Halastajaõde, Aino Bach E-kunstisalongis Aino Bach asus Pallasesse õppima 1923. aastal, kus omandas alguses teadmisi maali alal, hiljem õppis Ado Vabbe käe all graafikat. Sõja-aastatel sai Bachi loomingus valitsevaks naise või lapse kujutamine, kus põhirõhk oli tehnilistel nüanssidel. Kunstnik on sõjajärgsetel aastatel mõtisklenud: „Kui ma nüüd mõtlen, siis just sõja-aastad õpetasid mind nägema inimest. /. . . / Hakkasin nagu rohkem teist inimest nägema, tema siseelust huvituma. Hakkasin tegema portreid, teisiti kui varem. Ma ei otsi tüüpe, näo erilist ekspressiivsust. Olen kogenud, et nii-öelda tavaline nägu võib muutuda lausa põnevaks, kui ta end avab. “ Oma loomingus ühendas ta sageli akvatinta kuivnõela ja sametiselt mõjuva ofordiga Halastajaõde, Aino Bach E-kunstisalongis Bach Aino
Anno 1997
Eesti kunsti esindusgalerii E-Kunstisalong alustas tööd jaanuaris 1997 ja on kõige vanem eragalerii Eestis. Galerii on korraldanud oksjone 26 aastat, järjekorras on tulemas 53.oksjon. E-Kunstisalong tegeleb eesti kunstiklassika ja kaasaegse kunsti müügiga ning näituste korraldamisega.

E-poest ostetud teosed saadame teieni kulleriga
1-3 tööpäeva jooksul. Transport alates 20 €.
Halastajaõde, Aino Bach E-kunstisalongis
Aino Bach (1901–1980)

Halastajaõde

1943. Süsi, paber. Ava 42,5x31. Signatuuriga.
Hind: € 1 590 raamitud

Aino Bach asus Pallasesse õppima 1923. aastal, kus omandas alguses teadmisi maali alal, hiljem õppis Ado Vabbe käe all graafikat. Sõja-aastatel sai Bachi loomingus valitsevaks naise või lapse kujutamine, kus põhirõhk oli tehnilistel nüanssidel. Kunstnik on sõjajärgsetel aastatel mõtisklenud: „Kui ma nüüd mõtlen, siis just sõja-aastad õpetasid mind nägema inimest. /.../ Hakkasin nagu rohkem teist inimest nägema, tema siseelust huvituma. Hakkasin tegema portreid, teisiti kui varem. Ma ei otsi tüüpe, näo erilist ekspressiivsust. Olen kogenud, et nii-öelda tavaline nägu võib muutuda lausa põnevaks, kui ta end avab.“

Soovin broneerida


Aino Bach (1901–1980)
Graafik Aino Bach sündis 1901. aastal Järvamaal Koerus. Suri 1980. aastal Tallinnas. Elas aastatel 1907–1915 Narvas ja 1915–1921 Omskis, kus õppis gümnaasiumis, mis muudeti pärast Oktoobrirevolutsiooni II astme töökooliks. Pärast selle lõpetamist 1921. aastal sai ta kohaliku kunstitööstuskooli õppejõududelt ka kunstialaseid teadmisi.Naases Eestisse 1921. aastal. Astus 1923. aastal õppima Pallasesse, õppis vaheaegadega algul maalimist, alates 1930. aastast Ado Vabbe juhendusel graafikat ja lõpetas kooli 1935. aastal graafika erialal. Pärast seda töötas aastatel 1935–1940 Tartus vabakunstnikuna. Tegutses 1940–1941 Konrad Mäe nimelise Riigi Kõrgema Kunstikooli õppejõuna. 1941. aastal evakueerus NSVL-i tagalasse, töötas alates 1942. aastast Jaroslavi kunstnike kollektiivis.Alates 1946. aastast tegutses vabakunstnikuna Tallinnas.Näitustel esines alates 1921. aastast.Aino Bachi on nimetatud Eesti estampgraafikas sügavtrükitehnikate väljendusvõimaluste avardajaks. Oma loomingus ühendas ta sageli akvatinta kuivnõela ja sametiselt mõjuva ofordiga.


Viimati lisatud teosedOtsi konkreetset autorit nime või nimeosa järgi.
Täisnimekiri on nähtav ülal lingi Autorid kaudu.

Vaata tehnikate järgi  —  

Vaata teemade järgiKunsti ost ja müük
E-Kunstisalong pakub laias valikus klassikalist ja modernset kunsti. Enamik galeriis müügil olevaid töid on üleval ka koduleheküljel. Vaata veebis või tule galeriisse vaatama!


Head Eesti kunsti

Eesti kunsti müük, kunstigalerii, kunstioksjonid, vanem Eesti kunst, kaasaegsed Eesti kunstinkud. Eesti maal, graafika, skulptuur, terrakota, akvarell, õlimaal ja pastell.

Alates 1997. aastast
Galerii alustas tööd jaanuaris 1997. E-Kunstisalong korraldab oksjone, müüb kunstiklassikat ja kaasaegset kunsti, kureerib näitusi ning annab välja kunstialbumeid.


Eesti kunstioksjonid

Kas teadsid, et E-kunstisalong on Eesti vanim järjepidevalt tegutsev galerii, mis on pidevalt korraldanud kunstioksjoneid. Tule kindlasti osalema kevadoksjonile ja sügisoksjonile!

Vaata ka galerii tegemisi Facebookis

Kontaktandmed
E-Kunstisalong OÜ, reg. 11699523,
Tehase 16, Tartu, 50107 
E-mail 
Kontakttelefon (+372) 7366 777

Veebidisain ja FastLion CMS aara.ee

Halastajaõde, Aino Bach E-kunstisalongis

Aino Bach (1901–1980) Halastajaõde 1943 Süsi, paber Aino Bach asus Pallasesse õppima 1923. aastal, kus omandas alguses teadmisi maali alal, hiljem õppis Ado Vabbe käe all graafikat. Sõja-aastatel sai Bachi loomingus valitsevaks naise või lapse kujutamine, kus põhirõhk oli tehnilistel nüanssidel. Kunstnik on sõjajärgsetel aastatel mõtisklenud: „Kui ma nüüd mõtlen, siis just sõja-aastad õpetasid mind nägema inimest. /.../ Hakkasin nagu rohkem teist inimest nägema, tema siseelust huvituma. Hakkasin tegema portreid, teisiti kui varem. Ma ei otsi tüüpe, näo erilist ekspressiivsust. Olen kogenud, et nii-öelda tavaline nägu võib muutuda lausa põnevaks, kui ta end avab.“

Halastajaõde, Aino Bach E-kunstisalongis

Bach Aino
www.e-kunstisalong.ee © 2024 E-kunstisalong OÜ » Hea Eesti kunsti ost ja müük