E-kunstisalong muretseb kunstnike elu Kunstnike toimetulek on usaldatud vaba kunstituru hoolde, kus suur vastutus on galeriidel. Kunstnike eest tuleb galeriidel muretseda seepärast, et loojate eluolu läheb üha kehvemaks. Tartu Postimees E-kunstisalong muretseb kunstnike elu pärast
Anno jaanuar 1997
Tere tulemast Eesti kunsti esindusgaleriisse
Tehase 16, Tartu E-Kaubamajas,
Avatud: E–R 10–18 ja L 10–16
Kõik kodulehel olevad teosed on galeriis saadaval.
Ostude saatmine uksest ukseni 1-2 tööpäeva jooksul. Hind Eesti piires 20 eurot.

E-kunstisalong muretseb kunstnike elu pärast

Raimu Hanson, Tartu Postimees 6. mail 2008

Kunstnike toimetulek on usaldatud vaba kunstituru hoolde, kus suur vastutus on galeriidel. Kunstnike eest tuleb galeriidel muretseda seepärast, et loojate eluolu läheb üha kehvemaks.

Muretsemata ja midagi ette võtmata võib süda hakata valutama, et kunstnike toimetulekuvaevu sai vaikides pealt vaadatud. Sest kunstimüük on küllaltki juhuslik, süüa tahaks kunstnik aga iga päev.

Niimoodi arutlesid E-kunstisalongi juhataja Tiia Karelson ja galerist Kadri Asmer ning otsustasid mõttevahetuseks teemal «Kuidas elad, Eesti kunstnik?» kutsuda täna kell 15 Tartusse kirjandusmuuseumi saali kõnelema pädevaid isikuid.

«Tänases Eestis on kunstnik ja tema looming iseseisvad - piirid on kaotatud ja kõik on lubatud,» märgivad Karelson ja Asmer oma ühiselt kirja pandud mõtiskluses. «Oleks justkui loodud soodne pinnas kunsti õitsenguks, kuid olukord on hoopis vastupidine. Näituste korraldamine on muutunud justkui etenduseks tühjale saalile.»

Kunstnike küsitlus

E-kunstisalong korraldas kunstirahva hulgas küsitluse, millele tuli 45 vastust. Ligi 90 protsenti vastanutest leiab, et pelgalt kunstnikuna on end võimatu ära elada. Neil pole ka sotsiaalseid garantiisid, sealhulgas ei saa nad toetuda haigekassale ja pensionifondidele.

Ankeetidest selgub, et kunstnikud peavad lisatöökohta ja loovad kunsti sellest üle jääval vabal ajal. Sealjuures käib alla looming. Ometi koolitab riik kunstnikke juurde. «Miks siis riik koolitab kunstnikke, kui nende ametit ei võeta võrdsena teistega?» küsivad Karelson ja Asmer.

Veelgi küsimusi

Neil on veelgi küsimusi, millele nad loodavad saada vastust tänasel koosviibimisel kirjandusmuuseumi saalis. Näiteks: miks mitte võtta kunstnikke palgale, nagu saavad palka osa näitlejatest, sportlastest ja ka koorilauljatest?

Lisaks kunstnikele räägivad tänasel mõttevahetusel ning otsivad nii neile kui ka teistele küsimustele vastust Vallo Nuust (Tartu Kõrgem Kunstikool), Helene Tedre (kultuuriministeerium), Tiiu Talvistu (Tartu Kunstimuuseum), Ülle Koppel (Tartu Kultuurkapital) jt.

Mõttevahetus

• «Kuidas elad, Eesti kunstnik?» algab täna kell 15 kirjandusmuuseumi saalis Tartus.

• Lisaks kunstnikele kõnelevad Tartu Kõrgema Kunstikooli rektor Vallo Nuust, kultuuriministeeriumi kunstinõunik Helene Tedre, Tartu kunstimuuseumi teadusdirektor Tiiu Talvistu, Tartu Kultuurkapitali juhataja Ülle Koppel jt.

• E-kunstisalong ootab kõiki asjahuvilisi kuulama ja sõna sekka ütlema.


Tartu Postimees


Viimati lisatud teosedOtsi konkreetset autorit nime või nimeosa järgi.
Täisnimekiri on nähtav ülal lingi Autorid kaudu.

Vaata tehnikate järgi  —  

Vaata teemade järgiKunsti ost ja müük
E-Kunstisalong pakub laias valikus klassikalist ja modernset kunsti. Enamik galeriis müügil olevaid töid on üleval ka koduleheküljel.

Alates 1997. aastast
Galerii alustas tööd jaanuaris 1997. E-Kunstisalong korraldab oksjone, müüb kunstiklassikat ja kaasaegset kunsti ning kureerib näitusi.

Vaata ka galerii tegemisi Facebookis

Kontaktandmed
E-Kunstisalong OÜ, reg. 11699523,
Tehase 16, Tartu, 50107 
E-mail 
Kontakttelefon (+372) 7366 777

Veebidisain ja FastLion CMS aara.ee

E-kunstisalong muretseb kunstnike elu

Muretsemata ja midagi ette võtmata võib süda hakata valutama, et kunstnike toimetulekuvaevu sai vaikides pealt vaadatud Sest kunstimüük on küllaltki juhuslik, süüa tahaks kunstnik aga iga päev Kunstnike toimetulek on usaldatud vaba kunstituru hoolde, kus suur vastutus on galeriidel. Kunstnike eest tuleb galeriidel muretseda seepärast, et loojate eluolu läheb üha kehvemaks.

E-kunstisalong muretseb kunstnike elu pärast

www.e-kunstisalong.ee © 2018 E-kunstisalong OÜ » Kunsti ost ja müük