Järjekord, Arseni Mölder E-kunstisalongis Arseni Mölder astus eesti kunstiellu 1940ndate aastate lõpul, mil ta hakkas aktiivselt tööle nii skulptori kui pedagoogina. Tema enda õpingud olid mitmekülgsed, ta ei õppinud ainult skulptuuri, vaid ka puit- ja metallehistööd. Viimased lihvisid kindlasti meisterlikumaks kunstniku kätt ning andsid oma panuse tema loomingu iseloomulike joonte väljakujunemisele. Mölder lõpetas 1938. aastal Riigi Kunsttööstuskooli ning 1948. aastal kiitusega Tallinna Riikliku Tarbekunsti Instituudi metallehistöö ning monumentaal- ja dekoratiivskulptuuri erialal. Kohe pärast lõpetamist algas tal pedagoogiline tegevus ERKIs. Skulptorina on ta viljelenud palju portreid, kuid rohkesti tähelepanu pööranud ka figuraalsele kompositsioonile, milledele on iseloomulik realistlik vormikäsitlus. Suurem muutus tema loomingus toimus 1950ndate teisel poolel, mil kunstnik hakkas oma töödesse rohkem isikupära lisama. Nimetatud perioodist on tema esimese isikunäituse kataloogis (detsember 1969 - jaanuar 1970) kirjutanud kunstiteadlane Mart Eller: "Valmis terve rida enamasti keraamilistest materjalidest pisiskulptuure, mis haaravad vaatajat sageli oma huumoritunde ja plastilselt kompaktse vormiga /---/. " Näitena nimetab teiste hulgas Eller tunnustavalt ka teose "Järjekord", mis on samas kataloogis reprodutseeritud leheküljel 22. Loe lisaks Järjekord, Arseni Mölder E-kunstisalongis Mölder Arseni
Anno 1997
Eesti kunsti esindusgalerii E-Kunstisalong alustas tööd jaanuaris 1997 ja on kõige vanem eragalerii Eestis. Galerii on korraldanud oksjone 26 aastat, järjekorras on tulemas 53.oksjon. E-Kunstisalong tegeleb eesti kunstiklassika ja kaasaegse kunsti müügiga ning näituste korraldamisega.

E-poest ostetud teosed saadame teieni kulleriga
1-3 tööpäeva jooksul. Transport alates 20 €.
Järjekord, Arseni Mölder E-kunstisalongis

Järjekord

1960 ¹amott 24 x 13,5 x 6
Alghind: € 280, lõpphind: € 280
27. E-Kunstisalongi XXVII oksjon
27.11.2011 kell 15.00 Tartu galeriis

Arseni Mölder astus eesti kunstiellu 1940ndate aastate lõpul, mil ta hakkas aktiivselt tööle nii skulptori kui pedagoogina. Tema enda õpingud olid mitmekülgsed, ta ei õppinud ainult skulptuuri, vaid ka puit- ja metallehistööd. Viimased lihvisid kindlasti meisterlikumaks kunstniku kätt ning andsid oma panuse tema loomingu iseloomulike joonte väljakujunemisele.
Mölder lõpetas 1938. aastal Riigi Kunsttööstuskooli ning 1948. aastal kiitusega Tallinna Riikliku Tarbekunsti Instituudi metallehistöö ning monumentaal- ja dekoratiivskulptuuri erialal. Kohe pärast lõpetamist algas tal pedagoogiline tegevus ERKIs. Skulptorina on ta viljelenud palju portreid, kuid rohkesti tähelepanu pööranud ka figuraalsele kompositsioonile, milledele on iseloomulik realistlik vormikäsitlus.
Suurem muutus tema loomingus toimus 1950ndate teisel poolel, mil kunstnik hakkas oma töödesse rohkem isikupära lisama. Nimetatud perioodist on tema esimese isikunäituse kataloogis (detsember 1969 - jaanuar 1970) kirjutanud kunstiteadlane Mart Eller: "Valmis terve rida enamasti keraamilistest materjalidest pisiskulptuure, mis haaravad vaatajat sageli oma huumoritunde ja plastilselt kompaktse vormiga /---/." Näitena nimetab teiste hulgas Eller tunnustavalt ka teose "Järjekord", mis on samas kataloogis reprodutseeritud leheküljel 22.Viimati lisatud teosedOtsi konkreetset autorit nime või nimeosa järgi.
Täisnimekiri on nähtav ülal lingi Autorid kaudu.

Vaata tehnikate järgi  —  

Vaata teemade järgiKunsti ost ja müük
E-Kunstisalong pakub laias valikus klassikalist ja modernset kunsti. Enamik galeriis müügil olevaid töid on üleval ka koduleheküljel. Vaata veebis või tule galeriisse vaatama!


Head Eesti kunsti

Eesti kunsti müük, kunstigalerii, kunstioksjonid, vanem Eesti kunst, kaasaegsed Eesti kunstinkud. Eesti maal, graafika, skulptuur, terrakota, akvarell, õlimaal ja pastell.

Alates 1997. aastast
Galerii alustas tööd jaanuaris 1997. E-Kunstisalong korraldab oksjone, müüb kunstiklassikat ja kaasaegset kunsti, kureerib näitusi ning annab välja kunstialbumeid.


Eesti kunstioksjonid

Kas teadsid, et E-kunstisalong on Eesti vanim järjepidevalt tegutsev galerii, mis on pidevalt korraldanud kunstioksjoneid. Tule kindlasti osalema kevadoksjonile ja sügisoksjonile!

Vaata ka galerii tegemisi Facebookis

Kontaktandmed
E-Kunstisalong OÜ, reg. 11699523,
Tehase 16, Tartu, 50107 
E-mail 
Kontakttelefon (+372) 7366 777

Veebidisain ja FastLion CMS aara.ee

Järjekord, Arseni Mölder E-kunstisalongis

Arseni Mölder Järjekord 1960 ¹amott 24 x 13,5 x 6 Alghind: € 280, lõpphind: € 280 27 E-Kunstisalongi XXVII oksjon 27 Arseni Mölder astus eesti kunstiellu 1940ndate aastate lõpul, mil ta hakkas aktiivselt tööle nii skulptori kui pedagoogina. Tema enda õpingud olid mitmekülgsed, ta ei õppinud ainult skulptuuri, vaid ka puit- ja metallehistööd. Viimased lihvisid kindlasti meisterlikumaks kunstniku kätt ning andsid oma panuse tema loomingu iseloomulike joonte väljakujunemisele.Mölder lõpetas 1938. aastal Riigi Kunsttööstuskooli ning 1948. aastal kiitusega Tallinna Riikliku Tarbekunsti Instituudi metallehistöö ning monumentaal- ja dekoratiivskulptuuri erialal. Kohe pärast lõpetamist algas tal pedagoogiline tegevus ERKIs. Skulptorina on ta viljelenud palju portreid, kuid rohkesti tähelepanu pööranud ka figuraalsele kompositsioonile, milledele on iseloomulik realistlik vormikäsitlus. Suurem muutus tema loomingus toimus 1950ndate teisel poolel, mil kunstnik hakkas oma töödesse rohkem isikupära lisama. Nimetatud perioodist on tema esimese isikunäituse kataloogis (detsember 1969 - jaanuar 1970) kirjutanud kunstiteadlane Mart Eller: "Valmis terve rida enamasti keraamilistest materjalidest pisiskulptuure, mis haaravad vaatajat sageli oma huumoritunde ja plastilselt kompaktse vormiga /---/." Näitena nimetab teiste hulgas Eller tunnustavalt ka teose "Järjekord", mis on samas kataloogis reprodutseeritud leheküljel 22.

Järjekord, Arseni Mölder E-kunstisalongis

Mölder Arseni
www.e-kunstisalong.ee © 2024 E-kunstisalong OÜ » Hea Eesti kunsti ost ja müük