Ema ja laps Reljeef, Kujur Aleksander Eller hakkas esmalt kunsti õppima iseseisvalt oma kaubanduserialaste õpingute kõrvalt nii Petrogradis kui ka Tartus. Pärast osalemist Vabadussõjas siirdus kunstnik Berliini, kus ta õppis sealses kunstiakadeemias aastatel 1921-1924. Järgnevatel aastatel täiendas end ka Pariisi vabaakadeemias, sh Académie de la Grande Chaumiére´is ning stipendiaadina Viinis ja Roomas. A. Eller lõi varases loomejärgus akadeemilist koolitust näitavaid teoseid, kuid järk-järgult liikus lihtsama ja rangema käsitluslaadi poole. Kunstniku põhialaks kujunes reljeef, millele on iseloomulikud natuurilähedane detailirohkus ja hoolikas sarnasusetaotlus. Reljeef “Ema ja lapsega" kujutab noort naisterahvast hoidmas süles oma last, keda ta vaatab armastaval ja heldinud pilgul. Keraamika sobib ideaalselt edasi andma vormi, kuid harva leidub kunstnikke, kes oleks suutnud läbi oma loomingu väljendada ka inimlikke tundeid. Põhjus on tehnika keerukuses ning materjalide raskes töötlemises ja käsitlemises. Aleksander Eller on loonud südamliku stseeni, kus ta on suutnud lihtsate ja väheste vahenditega anda edasi nii ema kui lapse karakterit. Loe lisaks Ema ja laps. Reljeef, Aleksander Eller E-kunstisalongis Eller Aleksander
Anno jaanuar 1997
Tere tulemast Eesti kunsti esindusgaleriisse
Tehase 16, Tartu E-Kaubamajas,
Avatud: E–R 10–18 ja L 10–16
Kõik kodulehel olevad teosed on galeriis saadaval.
Ostude saatmine uksest ukseni 1-2 tööpäeva jooksul. Hind Eesti piires 20 eurot.
Ema ja laps. Reljeef, Aleksander Eller E-kunstisalongis

Ema ja laps. Reljeef

1930ndad Põletatud keraamika 34 x 42,8
Alghind: 25000/€1598
21. E-Kunstisalongi XXI oksjon
01.12.2008 Tallinna galerii

Kujur Aleksander Eller hakkas esmalt kunsti õppima iseseisvalt oma kaubanduserialaste õpingute kõrvalt nii Petrogradis kui ka Tartus. Pärast osalemist Vabadussõjas siirdus kunstnik Berliini, kus ta õppis sealses kunstiakadeemias aastatel 1921-1924. Järgnevatel aastatel täiendas end ka Pariisi vabaakadeemias, sh Académie de la Grande Chaumiére´is ning stipendiaadina Viinis ja Roomas.
A. Eller lõi varases loomejärgus akadeemilist koolitust näitavaid teoseid, kuid järk-järgult liikus lihtsama ja rangema käsitluslaadi poole. Kunstniku põhialaks kujunes reljeef, millele on iseloomulikud natuurilähedane detailirohkus ja hoolikas sarnasusetaotlus. Reljeef “Ema ja lapsega" kujutab noort naisterahvast hoidmas süles oma last, keda ta vaatab armastaval ja heldinud pilgul. Keraamika sobib ideaalselt edasi andma vormi, kuid harva leidub kunstnikke, kes oleks suutnud läbi oma loomingu väljendada ka inimlikke tundeid. Põhjus on tehnika keerukuses ning materjalide raskes töötlemises ja käsitlemises. Aleksander Eller on loonud südamliku stseeni, kus ta on suutnud lihtsate ja väheste vahenditega anda edasi nii ema kui lapse karakterit.Viimati lisatud teosedOtsi konkreetset autorit nime või nimeosa järgi.
Täisnimekiri on nähtav ülal lingi Autorid kaudu.

Vaata tehnikate järgi  —  

Vaata teemade järgiKunsti ost ja müük
E-Kunstisalong pakub laias valikus klassikalist ja modernset kunsti. Enamik galeriis müügil olevaid töid on üleval ka koduleheküljel.

Alates 1997. aastast
Galerii alustas tööd jaanuaris 1997. E-Kunstisalong korraldab oksjone, müüb kunstiklassikat ja kaasaegset kunsti ning kureerib näitusi.

Vaata ka galerii tegemisi Facebookis

Kontaktandmed
E-Kunstisalong OÜ, reg. 11699523,
Tehase 16, Tartu, 50107 
E-mail 
Kontakttelefon (+372) 7366 777

Veebidisain ja FastLion CMS aara.ee

Ema ja laps Reljeef,

Aleksander Eller Ema ja laps Reljeef 1930ndad Põletatud keraamika 34 x 42,8 Alghind: 25000/€1598 21 Kujur Aleksander Eller hakkas esmalt kunsti õppima iseseisvalt oma kaubanduserialaste õpingute kõrvalt nii Petrogradis kui ka Tartus. Pärast osalemist Vabadussõjas siirdus kunstnik Berliini, kus ta õppis sealses kunstiakadeemias aastatel 1921-1924. Järgnevatel aastatel täiendas end ka Pariisi vabaakadeemias, sh Académie de la Grande Chaumiére´is ning stipendiaadina Viinis ja Roomas.A. Eller lõi varases loomejärgus akadeemilist koolitust näitavaid teoseid, kuid järk-järgult liikus lihtsama ja rangema käsitluslaadi poole. Kunstniku põhialaks kujunes reljeef, millele on iseloomulikud natuurilähedane detailirohkus ja hoolikas sarnasusetaotlus. Reljeef “Ema ja lapsega" kujutab noort naisterahvast hoidmas süles oma last, keda ta vaatab armastaval ja heldinud pilgul. Keraamika sobib ideaalselt edasi andma vormi, kuid harva leidub kunstnikke, kes oleks suutnud läbi oma loomingu väljendada ka inimlikke tundeid. Põhjus on tehnika keerukuses ning materjalide raskes töötlemises ja käsitlemises. Aleksander Eller on loonud südamliku stseeni, kus ta on suutnud lihtsate ja väheste vahenditega anda edasi nii ema kui lapse karakterit.

Ema ja laps. Reljeef, Aleksander Eller E-kunstisalongis

Eller Aleksander
www.e-kunstisalong.ee © 2018 E-kunstisalong OÜ » Kunsti ost ja müük