Eevart Arraku mälestusnäitus E-Kunstisalongis on avatud Tartu kunstniku Eevart Arraku mälestusnäitus. Eksponeeritud on 18 maali ajavahemikust 1989-2014. Kunstniku loomingu viimast veerandsajandit kattev väljap. . septembrini 2014 Eevart Arraku mälestusnäitus
Anno jaanuar 1997
Tere tulemast Eesti kunsti esindusgaleriisse
Tehase 16, Tartu E-Kaubamajas,
Avatud: E–R 10–18 ja L 10–16
Kõik kodulehel olevad teosed on galeriis saadaval.
Ostude saatmine uksest ukseni 1-2 tööpäeva jooksul. Hind Eesti piires 20 eurot.

Eevart Arraku mälestusnäitus

Airi-Kairi Kaasik TÜ kunstiajaloo magistrant 10. sept. 2014

E-Kunstisalongis on avatud Tartu kunstniku Eevart Arraku mälestusnäitus. Eksponeeritud on 18 maali ajavahemikust 1989-2014. Kunstniku loomingu viimast veerandsajandit kattev väljap..

E-Kunstisalongis on avatud Tartu kunstniku Eevart Arraku mälestusnäitus. Eksponeeritud on 18 maali ajavahemikust 1989-2014. Kunstniku loomingu viimast veerandsajandit kattev väljapanek loob ülevaatliku kokkuvõtte Arraku muutlikust käekirjast. Piibe Arrak on abikaasat kirjeldanud nii: "Terve pika elu oli Eevart otsiva vaimuga kunstnik, kes ei läinud nimelt kaasa moevooludega, vaid kelle kunst arenes sisemise sunni ajel eri perioodideks. Ta oli nn vastuvoolu ujuja.“
Arrak õppis kunsti oma venna Erich Arraku juhendusel, kes ise oli õppinud Tartu Riiklikus Kunstiinstituudis. Erich pidas koos oma abikaasa Melaniega Tartus 1960-1967 ateljeekooli, kus lisaks Eevartile omandasid kunstiteadmisi ka Jüri Marran, Piibe Arrak, Aksel Eist jt. Piibe Arraku sõnutsi põhines õppetöö pallaslikel traditsioonidel ning ka Eevart Arraku kunsti jäid enim mõjutama kunstivoolud, nagu impressionism, ekspressionism ja abstraktsionism - eri loominguperioodidel domineeris mõni rohkem, teine vähem.
Eevart Arrak hakkas näitustel esinema alates 1964. aastast. Tähelepanuväärsemateks isikunäitusteks olid 2006. ja 2011. aastal Tartu Kunstimajas ning 2007. aastal Tallinna Draakoni galeriis toimunud näitused. 2005. aastal eksponeeriti Y-galeriis Eevart Arraku poolabstraktseid taieseid, mille koondnimeks sai "Põhjala visioonid“. Ka käesoleval näitusel on väljas üks töö sellest seeriast - "Fossiil“. Soome reisist inspiratsiooni saanud maalimistungiga ei väljendanud Arrak mitte konkreetseid maastikumotiive, vaid reisist mällu sööbinud meeleolusid ja kilde. Näitusel on eskponeeritud "Elistvere järv“ - teos, mille eest Arrak pälvis 2009. aastal Põlva näitusel "Järv“ grand prix.
Arraku maalid on väljenduslikud oma koloriidi tõttu. Värvid on kunstniku jaoks esmane ülesanne, mida lahendada: nende vahendusel kõneleb Arrak olenemata teose sisust kõige valjemini. Vaated Tartule, abstraktsed maastikuvirvendused ja figuraalsed maalid on kõnekad eelkõige oma koloriidi poolest ning muudavad Eevart Arraku käekirja otsemaid äratuntavaks.

Näitus jääb avatuks kuni 30. septembrini 2014.


Viimati lisatud teosedOtsi konkreetset autorit nime või nimeosa järgi.
Täisnimekiri on nähtav ülal lingi Autorid kaudu.

Vaata tehnikate järgi  —  

Vaata teemade järgiKunsti ost ja müük
E-Kunstisalong pakub laias valikus klassikalist ja modernset kunsti. Enamik galeriis müügil olevaid töid on üleval ka koduleheküljel.

Alates 1997. aastast
Galerii alustas tööd jaanuaris 1997. E-Kunstisalong korraldab oksjone, müüb kunstiklassikat ja kaasaegset kunsti ning kureerib näitusi.

Vaata ka galerii tegemisi Facebookis

Kontaktandmed
E-Kunstisalong OÜ, reg. 11699523,
Tehase 16, Tartu, 50107 
E-mail 
Kontakttelefon (+372) 7366 777

Veebidisain ja FastLion CMS aara.ee

Eevart Arraku mälestusnäitus

E-Kunstisalongis on avatud Tartu kunstniku Eevart Arraku mälestusnäitus Eksponeeritud on 18 maali ajavahemikust 1989-2014 E-Kunstisalongis on avatud Tartu kunstniku Eevart Arraku mälestusnäitus. Eksponeeritud on 18 maali ajavahemikust 1989-2014. Kunstniku loomingu viimast veerandsajandit kattev väljap..

Eevart Arraku mälestusnäitus

www.e-kunstisalong.ee © 2018 E-kunstisalong OÜ » Kunsti ost ja müük