, kus me oleme edukalt kunstiäri ajanud ja arvukalt näitusi ja oksjoneid korraldanud,» lisas perenaine. «Teiseks lemmikuks sellel näitusel on Rein Tammiku «Meri lainemurdjaga», mis on nagu tervitus Normandia rannikult Prantsusmaalt. Kolmas võiks olla Peeter Krosmanni ajatu natüürmort.»

Daisi Kahurile meeldivaimad eile avatud näituse kolm teost pärinevad Imat Suumanni, Neeme Lüdimoisi ja Peeter Alliku loomingust.

Airi-Kairi Kaasik nimetas kõigepealt Albert Gulgi joonistust «Oli raske päev». «Tema loodud fantaasiategelased on alati köitvad,» lisas ta. «Valiksin veel Peeter Alliku lüürilise lillemaali. Kolmandat on keeruline valida, see võiks olla nii Suumann, Krosmann, T¹ernobai kui ka teisedki.»

Aprilli algul

E-kunstisalongi kolimine algab märtsis. Järjekordne kunstioksjon praeguses asukohas on märtsi lõpul ja enne seda saab vaadata oksjonitööde näitust.

Kui E-kaubamajja naasmine läheb libedalt, avatakse seal esimene näitus just Navitrolla uusimast loomingust 1. aprillil. Või mõni päev hiljem.

E-kunstisalongi kodud

E-kunstisalong alustas tegevust jaanuaris 1997 E-kaubamajas.
E-kaubamaja remondi tõttu 2001 ja 2002 tegutses salong Zeppelini keskuses.
Aastast 2002 jätkus tegevus E-kaubamajas.
2003 ja 2004 tegutses filiaal Tallinnas Pikk 30.
2004-2009 tegutses filiaal Tallinnas Rocca Al Mare kaubamajas.
Septembris 2005 jätkus tegevus Tartu uues kaubamajas.
Septembris 2009 kolis salong pangahoonesse Raekoja plats 20.
2010 ja 2011 tegutses filiaal Tasku keskuses.


Viimati lisatud teosedOtsi konkreetset autorit nime või nimeosa järgi.
Täisnimekiri on nähtav ülal lingi Autorid kaudu.

Vaata tehnikate järgi  —  

Vaata teemade järgiKunsti ost ja müük
E-Kunstisalong pakub laias valikus klassikalist ja modernset kunsti. Enamik galeriis müügil olevaid töid on üleval ka koduleheküljel. Vaata veebis või tule galeriisse vaatama!


Head Eesti kunsti

Eesti kunsti müük, kunstigalerii, kunstioksjonid, vanem Eesti kunst, kaasaegsed Eesti kunstinkud. Eesti maal, graafika, skulptuur, terrakota, akvarell, õlimaal ja pastell.

Alates 1997. aastast
Galerii alustas tööd jaanuaris 1997. E-Kunstisalong korraldab oksjone, müüb kunstiklassikat ja kaasaegset kunsti, kureerib näitusi ning annab välja kunstialbumeid.


Eesti kunstioksjonid

Kas teadsid, et E-kunstisalong on Eesti vanim järjepidevalt tegutsev galerii, mis on pidevalt korraldanud kunstioksjoneid. Tule kindlasti osalema kevadoksjonile ja sügisoksjonile!

Vaata ka galerii tegemisi Facebookis

Kontaktandmed
E-Kunstisalong OÜ, reg. 11699523,
Tehase 16, Tartu, 50107 
E-mail 
Kontakttelefon (+372) 7366 777

Veebidisain ja FastLion CMS aara.ee

E-kunstisalong lahkub raeplatsilt

E-kunstisalongiga kaua koostööd teinud kunstnik Navitrolla tõi eile salongi 18 aastapäeva väljapanekule oma uue maali E-kunstisalongiga kaua koostööd teinud kunstnik Navitrolla tõi eile salongi 18. aastapäeva väljapanekule oma uue maali. «Oli tore kuulda kutset näitusele,» ütles ta. ..

E-kunstisalong lahkub raeplatsilt

www.e-kunstisalong.ee © 2023 E-kunstisalong OÜ » Hea Eesti kunsti ost ja müük