Eri Klasi kogust saabus Oktoobri viimasel laupäeval korraldab E-Kunstisalong oma 40. oksjoni. Teoste reprod on küll avaldatud veebilehel ja äsja valminud kataloogis, kuid veel parem on nendega tutvuda sea. . Selle graafilise lehe tamm sümboliseerib oksjoniväljapaneku koostajate sõnul meie rahva tugevust, vastupidavust ja hakkama saamist ka kõige keerulisematel aegadel Eri Klasi kogust saabus oksjonile väga kallis maal
Anno 1997
Eesti kunsti esindusgalerii E-Kunstisalong alustas tööd jaanuaris 1997 ja on kõige vanem eragalerii Eestis. Galerii on korraldanud oksjone 26 aastat, järjekorras on tulemas 53.oksjon. E-Kunstisalong tegeleb eesti kunstiklassika ja kaasaegse kunsti müügiga ning näituste korraldamisega.

E-poest ostetud teosed saadame teieni kulleriga
1-3 tööpäeva jooksul. Transport alates 20 €.

Eri Klasi kogust saabus oksjonile väga kallis maal

Raimu Hanson, Tartu Postimees 16. okt. 2017

Oktoobri viimasel laupäeval korraldab E-Kunstisalong oma 40. oksjoni. Teoste reprod on küll avaldatud veebilehel ja äsja valminud kataloogis, kuid veel parem on nendega tutvuda sea..

Oktoobri viimasel laupäeval korraldab E-Kunstisalong oma 40. oksjoni. Teoste reprod on küll avaldatud veebilehel ja äsja valminud kataloogis, kuid veel parem on nendega tutvuda sealsamas salongis näitusel, mis avati eelmisel nädalal. Oksjoni pärlina on välja pandud mullu meie hulgast lahkunud nimekale dirigendile Eri Klasile kuulunud maal «Lilled», mille autor on Nikolai Smirnov. E-Kunstisalongi omaniku Tiia Karelsoni sõnul on Smirnov väga hinnatud kunstnik nii Venemaal kui ka kaugemal. «Tema maale on müüdud Londonis ja Saksamaal 40 000 - 60 000 dollariga,» ütles ta. «Meie oksjonil on pisut väiksem pilt ja alghinnaks 13 200 eurot.»

Aastal 2010 korraldas Vene riiklik kunstimuuseum Peterburis Stroganovi lossis Smirnovi isikunäituse. Sel puhul ilmunud kataloogis on reprodutseeritud ka «Lilled».


Maalid kodust

Eri Klasi lese Ariel Klasi meenutuse kohaselt ulatub vene kunstniku maali ajalugu aega, mil Eri Klas oli dirigendina tööl Moskva Suures Teatris. Oksjonile andis Ariel Klas «Lilled» seepärast, et seletamatul kombel on see - kuigi ilus ja eriline - teda alati häirinud.

«Ja kui seinad said uues kodus maale täis, panin ta ootele ja tahtsin jätta perekonna reliikviaks, aga et keegi lastest ei hinnanud seda maali kuigi kõrgelt ja ma isegi ei teadnud selle väärtust, tulin lõpuks mõttele anda see koos mõne teise teosega Tartusse oksjonile,» ütles Ariel Klas. «Alles siis sain teada, kui väärtuslik võib see maal olla kellelegi, kes kunsti kogub.»
Oksjonile andis Ariel Klas «Lilled» seepärast, et seletamatul kombel on see maal - kuigi ilus ja eriline - teda alati häirinud.

Klasi kodusesse kogusse kuulus ka suur (115 x 90 cm) Nelly Drelli õlimaal «Dirigent Eri Klas» aastast 2009 ja alghinnaga 3900 eurot ning kaks Hugo Hiibuse akvarellitehnikas karikatuuri (mõlemad umbes 40 x 50, alghind 1700 eurot). Ühel neist on Eri Klas meeskvarteti koosseisus ning teisel veab 21. keskkooli uksest enda järel sisse hobust - see on ühe tema nooruspõlve seiga lõbus meenutus.

Ariel Klasi sõnul tundus talle Nelly Drelli maalitud Eri Klasi suures portrees midagi võõrastavat. «Minu silmale ei olnud see minu oma Eri,» lisas ta. «Kodu on täis tema fotosid ja väiksemaid portreid, aga suur portree hakkas mind leina ajal rõhuma, liiga palju kurvastama.»

Kaks Hugo Hiibuse pilapilti tulid samuti Tartusse oksjonile, kuid mitmed karikatuurid maestrost on antud teatri- ja muusikamuuseumile. «Ma annetasin muuseumile ka palju Eri esemeid, näiteks tema autasud ja partituurid, isegi tema kirjutuslaua, tooli ja tugitooli, kus Eri istus, rääkimata paljudest tähtsatest mälestusesemetest ja maalidest,» lisas Ariel Klas.

Nikolai Smirnovi «Lilledega» konkureerivad E-Kunstisalongi sügisoksjonil alghinna poolest Edgar Valteri suured õlimaalid «Kutsus kõiki lugema» ja «Valikuvabadus», mõlemad lähevad enampakkumisele alghinnaga 13 000 eurot.


Vabariigi aastapäevaks

Eesti kunstile on seekordse oksjoni korraldajad üldse rohkesti tähelepanu pööranud ja mõelnud sealjuures lähenevale Eesti Vabariigi 100. aastapäevale.

Nii näiteks on valikus Eduard Maaseri rahvusromantiline söejoonistus «Peremees ja perenaine», Elmar Kitse portree noorest üliõpilasest, kelle elutee viis mõni aasta pärast maalile jäämist Siberi vangilaagrisse, Valli Lember-Bogatkina elurõõmus akvarell rahvatantsijatest. Kõik need on valminud 1940. aastate teises pooles.

Enampakkumisele läheb ka Eduard Wiiralti «Viljandi maastik» (1943). Selle graafilise lehe tamm sümboliseerib oksjoniväljapaneku koostajate sõnul meie rahva tugevust, vastupidavust ja hakkama saamist ka kõige keerulisematel aegadel.Viimati lisatud teosedOtsi konkreetset autorit nime või nimeosa järgi.
Täisnimekiri on nähtav ülal lingi Autorid kaudu.

Vaata tehnikate järgi  —  

Vaata teemade järgiKunsti ost ja müük
E-Kunstisalong pakub laias valikus klassikalist ja modernset kunsti. Enamik galeriis müügil olevaid töid on üleval ka koduleheküljel. Vaata veebis või tule galeriisse vaatama!


Head Eesti kunsti

Eesti kunsti müük, kunstigalerii, kunstioksjonid, vanem Eesti kunst, kaasaegsed Eesti kunstinkud. Eesti maal, graafika, skulptuur, terrakota, akvarell, õlimaal ja pastell.

Alates 1997. aastast
Galerii alustas tööd jaanuaris 1997. E-Kunstisalong korraldab oksjone, müüb kunstiklassikat ja kaasaegset kunsti, kureerib näitusi ning annab välja kunstialbumeid.


Eesti kunstioksjonid

Kas teadsid, et E-kunstisalong on Eesti vanim järjepidevalt tegutsev galerii, mis on pidevalt korraldanud kunstioksjoneid. Tule kindlasti osalema kevadoksjonile ja sügisoksjonile!

Vaata ka galerii tegemisi Facebookis

Kontaktandmed
E-Kunstisalong OÜ, reg. 11699523,
Tehase 16, Tartu, 50107 
E-mail 
Kontakttelefon (+372) 7366 777

Veebidisain ja FastLion CMS aara.ee

Eri Klasi kogust saabus

Oktoobri viimasel laupäeval korraldab E-Kunstisalong oma 40 oksjoni Oktoobri viimasel laupäeval korraldab E-Kunstisalong oma 40. oksjoni. Teoste reprod on küll avaldatud veebilehel ja äsja valminud kataloogis, kuid veel parem on nendega tutvuda sea..

Eri Klasi kogust saabus oksjonile väga kallis maal

www.e-kunstisalong.ee © 2024 E-kunstisalong OÜ » Hea Eesti kunsti ost ja müük