Hobuse lugu, Hugo Hiibus Hiibus õppis Eesti Riiklikus Kunstiinstituudis, mille lõpetas 1955. aastal graafi ka erialal. Ta joonistas esimesed laiemat tähelepanu pälvinud karikatuurid juba 1950. aastal. Hiibuse karikatuure on avaldatud praktiliselt kõikides Eestis ilmunud väljaannetes. Lisaks on ta aktiivne olnud eksliibriseja plakatikunstnikuna ning raamatuillustraatorina. Käesolev töö on sündinud dirigent Eri Klasi nooruspõlve seigast - koolis ratsutamisest. Klasi 50. sünnipäevaks joonistas Hiibus pildi sellest, kuidas Eri Klas püüdis hobust kooli trepist üles saada. Teos on reprodutseeritud raamatus "Mälestuste portfell" (2016) lk 87 ning pärineb Eri Klasi kunstikogust. Välise sarnasuse tabajana olnud viljakas ka ¹ar¾i alal Hobuse lugu, Hugo Hiibus E-kunstisalongis Hiibus Hugo
Anno 1997
Eesti kunsti esindusgalerii E-Kunstisalong alustas tööd jaanuaris 1997 ja on kõige vanem eragalerii Eestis. Galerii on korraldanud oksjone 26 aastat, järjekorras on tulemas 53.oksjon. E-Kunstisalong tegeleb eesti kunstiklassika ja kaasaegse kunsti müügiga ning näituste korraldamisega.

E-poest ostetud teosed saadame teieni kulleriga
1-3 tööpäeva jooksul. Transport alates 20 €.
Hobuse lugu, Hugo Hiibus E-kunstisalongis
Hugo Hiibus (sünd 1929)

Hobuse lugu

1989 Akvarell, paber. Signatuuriga. Ava 40x50,5
Alghind: € €1700
40. E-Kunstisalongi XXXX oksjon
28.10.2017 Tartu galeriis kell 15

Hiibus õppis Eesti Riiklikus Kunstiinstituudis, mille lõpetas
1955. aastal graafi ka erialal. Ta joonistas esimesed laiemat
tähelepanu pälvinud karikatuurid juba 1950. aastal. Hiibuse
karikatuure on avaldatud praktiliselt kõikides Eestis ilmunud
väljaannetes. Lisaks on ta aktiivne olnud eksliibriseja
plakatikunstnikuna
ning raamatuillustraatorina. Käesolev töö on
sündinud dirigent Eri Klasi nooruspõlve seigast - koolis ratsutamisest.
Klasi 50. sünnipäevaks joonistas Hiibus pildi sellest,
kuidas Eri Klas püüdis hobust kooli trepist üles saada. Teos on
reprodutseeritud raamatus "Mälestuste portfell" (2016) lk 87
ning pärineb Eri Klasi kunstikogust.Hugo Hiibus (sünd 1929)
Karikaturist Hugo Hiibus sündis 1929. aastal Pärnu-Jaagupis. 1949. aastal alustas õpinguid Tallinna Riikliku Tarbekunsti Instituudis, mille lõpetas 1955. aastal graafikuna. Töötas Tallinnas ajakirja Pikker kunstilise toimetajana ning hiljem ajalehe Kodumaa toimetuses. Tegi kaastööd ajalehtedele Turun Sanomat ja Uusi Suomi. 1960. aastast Kunstnike Liidu liige. Hiibuse enamikus olustikku ja rahvusvahelist elu käsitlevad karikatuurid paistavad silma selge kompositsiooniga ning konflikti huvitava ja teravdatud esitusega; tugeva satiirilise liialdusega on kujutatud negatiivseid tüüpe. Hilisemas loomingus on suurenenud huumori osa. Välise sarnasuse tabajana olnud viljakas ka ¹ar¾i alal


Viimati lisatud teosedOtsi konkreetset autorit nime või nimeosa järgi.
Täisnimekiri on nähtav ülal lingi Autorid kaudu.

Vaata tehnikate järgi  —  

Vaata teemade järgiKunsti ost ja müük
E-Kunstisalong pakub laias valikus klassikalist ja modernset kunsti. Enamik galeriis müügil olevaid töid on üleval ka koduleheküljel. Vaata veebis või tule galeriisse vaatama!


Head Eesti kunsti

Eesti kunsti müük, kunstigalerii, kunstioksjonid, vanem Eesti kunst, kaasaegsed Eesti kunstinkud. Eesti maal, graafika, skulptuur, terrakota, akvarell, õlimaal ja pastell.

Alates 1997. aastast
Galerii alustas tööd jaanuaris 1997. E-Kunstisalong korraldab oksjone, müüb kunstiklassikat ja kaasaegset kunsti, kureerib näitusi ning annab välja kunstialbumeid.


Eesti kunstioksjonid

Kas teadsid, et E-kunstisalong on Eesti vanim järjepidevalt tegutsev galerii, mis on pidevalt korraldanud kunstioksjoneid. Tule kindlasti osalema kevadoksjonile ja sügisoksjonile!

Vaata ka galerii tegemisi Facebookis

Kontaktandmed
E-Kunstisalong OÜ, reg. 11699523,
Tehase 16, Tartu, 50107 
E-mail 
Kontakttelefon (+372) 7366 777

Veebidisain ja FastLion CMS aara.ee

Hobuse lugu, Hugo Hiibus

Hugo Hiibus (sünd 1929) Hobuse lugu 1989 Akvarell, paber Signatuuriga Hiibus õppis Eesti Riiklikus Kunstiinstituudis, mille lõpetas1955. aastal graafi ka erialal. Ta joonistas esimesed laiemattähelepanu pälvinud karikatuurid juba 1950. aastal. Hiibusekarikatuure on avaldatud praktiliselt kõikides Eestis ilmunudväljaannetes. Lisaks on ta aktiivne olnud eksliibrisejaplakatikunstnikunaning raamatuillustraatorina. Käesolev töö onsündinud dirigent Eri Klasi nooruspõlve seigast - koolis ratsutamisest.Klasi 50. sünnipäevaks joonistas Hiibus pildi sellest,kuidas Eri Klas püüdis hobust kooli trepist üles saada. Teos onreprodutseeritud raamatus "Mälestuste portfell" (2016) lk 87ning pärineb Eri Klasi kunstikogust.

Hobuse lugu, Hugo Hiibus E-kunstisalongis

Hiibus Hugo
www.e-kunstisalong.ee © 2024 E-kunstisalong OÜ » Hea Eesti kunsti ost ja müük