Enne äikest, Viktor Karrus Nikolai Triigi ja Kaarel Liimandi õpilasena lõpetas Karrus Pallase 1940. aastal. Kunstniku loomingukäik on olnud väga eripalgeline: varasemat perioodi iseloomustavad õrnad ja maheda toonid maastikuvaadetes ja figuurikompositsioonides, 1950. aastatel maalis ta mitmeid tööteemalisi teoseid, kus suur rõhk detailsel joonistusel. Sama kümnendi lõpus pöördus Karrus ekspressiivse koloriidi ning maalilise käsitluslaadi juurde. Teos "Enne äikest" kuulub kunstniku viimasesse loomeperioodi, mis on äratuntav erksate värvide ning üldistava kompositsiooni poolest. Eheda tundeküllusega on kunstnik edasi andnud loodushetke enne suurt tormi. XX sajandi eesti kunsti meistrid Enne äikest, Viktor Karrus E-kunstisalongis Karrus Viktor
Anno jaanuar 1997
Tere tulemast Eesti kunsti esindusgaleriisse
Tehase 16, Tartu E-Kaubamajas,
Avatud: E–R 10–18 ja L 10–16
Kõik kodulehel olevad teosed on galeriis saadaval.
Ostude saatmine uksest ukseni 1-2 tööpäeva jooksul. Hind Eesti piires 20 eurot.
Enne äikest, Viktor Karrus E-kunstisalongis

Enne äikest

1981 Õli, lõuend. Signatuuriga. 50x73
Alghind: € 850
34. E-Kunstisalongi XXXIV oksjon
28.03.2015 Tartu galeriis kell 15

Nikolai Triigi ja Kaarel Liimandi õpilasena lõpetas Karrus
Pallase 1940. aastal. Kunstniku loomingukäik on olnud väga eripalgeline:
varasemat perioodi iseloomustavad õrnad ja maheda
toonid maastikuvaadetes ja figuurikompositsioonides, 1950.
aastatel maalis ta mitmeid tööteemalisi teoseid, kus suur rõhk
detailsel joonistusel. Sama kümnendi lõpus pöördus Karrus
ekspressiivse koloriidi ning maalilise käsitluslaadi juurde. Teos
"Enne äikest" kuulub kunstniku viimasesse loomeperioodi,
mis on äratuntav erksate värvide ning üldistava kompositsiooni
poolest. Eheda tundeküllusega on kunstnik edasi andnud loodushetke
enne suurt tormi.Viktor Karrus
Maalikunstnik, sündinud 1913. aastal Tartus, suri 1991. aastal. 1940. aastal lõpetas Pallase Nikolai Triigi ja Kaarel Liimandi õpilasena. Töötas 1932-36 kino Apollo reklaamijoonistajana. Käis 1937 õpireisil Austrias ning 1939 Ungaris ja Soomes. Oli II maailmasõja ajal Saaremaal kalurite liidus konstruktor-joonestaja, 1944-46 Tallinnas kirjastuse Ilukirjandus ja Kunst kunstiline toimetaja ning seejärel vabakunstnik. Alates 1944. aastast Kunstnike Liidu liige. Viljeles peamiselt maastikku ja linnavaadet ning figuurikompositsiooni. Varases loomejärgus maalis mahedatoonilisi õhu- ja valgusküllaseid pilte. 1950. aastail lõi palju tööteemalisi maale, milles on varasemast suurem tähtsus joonistuslikkusel ja detailil ning käsituslaad ajastuomaselt idealiseeriv. Kümnendi lõpus hakkas eelistama ekspressiivset värvierku maastikumaali, mis teoseti võib olla tugevasti üldistav.


Teosed oksjonitelViimati lisatud teosedOtsi konkreetset autorit nime või nimeosa järgi.
Täisnimekiri on nähtav ülal lingi Autorid kaudu.

Vaata tehnikate järgi  —  

Vaata teemade järgiKunsti ost ja müük
E-Kunstisalong pakub laias valikus klassikalist ja modernset kunsti. Enamik galeriis müügil olevaid töid on üleval ka koduleheküljel.

Alates 1997. aastast
Galerii alustas tööd jaanuaris 1997. E-Kunstisalong korraldab oksjone, müüb kunstiklassikat ja kaasaegset kunsti ning kureerib näitusi.

Vaata ka galerii tegemisi Facebookis

Kontaktandmed
E-Kunstisalong OÜ, reg. 11699523,
Tehase 16, Tartu, 50107 
E-mail 
Kontakttelefon (+372) 7366 777

Veebidisain ja FastLion CMS aara.ee

Enne äikest, Viktor Karrus

Viktor Karrus Enne äikest 1981 Õli, lõuend Signatuuriga Nikolai Triigi ja Kaarel Liimandi õpilasena lõpetas KarrusPallase 1940. aastal. Kunstniku loomingukäik on olnud väga eripalgeline:varasemat perioodi iseloomustavad õrnad ja mahedatoonid maastikuvaadetes ja figuurikompositsioonides, 1950.aastatel maalis ta mitmeid tööteemalisi teoseid, kus suur rõhkdetailsel joonistusel. Sama kümnendi lõpus pöördus Karrusekspressiivse koloriidi ning maalilise käsitluslaadi juurde. Teos"Enne äikest" kuulub kunstniku viimasesse loomeperioodi,mis on äratuntav erksate värvide ning üldistava kompositsioonipoolest. Eheda tundeküllusega on kunstnik edasi andnud loodushetkeenne suurt tormi.

Enne äikest, Viktor Karrus E-kunstisalongis

Karrus Viktor
www.e-kunstisalong.ee © 2018 E-kunstisalong OÜ » Kunsti ost ja müük