Iru ämm, August Roosileht August Roosileht oli omapärane graafik, tarbekunstnik ja pedagoog, kelle looming on siinses kunstiajaloos ülekohtuselt üsna tahaplaanile jäetud. Kunstiõpinguid alustas ta 1906. aastal Peterburis Stieglitzi Kunsttööstuskoolis, kuid sobivate elamisvõimaluste puudumisel suundus ta järgmisel aastal Münchenisse, kus õppis eraateljeedes. Seal hakkas välja kujunema tema käekiri ja stiil. 1910. aastal naases kunstnik Peterburi, kus asus õppima Kunstide Edendamise Seltsi Kunstikooli. Hiljem töötas ta mitmel pool Eestis joonistusõpetajana. Roosilehe loomingut iseloomustab juugend ja rahvusromantism, palju tegi ta ka fantaasiarikkaid raamatuillustratsioone. 1910ndatel kiindus ta jäägitult "Kalevipoja" teemadesse, mille juurde pöördus ikka ja jälle tagasi ka oma hilisemas loomingus. Pastell "Iru ämm" on selle ilmekaks näiteks, millega Roosileht annab oma maalilise interpretatsiooni rahvaluules levinud legendile. Iru ämma nime kandis piklik kivirahn, mis seisis Pirita jõe lähistel ja mis hävis 19. sajandil. Eeposes kirjutatu kohaselt oli tegemist Kalevipoja ema Lindaga, kes oli muudetud jumala poolt kiviks, et päästa teda Tuuslari käest. 1962. aastal on kunstiloolane Helmi Üprus kirjutanud, et Roosilehe tööde puhul põimub lembe meelelisus võõra liaanina tema eepose muistendi-maailma tõlgendusse. Loe lisaks Iru ämm, August Roosileht E-kunstisalongis Roosileht August
Anno jaanuar 1997
Tere tulemast Eesti kunsti esindusgaleriisse
Tehase 16, Tartu E-Kaubamajas,
Avatud: E–R 10–18 ja L 10–16
Kõik kodulehel olevad teosed on galeriis saadaval.
Ostude saatmine uksest ukseni 1-2 tööpäeva jooksul. Hind Eesti piires 20 eurot.
Iru ämm, August Roosileht E-kunstisalongis

Iru ämm

1918 Pastell, paber lm 33 x 44. Signatuuriga.
Alghind: 2300, lõpphind: € 2 300
27. E-Kunstisalongi XXVII oksjon
27.11.2011 kell 15.00 Tartu galeriis

August Roosileht oli omapärane graafik, tarbekunstnik ja pedagoog, kelle looming on siinses kunstiajaloos ülekohtuselt üsna tahaplaanile jäetud. Kunstiõpinguid alustas ta 1906. aastal Peterburis Stieglitzi Kunsttööstuskoolis, kuid sobivate elamisvõimaluste puudumisel suundus ta järgmisel aastal Münchenisse, kus õppis eraateljeedes. Seal hakkas välja kujunema tema käekiri ja stiil. 1910. aastal naases kunstnik Peterburi, kus asus õppima Kunstide Edendamise Seltsi Kunstikooli. Hiljem töötas ta mitmel pool Eestis joonistusõpetajana.
Roosilehe loomingut iseloomustab juugend ja rahvusromantism, palju tegi ta ka fantaasiarikkaid raamatuillustratsioone. 1910ndatel kiindus ta jäägitult "Kalevipoja" teemadesse, mille juurde pöördus ikka ja jälle tagasi ka oma hilisemas loomingus. Pastell "Iru ämm" on selle ilmekaks näiteks, millega Roosileht annab oma maalilise interpretatsiooni rahvaluules levinud legendile. Iru ämma nime kandis piklik kivirahn, mis seisis Pirita jõe lähistel ja mis hävis 19. sajandil. Eeposes kirjutatu kohaselt oli tegemist Kalevipoja ema Lindaga, kes oli muudetud jumala poolt kiviks, et päästa teda Tuuslari käest.
1962. aastal on kunstiloolane Helmi Üprus kirjutanud, et Roosilehe tööde puhul põimub lembe meelelisus võõra liaanina tema eepose muistendi-maailma tõlgendusse.Viimati lisatud teosedOtsi konkreetset autorit nime või nimeosa järgi.
Täisnimekiri on nähtav ülal lingi Autorid kaudu.

Vaata tehnikate järgi  —  

Vaata teemade järgiKunsti ost ja müük
E-Kunstisalong pakub laias valikus klassikalist ja modernset kunsti. Enamik galeriis müügil olevaid töid on üleval ka koduleheküljel.

Alates 1997. aastast
Galerii alustas tööd jaanuaris 1997. E-Kunstisalong korraldab oksjone, müüb kunstiklassikat ja kaasaegset kunsti ning kureerib näitusi.

Vaata ka galerii tegemisi Facebookis

Kontaktandmed
E-Kunstisalong OÜ, reg. 11699523,
Tehase 16, Tartu, 50107 
E-mail 
Kontakttelefon (+372) 7366 777

Veebidisain ja FastLion CMS aara.ee

Iru ämm, August Roosileht

August Roosileht Iru ämm 1918 Pastell, paber lm 33 x 44 Signatuuriga August Roosileht oli omapärane graafik, tarbekunstnik ja pedagoog, kelle looming on siinses kunstiajaloos ülekohtuselt üsna tahaplaanile jäetud. Kunstiõpinguid alustas ta 1906. aastal Peterburis Stieglitzi Kunsttööstuskoolis, kuid sobivate elamisvõimaluste puudumisel suundus ta järgmisel aastal Münchenisse, kus õppis eraateljeedes. Seal hakkas välja kujunema tema käekiri ja stiil. 1910. aastal naases kunstnik Peterburi, kus asus õppima Kunstide Edendamise Seltsi Kunstikooli. Hiljem töötas ta mitmel pool Eestis joonistusõpetajana.Roosilehe loomingut iseloomustab juugend ja rahvusromantism, palju tegi ta ka fantaasiarikkaid raamatuillustratsioone. 1910ndatel kiindus ta jäägitult "Kalevipoja" teemadesse, mille juurde pöördus ikka ja jälle tagasi ka oma hilisemas loomingus. Pastell "Iru ämm" on selle ilmekaks näiteks, millega Roosileht annab oma maalilise interpretatsiooni rahvaluules levinud legendile. Iru ämma nime kandis piklik kivirahn, mis seisis Pirita jõe lähistel ja mis hävis 19. sajandil. Eeposes kirjutatu kohaselt oli tegemist Kalevipoja ema Lindaga, kes oli muudetud jumala poolt kiviks, et päästa teda Tuuslari käest. 1962. aastal on kunstiloolane Helmi Üprus kirjutanud, et Roosilehe tööde puhul põimub lembe meelelisus võõra liaanina tema eepose muistendi-maailma tõlgendusse.

Iru ämm, August Roosileht E-kunstisalongis

Roosileht August
www.e-kunstisalong.ee © 2018 E-kunstisalong OÜ » Kunsti ost ja müük