Hõbekuul loob maalides pinget E-kunstisalongis saab vaadata Olav Marani väärika juubeli puhul näitust, millel kunstnik on esindatud 16 maaliga ajavahemikust 2002-2013. Näituse avamisel osales ka peatselt 80-aastane kunstnik ise. (TPM) Hõbekuul loob maalides pinget
Anno jaanuar 1997
Tere tulemast Eesti kunsti esindusgaleriisse
Tehase 16, Tartu E-Kaubamajas,
Avatud: E–R 10–18 ja L 10–16
Kõik kodulehel olevad teosed on galeriis saadaval.
Ostude saatmine uksest ukseni 1-2 tööpäeva jooksul. Hind Eesti piires 20 eurot.

Hõbekuul loob maalides pinget

Airi-Kairi Kaasik, TÜ kunstiajaloo magistrant 8. okt. 2013

E-kunstisalongis saab vaadata Olav Marani väärika juubeli puhul näitust, millel kunstnik on esindatud 16 maaliga ajavahemikust 2002-2013. Näituse avamisel osales ka peatselt 80-aastane kunstnik ise.

Olav Maran astus Eesti kunstimaastikule 1950. aastatel ning kuulub põlvkonda, kes oli kantud vaimse vabanemise meeleoludest.

Oma varast avangardistlikku loomingut on ta kirjeldanud tõeotsinguna. «Tahtsin oma piltidega väljendada tõelisust, tõde sellisena, nagu see on,» märkis ta Eesti Päevalehes tänavu 1. oktoobril.

1960. aastate lõpul toimus Marani maailmapildis pööre ning kunstnik loobus senisest avangardistlikust lähenemisest. Ta valis natuuritruu kujutuslaadi, mille sisu oli ja on esemeline maailm.

Argise tõelisusega

Tõetunnetuse tähtsus jäi aga püsima ning ka E-kunstisalongi väljapanekus on Olav Marani lillemaalid ja vaikelud antud edasi oma argise tõe ja tõelisusega.

Kunstniku sõnul sai vaikelude maalimise mõtteks surnud esemete elustamine, soov välja tuua neis peituvad ideed, panna nad suhtlema inimestega. Seepärast tuleb ta ikka ja jälle nende vanade asjade juurde, millega inimesed on koos elanud.

Esemed Marani maalidel pole tõepoolest mitte tavalised nõud, vaid meenutavad pigem ammusest ajast ja ruumist pärinevaid anumaid. Martti Soosaar on tema värvivalikut iseloomustanud nii: «Tume ja soe taust võtab need lihtsad esemed, need lihtsad elutõed oma kaitse alla.»

Lilled ja hõbekuul

Lilledest on Maran kujutanud liiliaid, amarülliseid ja pojenge, kuna kunstnikule meeldib maalida just suureõielisi sorte. Lõuendil on saanud oma vormi nii koduaias kasvavad kui ka kingitud lilled. Ülekaalukalt on tema maalidel just valged lilled, mis sümboliseerivad puhtust ja rahu.

Peale nimetähtede võib Marani mitme töö signatuuriks lugeda hõbekuuli. Ta nimetab seda täpiks, mis tuleb kuhugi panna, et teoses tekiks pinge.

Firmamärgiks saanud hõbekuul kannab kunstniku töödel ka kurjusevastase sümboli tähendust. Just hõbekuuliga sai legendi järgi libahunte ja vanapaganat maha lasta.

Näitust saab vaadata 15. oktoobrini.

Oksjonivalikut juhib maal

E-kunstisalong teeb ettevalmistusi 31. oksjoniks. 27. oktoobril läheb enampakkumisele poolsada teost 39 kunstnikult.

Oksjonitööde väljapanekut saab salongis (Raekoja plats 20) vaadata alates tänasest.

Teiste hulgas on väljapanekus Andrus Johani, Ado Vabbe, Kristjan Tedre, El­li­nor Aiki, Balder Tomasbergi ja paljude teiste teoseid.

Arvuliselt juhib valikut ülekaalukalt maal, mille hulgas on nii maastikke, portreesid, lilli, kompositsioone kui ka üks akt. Viimase on maalinud Valdur Ohakas aastal 1982. (TPM)Viimati lisatud teosedOtsi konkreetset autorit nime või nimeosa järgi.
Täisnimekiri on nähtav ülal lingi Autorid kaudu.

Vaata tehnikate järgi  —  

Vaata teemade järgiKunsti ost ja müük
E-Kunstisalong pakub laias valikus klassikalist ja modernset kunsti. Enamik galeriis müügil olevaid töid on üleval ka koduleheküljel.

Alates 1997. aastast
Galerii alustas tööd jaanuaris 1997. E-Kunstisalong korraldab oksjone, müüb kunstiklassikat ja kaasaegset kunsti ning kureerib näitusi.

Vaata ka galerii tegemisi Facebookis

Kontaktandmed
E-Kunstisalong OÜ, reg. 11699523,
Tehase 16, Tartu, 50107 
E-mail 
Kontakttelefon (+372) 7366 777

Veebidisain ja FastLion CMS aara.ee

Hõbekuul loob maalides pinget

Olav Maran astus Eesti kunstimaastikule 1950 aastatel ning kuulub põlvkonda, kes oli kantud vaimse vabanemise meeleoludest E-kunstisalongis saab vaadata Olav Marani väärika juubeli puhul näitust, millel kunstnik on esindatud 16 maaliga ajavahemikust 2002-2013. Näituse avamisel osales ka peatselt 80-aastane kunstnik ise.

Hõbekuul loob maalides pinget

www.e-kunstisalong.ee © 2018 E-kunstisalong OÜ » Kunsti ost ja müük