Gustav Mägi - kunstnik Detsembrist on Pärnu Ammende villas harukordne võimalus tutvuda väliseestlasest kunstniku Gustav Mägi tööde näitusega, väljapanekul eksponeeritud maale pole seni Eestis näidatud. Annela Raud Selge ©2002-2004 Pärnu Postimees Gustav Mägi - kunstnik saladusloori all
Anno 1997
Eesti kunsti esindusgalerii E-Kunstisalong alustas tööd jaanuaris 1997. Galerii korraldab oksjone (Tallinnas, Tartus, Pärnus), tegeleb eesti kunstiklassika ja kaasaegse kunsti müügiga ning näituste korraldamisega.

E-poest ostetud teosed saadame teieni kulleriga
1-3 tööpäeva jooksul. Transport alates 20 €.

Gustav Mägi - kunstnik saladusloori all

Annela Raud Selge 4. jaan. 2006

Detsembrist on Pärnu Ammende villas harukordne võimalus tutvuda väliseestlasest kunstniku Gustav Mägi tööde näitusega, väljapanekul eksponeeritud maale pole seni Eestis näidatud.

Detsembrist on Pärnu Ammende villas harukordne võimalus tutvuda väliseestlasest kunstniku Gustav Mägi tööde näitusega, väljapanekul eksponeeritud maale pole seni Eestis näidatud.

Varem on Eestis näha saanud kahte Mägi (1914-1994) erakogusse kuulunud tööd, mis olid väljas 1995. aastal Eesti riikliku kunstimuuseumi Rüütelkonna hoones korraldatud näitusel “Välis-Eesti kunst 50".

Ammende villasse jõudis E-Kunstisalongi vahendusel vaatamiseks ja müügiks 17 maali, mis saabusid Eestisse tänu Stockholmis elavale kunstikollektsionäärile, kelle käes seisid maalid hoiul 20 aastat, kuni lõpuks leidsid tee kunstniku kodumaale. Eestisse käis taieseid toomas E-Kunstisalongi omanik Tiia Karelson.

Mägi oli erakordne kunstnik. Christie’s oksjoni esindaja Soomes Barbro Schauman, kes juba pikemat on Ammende näitustel silma peal hoidnud, peab käesolevat väljapanekut eriliselt imponeerivaks ja sügavaks.

Mägi on tugeva kompositsioonitunnetusega, osates seda samal ajal ohjata. Värvikooskõlade ja murtud tasapindade all on võimalik ära tunda selgeid vorme.

Esemed kord taanduvad, kord tõusevad jälle esile. Seal, kus kaovad kujundid, mängivad olulisemat rolli värvid ning nende omavaheline suhe.

Mägi töödes on tunda kunstniku pidevalt valves vaimu. Vahel on ta kujutatut üldistanud, siis jälle täpsustanud, neis on nii kavakindlust kui spontaansust.

Maalides on oluliseks saanud kunstniku analüüsiv, organiseeriv ja ümberkujundav mõte, tema elutunnetus ja kunstiline kreedo.

Kirglikus keskendatuses on tunda spirituaalsust, kunstniku elamusi, nii kunstilisi kui tõsielulisi.

Eriliselt pääseb Mägi töödes kõlama rütm, mis nii pintslitõmmetes kui koloriidis teeb tema maalid elavaks ja uuesti vaatlevateks.

Mägi tööd näitavad, et miski ei möödu jälgi jätmata, seal on objekte reaalelust ja fantaasiamaailmast. Kahtlemata on sellele mõju avaldanud viimased 15 erakuna elatud aastat.

On väidetud, et Mägile kui üksiklasest kunstnikule sobis tegelemine nägemusliku maailmaga. Meile on tema pikka aega saladusloori all olnud tööd, nende sisu ja väljendusjõud suur kingitus.

Näitus jääb Ammende villasse jaanuari lõpuni.

Annela Raud Selge©2002-2004 Pärnu Postimees


Viimati lisatud teosedOtsi konkreetset autorit nime või nimeosa järgi.
Täisnimekiri on nähtav ülal lingi Autorid kaudu.

Vaata tehnikate järgi  —  

Vaata teemade järgiKunsti ost ja müük
E-Kunstisalong pakub laias valikus klassikalist ja modernset kunsti. Enamik galeriis müügil olevaid töid on üleval ka koduleheküljel. Vaata veebis või tule galeriisse vaatama!


Head Eesti kunsti

Eesti kunsti müük, kunstigalerii, kunstioksjonid, vanem Eesti kunst, kaasaegsed Eesti kunstinkud. Eesti maal, graafika, skulptuur, terrakota, akvarell, õlimaal ja pastell.

Alates 1997. aastast
Galerii alustas tööd jaanuaris 1997. E-Kunstisalong korraldab oksjone, müüb kunstiklassikat ja kaasaegset kunsti, kureerib näitusi ning annab välja kunstialbumeid.


Eesti kunstioksjonid

Kas teadsid, et E-kunstisalong on Eesti vanim järjepidevalt tegutsev galerii, mis on pidevalt korraldanud kunstioksjoneid. Tule kindlasti osalema kevadoksjonile ja sügisoksjonile!

Vaata ka galerii tegemisi Facebookis

Kontaktandmed
E-Kunstisalong OÜ, reg. 11699523,
Tehase 16, Tartu, 50107 
E-mail 
Kontakttelefon (+372) 7366 777

Veebidisain ja FastLion CMS aara.ee

Gustav Mägi - kunstnik

Detsembrist on Pärnu Ammende villas harukordne võimalus tutvuda väliseestlasest kunstniku Gustav Mägi tööde näitusega, väljapanekul eksponeeritud maale pole seni Eestis näidatud Varem on Eestis näha saanud kahte Mägi (1914-1994) erakogusse kuulunud tööd, mis olid väljas 1995 Detsembrist on Pärnu Ammende villas harukordne võimalus tutvuda väliseestlasest kunstniku Gustav Mägi tööde näitusega, väljapanekul eksponeeritud maale pole seni Eestis näidatud.

Gustav Mägi - kunstnik saladusloori all

www.e-kunstisalong.ee © 2023 E-kunstisalong OÜ » Hea Eesti kunsti ost ja müük