Heinalised, August Mölder E-kunstisalongis Mölder lõpetas 1938. aastal Tartu Ülikooli õigusteaduse erialal, kuid oli tihedalt seotud kunstnikkonnaga, käies läbi pallaslaste Elmar Kitse ja Endel Kõksiga. Nooruspõlves maalimist harrastanud Mölder hakkas kunstiga tegelema Märt Roosma õhutusel Saksamaa sõjapõgenike laagris. 1949. aastal asus kunstnik elama Austraaliasse ning liitus sealse Balti kunstnike rühmitusega The Six Directions. Kümme aastat hiljem lahkus Mölder USAsse, kus elas surmani. Seal pühendus ta peamiselt klaasikunstile, kuid tegeles ka maalimise ja graafikaga. Kunstiteadlane Tiiu Talvistu on kirjutanud: "Tema õlimaalid on paksu faktuuriga ja meenutavad oma krobelise pinnaga klaasmosaiike. " August Mölder on esindatud ka 2011. aasta Eesti Kunstimuuseumi ja Tartu Kunstimuuseumi koostööprojekti raames ilmunud teoses "Eesti kunst paguluses". 2007 Heinalised, August Mölder E-kunstisalongis Mölder August
Anno 1997
Eesti kunsti esindusgalerii E-Kunstisalong alustas tööd jaanuaris 1997 ja on kõige vanem eragalerii Eestis. Galerii on korraldanud oksjone 26 aastat, järjekorras on tulemas 53.oksjon. E-Kunstisalong tegeleb eesti kunstiklassika ja kaasaegse kunsti müügiga ning näituste korraldamisega.

E-poest ostetud teosed saadame teieni kulleriga
1-3 tööpäeva jooksul. Transport alates 20 €.
Heinalised, August Mölder E-kunstisalongis
August Mölder (1914-1982)

Heinalised

1940-1950ndad Õli, tekstiil. 52 x 65,5. Signatuuriga.
Alghind: € €1200, lõpphind: € 1 200
36. E-Kunstisalongi XXXVI oksjon
02.04.2016 Tartu galeriis kell 15

Mölder lõpetas 1938. aastal Tartu Ülikooli õigusteaduse erialal, kuid oli tihedalt seotud kunstnikkonnaga, käies läbi pallaslaste Elmar Kitse ja Endel Kõksiga. Nooruspõlves maalimist harrastanud Mölder hakkas kunstiga tegelema Märt Roosma õhutusel Saksamaa sõjapõgenike laagris. 1949. aastal asus kunstnik elama Austraaliasse ning liitus sealse Balti kunstnike rühmitusega The Six Directions. Kümme aastat hiljem lahkus Mölder USAsse, kus elas surmani. Seal pühendus ta peamiselt klaasikunstile, kuid tegeles ka maalimise ja graafikaga. Kunstiteadlane Tiiu Talvistu on kirjutanud: "Tema õlimaalid on paksu faktuuriga ja meenutavad oma krobelise pinnaga klaasmosaiike." August Mölder on esindatud ka 2011. aasta Eesti Kunstimuuseumi ja Tartu Kunstimuuseumi koostööprojekti raames ilmunud teoses "Eesti kunst paguluses".Teosed oksjonitelViimati lisatud teosedOtsi konkreetset autorit nime või nimeosa järgi.
Täisnimekiri on nähtav ülal lingi Autorid kaudu.

Vaata tehnikate järgi  —  

Vaata teemade järgiKunsti ost ja müük
E-Kunstisalong pakub laias valikus klassikalist ja modernset kunsti. Enamik galeriis müügil olevaid töid on üleval ka koduleheküljel. Vaata veebis või tule galeriisse vaatama!


Head Eesti kunsti

Eesti kunsti müük, kunstigalerii, kunstioksjonid, vanem Eesti kunst, kaasaegsed Eesti kunstinkud. Eesti maal, graafika, skulptuur, terrakota, akvarell, õlimaal ja pastell.

Alates 1997. aastast
Galerii alustas tööd jaanuaris 1997. E-Kunstisalong korraldab oksjone, müüb kunstiklassikat ja kaasaegset kunsti, kureerib näitusi ning annab välja kunstialbumeid.


Eesti kunstioksjonid

Kas teadsid, et E-kunstisalong on Eesti vanim järjepidevalt tegutsev galerii, mis on pidevalt korraldanud kunstioksjoneid. Tule kindlasti osalema kevadoksjonile ja sügisoksjonile!

Vaata ka galerii tegemisi Facebookis

Kontaktandmed
E-Kunstisalong OÜ, reg. 11699523,
Tehase 16, Tartu, 50107 
E-mail 
Kontakttelefon (+372) 7366 777

Veebidisain ja FastLion CMS aara.ee

Heinalised, August Mölder E-kunstisalongis

August Mölder (1914-1982) Heinalised 1940-1950ndad Õli, tekstiil 52 x 65,5 Mölder lõpetas 1938. aastal Tartu Ülikooli õigusteaduse erialal, kuid oli tihedalt seotud kunstnikkonnaga, käies läbi pallaslaste Elmar Kitse ja Endel Kõksiga. Nooruspõlves maalimist harrastanud Mölder hakkas kunstiga tegelema Märt Roosma õhutusel Saksamaa sõjapõgenike laagris. 1949. aastal asus kunstnik elama Austraaliasse ning liitus sealse Balti kunstnike rühmitusega The Six Directions. Kümme aastat hiljem lahkus Mölder USAsse, kus elas surmani. Seal pühendus ta peamiselt klaasikunstile, kuid tegeles ka maalimise ja graafikaga. Kunstiteadlane Tiiu Talvistu on kirjutanud: "Tema õlimaalid on paksu faktuuriga ja meenutavad oma krobelise pinnaga klaasmosaiike." August Mölder on esindatud ka 2011. aasta Eesti Kunstimuuseumi ja Tartu Kunstimuuseumi koostööprojekti raames ilmunud teoses "Eesti kunst paguluses".

Heinalised, August Mölder E-kunstisalongis

Mölder August
www.e-kunstisalong.ee © 2024 E-kunstisalong OÜ » Hea Eesti kunsti ost ja müük