Hotelli Park suured maalid Hotelli Park seintel oli kolm suurt Tartu vaadet, mille autorid pallaslased Elmar Kits ja Aleksander Vardi. Tartu vanim järjepidevalt töötanud majutusasutus pani uksed 1. oktoobr. . Päris kindel ei olnud oma pakkumises keegi Hotelli Park suured maalid lähevad oksjonile
Anno 1997
Eesti kunsti esindusgalerii E-Kunstisalong alustas tööd jaanuaris 1997 ja on kõige vanem eragalerii Eestis. Galerii on korraldanud oksjone 26 aastat, järjekorras on tulemas 53.oksjon. E-Kunstisalong tegeleb eesti kunstiklassika ja kaasaegse kunsti müügiga ning näituste korraldamisega.

E-poest ostetud teosed saadame teieni kulleriga
1-3 tööpäeva jooksul. Transport alates 20 €.

Hotelli Park suured maalid lähevad oksjonile

Raimu Hanson, Tartu Postimees 20. okt. 2015

Hotelli Park seintel oli kolm suurt Tartu vaadet, mille autorid pallaslased Elmar Kits ja Aleksander Vardi. Tartu vanim järjepidevalt töötanud majutusasutus pani uksed 1. oktoobr..

Hotelli Park seintel oli kolm suurt Tartu vaadet, mille autorid pallaslased Elmar Kits ja Aleksander Vardi. Tartu vanim järjepidevalt töötanud majutusasutus pani uksed 1. oktoobril kinni, kuulsuste imetletud maalid aga lähevad oksjonile. E-kunstisalongi perenaine Tiia Karelson teab, et nende maalidega kaunistatud seinte vahel on pidu pidanud ja tantsinud laulukuulsus Georg Ots, naljamehed Sulev Nõmmik ja Ervin Abel.

Neid maale on kindlasti vaadanud ka hotelli teiste kuulsuste hulgas külastanud laulutaat Gustav Ernesaks ning kirjanik Friedebert Tuglas ja tema Elo. Neid maale, mis valminud aastal 1957, võis näha isegi Soome president Urho Kaleva Kekkonen, kelle saabumise puhul aastal 1964 löödi hotell läikima.

Tiia Karelson teab sedagi, et Toomemäe pargi servale valminud hotelli projekteeris Tartu linnaarhitekt Arnold Matteus aastal 1940 noorte meeste kristlikule ühingule matkakoduks ja et tema valis sinna ka kunstiteosed, kui sõda oli läbi, Stalin surnud ja võis juba kergemini hingata.

Vardi, Kits ja Starkopf

Hotelli Park maja koos maalidega kuulus osaühingule Maakri KVF. Firma kinnitas septembri keskel Tartu Postimehele, et kavatseb hoone ära müüa. Nüüd on klassikute maalid oksjonile toodud.

E-kunstisalongi 35. oksjonile lähevad hotelli Park suures saalis olnud Elmar Kitse (1913-1972) «Tartu vaade Toomelt» (1957, õli, lõuend, 79 x 122, signatuuriga ja originaalraamiga, alghind 15 000 eurot) ning Aleksander Vardi (1901-1983) «Tartu vaade» (1957, õli, lõuend, 108 x 179, originaalraamiga, alghind 20 000 eurot).

Samale oksjonile läheb hotelli söögisaalis kamina peal olnud marmorkuju aastast 1957 «Naine vaasiga», mille autor on Anton Starkopf (1889-1966) ning mille mõõtmed on 48 x 27 x 56 sentimeetrit ja alghind 8900 eurot.

Sadakond kilo kaaluv kuju tuli aastakümnete jooksul kogunenud saastast puhastada, kuid see ei läinud kergelt, sest muidu sile marmor on kohati krobelise pinnaga.

E-kunstisalong võttis pärast restauraatoritega nõu pidamist pintsli, destilleeritud vee ja hästi neutraalse nõudepesuvahendi ning pea sai täitsa puhtaks.

E-kunstisalongi novembri esimesel laupäeva peetavale oksjonile läheb kokku 50 teost. Tiia Karelsoni sõnul on nende hulgas Tartu vaateid vaid neli, kuid ometi on seatud just need eile E-kunstisalongis (Tehase 16) üles pandud oksjoninäituse fookusesse.

Ülevedu Emajõel

Väljapanekus on Aleksander Vardi suure, Emajõge ja kaldapealseid kesklinna poole jäädvustanud maali kõrval väiksem, mis kujutab samuti Emajõge.

Selle on maalinud Varmo Pirk (1913-1980). Tema «Tartu motiivil» (1943, õli, lõuend, 59,8 x 68, alghind 8750 eurot) ootavad inimesed vedajat, kes nad sõidutaks üle Emajõe. Kuid et täpset maalimise kohta ei ole teada, üritas Tartu Postimehe reporter seda kindlaks teha Facebooki suhtluskoha «Nostalgiline Tartu» külastajate abil.

Nädalaga kogunes mitmekümne meeldimisavalduse kõrval ka õige mitu oletust (Atlantise juures, Holmi tänava otsas; Lubja tänava otsas; Kalevipoja kuju juures; Kivisilla ja Kaarsilla vahelisel alal, ka pumbamajakese juures; Võidu sillast veidi allpool; Kivi tänava juures).

Päris kindel ei olnud oma pakkumises keegi.


Viimati lisatud teosedOtsi konkreetset autorit nime või nimeosa järgi.
Täisnimekiri on nähtav ülal lingi Autorid kaudu.

Vaata tehnikate järgi  —  

Vaata teemade järgiKunsti ost ja müük
E-Kunstisalong pakub laias valikus klassikalist ja modernset kunsti. Enamik galeriis müügil olevaid töid on üleval ka koduleheküljel. Vaata veebis või tule galeriisse vaatama!


Head Eesti kunsti

Eesti kunsti müük, kunstigalerii, kunstioksjonid, vanem Eesti kunst, kaasaegsed Eesti kunstinkud. Eesti maal, graafika, skulptuur, terrakota, akvarell, õlimaal ja pastell.

Alates 1997. aastast
Galerii alustas tööd jaanuaris 1997. E-Kunstisalong korraldab oksjone, müüb kunstiklassikat ja kaasaegset kunsti, kureerib näitusi ning annab välja kunstialbumeid.


Eesti kunstioksjonid

Kas teadsid, et E-kunstisalong on Eesti vanim järjepidevalt tegutsev galerii, mis on pidevalt korraldanud kunstioksjoneid. Tule kindlasti osalema kevadoksjonile ja sügisoksjonile!

Vaata ka galerii tegemisi Facebookis

Kontaktandmed
E-Kunstisalong OÜ, reg. 11699523,
Tehase 16, Tartu, 50107 
E-mail 
Kontakttelefon (+372) 7366 777

Veebidisain ja FastLion CMS aara.ee

Hotelli Park suured maalid

Hotelli Park seintel oli kolm suurt Tartu vaadet, mille autorid pallaslased Elmar Kits ja Aleksander Vardi Tartu vanim järjepidevalt töötanud majutusasutus pani uksed 1 Hotelli Park seintel oli kolm suurt Tartu vaadet, mille autorid pallaslased Elmar Kits ja Aleksander Vardi. Tartu vanim järjepidevalt töötanud majutusasutus pani uksed 1. oktoobr..

Hotelli Park suured maalid lähevad oksjonile

www.e-kunstisalong.ee © 2024 E-kunstisalong OÜ » Hea Eesti kunsti ost ja müük