Figuraalne, Herman Talvik E-kunstisalongis Herman Talvik on õppinud Riigi Kunsttööstuskoolis, Helsingi Ateneumi kunstikoolis ning hiljem, aastatel 1936—1938, täiendas end Pariisis. Kuulus Rootsi Graafikute Ühingusse. Talviku spirituaalsest loomingust on kunstniku 100. aastapäeva näituse puhul kirjutanud kuraator Kersti Koll: „1944. aastal siirdus Herman Talvik Rootsi. Seal kujunes temast üks silmapaistvamaid isiksusi väliseesti kunstis, kes ühena vähestest suutis vabakutselisena arvestatavalt osaleda Rootsi kunstielus. Järgnevail aastakümneil arenes ta oma teostes üha suurema küpsuse, seesmise vabaduse ja vaimse kirgastumise suunas. Herman Talviku nägemusliku loomingu keskpunktis on üldinimlikud ja filosoofilised mõtisklused – elu ja surm, usk, lootus, lunastus, igavikulisus ning kaduvus“. aastatel, siis käisid tundramaastikuid jäädvustamas ka Eduard Wiiralt ja Eduard Ole Figuraalne, Herman Talvik E-kunstisalongis Talvik Herman
Anno 1997
Eesti kunsti esindusgalerii E-Kunstisalong alustas tööd jaanuaris 1997 ja on kõige vanem eragalerii Eestis. Galerii on korraldanud oksjone 26 aastat, järjekorras on tulemas 53.oksjon. E-Kunstisalong tegeleb eesti kunstiklassika ja kaasaegse kunsti müügiga ning näituste korraldamisega.

E-poest ostetud teosed saadame teieni kulleriga
1-3 tööpäeva jooksul. Transport alates 20 €.
Figuraalne, Herman Talvik E-kunstisalongis
Herman Talvik (1906–1984)

Figuraalne

1979. Monotüüpia, paber. Ava 47x39,5. Signatuuriga.
Hind: € 995 raamitud

Herman Talvik on õppinud Riigi Kunsttööstuskoolis, Helsingi Ateneumi kunstikoolis ning hiljem, aastatel 1936—1938, täiendas end Pariisis. Kuulus Rootsi Graafikute Ühingusse.
Talviku spirituaalsest loomingust on kunstniku 100. aastapäeva näituse puhul kirjutanud kuraator Kersti Koll: „1944. aastal siirdus Herman Talvik Rootsi. Seal kujunes temast üks silmapaistvamaid isiksusi väliseesti kunstis, kes ühena vähestest suutis vabakutselisena arvestatavalt osaleda Rootsi kunstielus. Järgnevail aastakümneil arenes ta oma teostes üha suurema küpsuse, seesmise vabaduse ja vaimse kirgastumise suunas. Herman Talviku nägemusliku loomingu keskpunktis on üldinimlikud ja filosoofilised mõtisklused – elu ja surm, usk, lootus, lunastus, igavikulisus ning kaduvus“.

Soovin broneerida


Herman Talvik (1906–1984)
Maalikunstnik ja graafik Herman Talvik on sündinud 1906. aastal. Suri 1984. aastal Rootsis, Funäsdalenis. Õppis 1921–1926 aastatel Riigi Kunstitööstuskoolis raamatuköitmist ja nahkehistööd ning 1926–1928 Helsingis Soome Kunstiühingu koolis maalimist. Täiendas end 1928–1934 Pariisis. Lahkus 1944. aastal Rootsi, töötas seal vabakunstnikuna. Kuulus alates 1964. aastast Rootsi Graafikute Ühingusse. Alustas looduslähedases laadis maastiku- ja linnavaadetega. 1930. aastate lõpus hakkas looma nägemuslik-sümbolistlike motiividega visionaarseid maale ja monotüüpiaid. Paguluses maalitud piltidel jäädvustanud peamiselt rohkete reiside muljeid. Viljeles ka religiosse, müstikasse kalduva ainestikuga ekspressiivset akrüülmaali, kus valitsevad jõulised puhtad sinised, punased ja kollased toonid. Herman Talviku 1930. aastatel Eestis valminud maastikud on maalitud rohelistes toonides. Maastik jäi kunstnikule huvipakkuvaks ka tema hilisemas loomingus. Teda köitis nii põhjamaine avar looduspanoraam kui ka lõunamaine mägine Hispaania. Põhjamaise looduse ilu ja karguse avastas Talvik juba 1940. aastatel, siis käisid tundramaastikuid jäädvustamas ka Eduard Wiiralt ja Eduard Ole.


Viimati lisatud teosedOtsi konkreetset autorit nime või nimeosa järgi.
Täisnimekiri on nähtav ülal lingi Autorid kaudu.

Vaata tehnikate järgi  —  

Vaata teemade järgiKunsti ost ja müük
E-Kunstisalong pakub laias valikus klassikalist ja modernset kunsti. Enamik galeriis müügil olevaid töid on üleval ka koduleheküljel. Vaata veebis või tule galeriisse vaatama!


Head Eesti kunsti

Eesti kunsti müük, kunstigalerii, kunstioksjonid, vanem Eesti kunst, kaasaegsed Eesti kunstinkud. Eesti maal, graafika, skulptuur, terrakota, akvarell, õlimaal ja pastell.

Alates 1997. aastast
Galerii alustas tööd jaanuaris 1997. E-Kunstisalong korraldab oksjone, müüb kunstiklassikat ja kaasaegset kunsti, kureerib näitusi ning annab välja kunstialbumeid.


Eesti kunstioksjonid

Kas teadsid, et E-kunstisalong on Eesti vanim järjepidevalt tegutsev galerii, mis on pidevalt korraldanud kunstioksjoneid. Tule kindlasti osalema kevadoksjonile ja sügisoksjonile!

Vaata ka galerii tegemisi Facebookis

Kontaktandmed
E-Kunstisalong OÜ, reg. 11699523,
Tehase 16, Tartu, 50107 
E-mail 
Kontakttelefon (+372) 7366 777

Veebidisain ja FastLion CMS aara.ee

Figuraalne, Herman Talvik E-kunstisalongis

Herman Talvik (1906–1984) Figuraalne 1979 Monotüüpia, paber Herman Talvik on õppinud Riigi Kunsttööstuskoolis, Helsingi Ateneumi kunstikoolis ning hiljem, aastatel 1936—1938, täiendas end Pariisis. Kuulus Rootsi Graafikute Ühingusse. Talviku spirituaalsest loomingust on kunstniku 100. aastapäeva näituse puhul kirjutanud kuraator Kersti Koll: „1944. aastal siirdus Herman Talvik Rootsi. Seal kujunes temast üks silmapaistvamaid isiksusi väliseesti kunstis, kes ühena vähestest suutis vabakutselisena arvestatavalt osaleda Rootsi kunstielus. Järgnevail aastakümneil arenes ta oma teostes üha suurema küpsuse, seesmise vabaduse ja vaimse kirgastumise suunas. Herman Talviku nägemusliku loomingu keskpunktis on üldinimlikud ja filosoofilised mõtisklused – elu ja surm, usk, lootus, lunastus, igavikulisus ning kaduvus“.

Figuraalne, Herman Talvik E-kunstisalongis

Talvik Herman
www.e-kunstisalong.ee © 2024 E-kunstisalong OÜ » Hea Eesti kunsti ost ja müük