Ema ja laps Reljeef, Kujur Aleksander Eller hakkas esmalt kunsti õppima iseseisvalt oma kaubanduserialaste õpingute kõrvalt nii Petrogradis kui ka Tartus. Pärast osalemist Vabadussõjas siirdus kunstnik Berliini, kus ta õppis sealses kunstiakadeemias aastatel 1921-1924. Järgnevatel aastatel täiendas end ka Pariisi vabaakadeemias, sh Académie de la Grande Chaumiére´is ning stipendiaadina Viinis ja Roomas. A. Eller lõi varases loomejärgus akadeemilist koolitust näitavaid teoseid, kuid järk-järgult liikus lihtsama ja rangema käsitluslaadi poole. Kunstniku põhialaks kujunes reljeef, millele on iseloomulikud natuurilähedane detailirohkus ja hoolikas sarnasusetaotlus. Reljeef “Ema ja lapsega" kujutab noort naisterahvast hoidmas süles oma last, keda ta vaatab armastaval ja heldinud pilgul. Keraamika sobib ideaalselt edasi andma vormi, kuid harva leidub kunstnikke, kes oleks suutnud läbi oma loomingu väljendada ka inimlikke tundeid. Põhjus on tehnika keerukuses ning materjalide raskes töötlemises ja käsitlemises. Aleksander Eller on loonud südamliku stseeni, kus ta on suutnud lihtsate ja väheste vahenditega anda edasi nii ema kui lapse karakterit. Loe lisaks Ema ja laps. Reljeef, Aleksander Eller E-kunstisalongis Eller Aleksander
Anno 1997
Eesti kunsti esindusgalerii E-Kunstisalong alustas tööd jaanuaris 1997 ja on kõige vanem eragalerii Eestis. Galerii on korraldanud oksjone 26 aastat, järjekorras on tulemas 53.oksjon. E-Kunstisalong tegeleb eesti kunstiklassika ja kaasaegse kunsti müügiga ning näituste korraldamisega.

E-poest ostetud teosed saadame teieni kulleriga
1-3 tööpäeva jooksul. Transport alates 20 €.
Ema ja laps. Reljeef, Aleksander Eller E-kunstisalongis

Ema ja laps. Reljeef

1930ndad Põletatud keraamika 34 x 42,8
Alghind: € 25000/€1598
21. E-Kunstisalongi XXI oksjon
01.12.2008 Tallinna galerii

Kujur Aleksander Eller hakkas esmalt kunsti õppima iseseisvalt oma kaubanduserialaste õpingute kõrvalt nii Petrogradis kui ka Tartus. Pärast osalemist Vabadussõjas siirdus kunstnik Berliini, kus ta õppis sealses kunstiakadeemias aastatel 1921-1924. Järgnevatel aastatel täiendas end ka Pariisi vabaakadeemias, sh Académie de la Grande Chaumiére´is ning stipendiaadina Viinis ja Roomas.
A. Eller lõi varases loomejärgus akadeemilist koolitust näitavaid teoseid, kuid järk-järgult liikus lihtsama ja rangema käsitluslaadi poole. Kunstniku põhialaks kujunes reljeef, millele on iseloomulikud natuurilähedane detailirohkus ja hoolikas sarnasusetaotlus. Reljeef “Ema ja lapsega" kujutab noort naisterahvast hoidmas süles oma last, keda ta vaatab armastaval ja heldinud pilgul. Keraamika sobib ideaalselt edasi andma vormi, kuid harva leidub kunstnikke, kes oleks suutnud läbi oma loomingu väljendada ka inimlikke tundeid. Põhjus on tehnika keerukuses ning materjalide raskes töötlemises ja käsitlemises. Aleksander Eller on loonud südamliku stseeni, kus ta on suutnud lihtsate ja väheste vahenditega anda edasi nii ema kui lapse karakterit.Viimati lisatud teosedOtsi konkreetset autorit nime või nimeosa järgi.
Täisnimekiri on nähtav ülal lingi Autorid kaudu.

Vaata tehnikate järgi  —  

Vaata teemade järgiKunsti ost ja müük
E-Kunstisalong pakub laias valikus klassikalist ja modernset kunsti. Enamik galeriis müügil olevaid töid on üleval ka koduleheküljel. Vaata veebis või tule galeriisse vaatama!


Head Eesti kunsti

Eesti kunsti müük, kunstigalerii, kunstioksjonid, vanem Eesti kunst, kaasaegsed Eesti kunstinkud. Eesti maal, graafika, skulptuur, terrakota, akvarell, õlimaal ja pastell.

Alates 1997. aastast
Galerii alustas tööd jaanuaris 1997. E-Kunstisalong korraldab oksjone, müüb kunstiklassikat ja kaasaegset kunsti, kureerib näitusi ning annab välja kunstialbumeid.


Eesti kunstioksjonid

Kas teadsid, et E-kunstisalong on Eesti vanim järjepidevalt tegutsev galerii, mis on pidevalt korraldanud kunstioksjoneid. Tule kindlasti osalema kevadoksjonile ja sügisoksjonile!

Vaata ka galerii tegemisi Facebookis

Kontaktandmed
E-Kunstisalong OÜ, reg. 11699523,
Tehase 16, Tartu, 50107 
E-mail 
Kontakttelefon (+372) 7366 777

Veebidisain ja FastLion CMS aara.ee

Ema ja laps Reljeef,

Aleksander Eller Ema ja laps Reljeef 1930ndad Põletatud keraamika 34 x 42,8 Alghind: € 25000/€1598 21 Kujur Aleksander Eller hakkas esmalt kunsti õppima iseseisvalt oma kaubanduserialaste õpingute kõrvalt nii Petrogradis kui ka Tartus. Pärast osalemist Vabadussõjas siirdus kunstnik Berliini, kus ta õppis sealses kunstiakadeemias aastatel 1921-1924. Järgnevatel aastatel täiendas end ka Pariisi vabaakadeemias, sh Académie de la Grande Chaumiére´is ning stipendiaadina Viinis ja Roomas.A. Eller lõi varases loomejärgus akadeemilist koolitust näitavaid teoseid, kuid järk-järgult liikus lihtsama ja rangema käsitluslaadi poole. Kunstniku põhialaks kujunes reljeef, millele on iseloomulikud natuurilähedane detailirohkus ja hoolikas sarnasusetaotlus. Reljeef “Ema ja lapsega" kujutab noort naisterahvast hoidmas süles oma last, keda ta vaatab armastaval ja heldinud pilgul. Keraamika sobib ideaalselt edasi andma vormi, kuid harva leidub kunstnikke, kes oleks suutnud läbi oma loomingu väljendada ka inimlikke tundeid. Põhjus on tehnika keerukuses ning materjalide raskes töötlemises ja käsitlemises. Aleksander Eller on loonud südamliku stseeni, kus ta on suutnud lihtsate ja väheste vahenditega anda edasi nii ema kui lapse karakterit.

Ema ja laps. Reljeef, Aleksander Eller E-kunstisalongis

Eller Aleksander
www.e-kunstisalong.ee © 2024 E-kunstisalong OÜ » Hea Eesti kunsti ost ja müük