Igavikulised lood kanduvad maalidesse Kes arvab, et kõik on mustvalge ja üksüheselt mõistetav, see eksib. Kõikjal meie ümber on erinevad märgid ja lood. ©1995-2007 Postimees Tartu Postimees Igavikulised lood kanduvad maalidesse
Anno 1997
Eesti kunsti esindusgalerii E-Kunstisalong alustas tööd jaanuaris 1997. Galerii korraldab oksjone (Tallinnas, Tartus, Pärnus), tegeleb eesti kunstiklassika ja kaasaegse kunsti müügiga ning näituste korraldamisega.

E-poest ostetud teosed saadame teieni kulleriga
1-3 tööpäeva jooksul. Transport alates 20 €.

Igavikulised lood kanduvad maalidesse

Kadri Asmer 12. aprillil 2007

Kes arvab, et kõik on mustvalge ja üksüheselt mõistetav, see eksib. Kõikjal meie ümber on erinevad märgid ja lood.

«Sõit jõel» (esiplaanil) on Piret Veski üks maale, mida saab vaadata näitusel E-kunstisalongis.
Foto: Sille Annuk

Neid märke ja lugusid, mis sageli argises maailmas suurte tornide ja masinate vahel kaotsi lähevad, teab ja märkab kunstnik Piret Veski.

Teda tuntakse küll peamiselt keraamikuna, kuid viimastel aastatel on ta end tõestanud suurepärase maalikunstnikuna.

6. aprillil avati E-kunstisalongis tema maalinäitus «Kolmeteistkümnes kuu...».

Maal jätkub raamil

Näituse pealkiri viitab ajatule ajale, mis räägib teekonna lõpetatusest, kuid ometi jätkub pidevalt. Eksponeeritud tööd lummavad suursuguste ja idamaiste motiividega, julge koloriidi ning pilkupüüdvate raamidega, millele maal justkui edasi kandub.

Piret Veski loomingus on olnud peamisel kohal naine ja tema arhetüüpsete olemuste käsitlus läbi müütide. «Muinasjutud on mind alati inspireerinud,» tunnistab kunstnik. «Neis on märgid ja vihjed, mis võivad meile ilmuda nii unes kui ka ilmsi. Ühel hetkel lihtsalt tabame end muinasloost.»

Oma kujundeid kasutades on Veski loonud igivanad lood uuesti, neid nõnda säilitades ja edasi kandes. Müütides on aegade tarkus, sest kes üldse teab, kui vana on esimene lugu - ehk vanemgi kui inimkond ise.

Näitus on üllatuslikult pühendatud Kõrboja Annale, tegelaskujule Tammsaare loomingust.

Üks töödest kannab pealkirja «Anna». Sellel on kujutatud salapärast ja müstilist idamaa naist, kes hoiab kätel tasakaalus kahte anumat, sümboliseerides ülimat naiselikkust, mis peitub oskuses harmoniseerida keha ja vaimu.

Kõrboja Anna

Kõrboja Anna on naine, kelle kohta võib öelda, et ta seisab kahe jalaga maa peal. Temas on tarkust, tal on suur hing, sest ta kasvatas teise naise pojast uue peremehe Kõrbojale.


Naised ongi loojad ja lugude kandjad. Intrigeeriv on näha Tammsaare loodud karakterist just sellist kunstilist lahendust, kuid järjest enam hakkab see tunduma mõistuspärane ja õige.

«Kolmeteistkümnes kuu...» on Piret Veski neljas näitus E-kunstisalongis. Jääme ootama lisa.
©1995-2007 Postimees
Tartu Postimees


Viimati lisatud teosedOtsi konkreetset autorit nime või nimeosa järgi.
Täisnimekiri on nähtav ülal lingi Autorid kaudu.

Vaata tehnikate järgi  —  

Vaata teemade järgiKunsti ost ja müük
E-Kunstisalong pakub laias valikus klassikalist ja modernset kunsti. Enamik galeriis müügil olevaid töid on üleval ka koduleheküljel. Vaata veebis või tule galeriisse vaatama!


Head Eesti kunsti

Eesti kunsti müük, kunstigalerii, kunstioksjonid, vanem Eesti kunst, kaasaegsed Eesti kunstinkud. Eesti maal, graafika, skulptuur, terrakota, akvarell, õlimaal ja pastell.

Alates 1997. aastast
Galerii alustas tööd jaanuaris 1997. E-Kunstisalong korraldab oksjone, müüb kunstiklassikat ja kaasaegset kunsti, kureerib näitusi ning annab välja kunstialbumeid.


Eesti kunstioksjonid

Kas teadsid, et E-kunstisalong on Eesti vanim järjepidevalt tegutsev galerii, mis on pidevalt korraldanud kunstioksjoneid. Tule kindlasti osalema kevadoksjonile ja sügisoksjonile!

Vaata ka galerii tegemisi Facebookis

Kontaktandmed
E-Kunstisalong OÜ, reg. 11699523,
Tehase 16, Tartu, 50107 
E-mail 
Kontakttelefon (+372) 7366 777

Veebidisain ja FastLion CMS aara.ee

Igavikulised lood kanduvad maalidesse

«Sõit jõel» (esiplaanil) on Piret Veski üks maale, mida saab vaadata näitusel E-kunstisalongis Foto: Sille Annuk Neid märke ja lugusid, mis sageli argises maailmas suurte tornide ja masinate vahel kaotsi lähevad, teab ja märkab kunstnik Piret Veski Kes arvab, et kõik on mustvalge ja üksüheselt mõistetav, see eksib. Kõikjal meie ümber on erinevad märgid ja lood.

Igavikulised lood kanduvad maalidesse

www.e-kunstisalong.ee © 2023 E-kunstisalong OÜ » Hea Eesti kunsti ost ja müük