Ehetest paistab Fossiilide lummus Tartu Raili Vinn esitles esimest korda paekivist valmistatud ehteid näitusel 1992. aastal. Selliste ehete tegemist peab ta pigem hobiks ja ehte kandja peale ta sel ajal ei mõtle . . •E-Kunstisalongis (Raekoja plats 20) saab vaadata näitust «Koralli aeg», mille ehete autor on Raili Vinn Ehetest paistab Fossiilide lummus
Anno 1997
Eesti kunsti esindusgalerii E-Kunstisalong alustas tööd jaanuaris 1997 ja on kõige vanem eragalerii Eestis. Galerii on korraldanud oksjone 26 aastat, järjekorras on tulemas 53.oksjon. E-Kunstisalong tegeleb eesti kunstiklassika ja kaasaegse kunsti müügiga ning näituste korraldamisega.

E-poest ostetud teosed saadame teieni kulleriga
1-3 tööpäeva jooksul. Transport alates 20 €.

Ehetest paistab Fossiilide lummus

Airi-Kairi Kaasik 12. märtsil 2015

Tartu Raili Vinn esitles esimest korda paekivist valmistatud ehteid näitusel 1992. aastal. Selliste ehete tegemist peab ta pigem hobiks ja ehte kandja peale ta sel ajal ei mõtle ..

Tartu Raili Vinn esitles esimest korda paekivist valmistatud ehteid näitusel 1992. aastal. Selliste ehete tegemist peab ta pigem hobiks ja ehte kandja peale ta sel ajal ei mõtle - erinevalt väärisjuveelidega töötamisest. Ehtekunstnik Raili Vinn tutvus paekivi omaduste ja võluga tänu geoloog Helle Perensile, kes tegi paekividest näituse. Eesti kutselise ehtekunsti algusaegadel tegutsenud Ede Kurreli nimelise preemia pälvis Vinn 2014. aastal just oma paekiviehete eest.

Raili Vinni paelub kivide pikk ajalugu: need kannavad endaga kaasas nüüdseks surnud elu jälgi. Samavõrd köidab kunstnikku iga kivi unikaalsus, sest pole olemas kaht täpselt samasugust fossiili.

Fossiilid paekivis

Ehtekunstnik võtab E-Kunstisalongis avatud näituse idee kokku nii: «Eesti paekivis leiduvad fossiilid on mind lummanud juba 20 aastat. Hämmastav on ka mõnede eluvormide ilu ja kestvus läbi aegade. 400 miljonit aastat vanad kivistunud korallid on tänapäevaste korallide otsesed eellased. Võime ainult imetleda looduse disainitud ilu ja selle kestvust ajas.»

Raili Vinn peab paekivi omadusi väga eestlaslikuks: selle mustrid, mahedad toonid ning graafilisus viitavad meie rahvuslikule omapärale. Kivistunud taime- või loomajäänused ehk fossiilid, mida ehetes on kasutatud, pärinevad peamiselt Saaremaa rannikult.

Kõrvuti iidsete kivististega on Vinn kasutanud ka tänapäevaseid koralle. Viimased esindavad tema sõnul üht Maa vanimat elusvormi, kes on olemas ka meie päevil - sellest tuleneb ka näituse pealkiri «Koralli aeg».

Erinevad metallid

Ehete vormistamisel on Raili Vinn kasutanud erinevaid metalle, kuid kõige sobilikumaks on ta pidanud siiski hõbedat, mis tasakaalustab paekivi gammat. Paekivil ei ole vääriskivi tugevust, seetõttu on kivi ehte jaoks töödeldud võimalikult siledaks ning tugevalt raamistatud.

Ilunõelade puhul on ehtekunstnik kasutanud just preesivormi. Seda on tänapäevastatud rangete sõõri ja nurgeliste kujunditega, mis toovad esile eripärase kivi.

«Koralli aeg» on eelviimane näitus E-Kunstisalongi praeguses asukohas raeplatsi ja Vabaduse puiestee nurgal. Enne kolimist Karlovasse sisustuskaubamajja korraldab salong 28. märtsil oksjoni, millele eelneb paar nädalat avatud oksjonitööde näitus.

Raili Vinn
•Raili Vinn sündis 16. novembril 1943. aastal Tallinnas.
•1969. aastal lõpetas Eesti riikliku kunstiinstituudi.
•Töötas Ars Juveeli peakunstnikuna aastatel 1994-1996.
•Oli osaühingu Kuldgraal asutaja ja aastatel 1996-2013 juhataja.
•2013. aastast on ta vabakutseline kunstnik Tallinnas.
•Mullu pälvis Ede Kurreli nimelise aastapreemia.
•E-Kunstisalongis (Raekoja plats 20) saab vaadata näitust «Koralli aeg», mille ehete autor on Raili Vinn.Viimati lisatud teosedOtsi konkreetset autorit nime või nimeosa järgi.
Täisnimekiri on nähtav ülal lingi Autorid kaudu.

Vaata tehnikate järgi  —  

Vaata teemade järgiKunsti ost ja müük
E-Kunstisalong pakub laias valikus klassikalist ja modernset kunsti. Enamik galeriis müügil olevaid töid on üleval ka koduleheküljel. Vaata veebis või tule galeriisse vaatama!


Head Eesti kunsti

Eesti kunsti müük, kunstigalerii, kunstioksjonid, vanem Eesti kunst, kaasaegsed Eesti kunstinkud. Eesti maal, graafika, skulptuur, terrakota, akvarell, õlimaal ja pastell.

Alates 1997. aastast
Galerii alustas tööd jaanuaris 1997. E-Kunstisalong korraldab oksjone, müüb kunstiklassikat ja kaasaegset kunsti, kureerib näitusi ning annab välja kunstialbumeid.


Eesti kunstioksjonid

Kas teadsid, et E-kunstisalong on Eesti vanim järjepidevalt tegutsev galerii, mis on pidevalt korraldanud kunstioksjoneid. Tule kindlasti osalema kevadoksjonile ja sügisoksjonile!

Vaata ka galerii tegemisi Facebookis

Kontaktandmed
E-Kunstisalong OÜ, reg. 11699523,
Tehase 16, Tartu, 50107 
E-mail 
Kontakttelefon (+372) 7366 777

Veebidisain ja FastLion CMS aara.ee

Ehetest paistab Fossiilide lummus

Tartu Raili Vinn esitles esimest korda paekivist valmistatud ehteid näitusel 1992 aastal Tartu Raili Vinn esitles esimest korda paekivist valmistatud ehteid näitusel 1992. aastal. Selliste ehete tegemist peab ta pigem hobiks ja ehte kandja peale ta sel ajal ei mõtle ..

Ehetest paistab Fossiilide lummus

www.e-kunstisalong.ee © 2024 E-kunstisalong OÜ » Hea Eesti kunsti ost ja müük