Järvel, Enno Lehis E-kunstisalongis Akvarellist Enno Lehis omandas kunstihariduse ERKI-s maalierialal aastatel 1944-1951, seejärel tegutses vabakutselisena. Muuhulgas on ta olnud ka hinnatud trompetist, õppides konservatooriumis ja mängides Eesti Raadio estraadiorkestris. Musikaalsuse ja kunstiande sümbioos on andnud kunstnikule oskuse ja võime tajuda teda ümbritsevat maailma läbi romantilise ning helge tooni. Tema meelisteemaks on ikka ja jälle olnud maastik ning meri, vähem on ta viljelenud kompositsiooni ja portreed. Tehniliselt on Lehis jäänud truuks akvarellile ning tõusnud sellel alal eesti üheks mainekamaks meistriks. Akvarellitehnika keerukus seisneb pintslikäsitlemise oskuses ning värvi ja vee suhte tundmises - kunstnik peab tajuma kui palju üks või teine võib paberipinda puudutada. Lehise akvarellidele on omased pehmed ja kokkusulavad värvid, tundlikkus ja emotsionaalsus ning tema piltide harmooniline terviklikkus. 2000 Järvel, Enno Lehis E-kunstisalongis Lehis Enno
Anno 1997
Eesti kunsti esindusgalerii E-Kunstisalong alustas tööd jaanuaris 1997 ja on kõige vanem eragalerii Eestis. Galerii on korraldanud oksjone 26 aastat, järjekorras on tulemas 53.oksjon. E-Kunstisalong tegeleb eesti kunstiklassika ja kaasaegse kunsti müügiga ning näituste korraldamisega.

E-poest ostetud teosed saadame teieni kulleriga
1-3 tööpäeva jooksul. Transport alates 20 €.
Järvel, Enno Lehis E-kunstisalongis
Enno Lehis (1912-2011)

Järvel

1960 Akvarell ava 28,5 x 40
Alghind: € 4000/€255, lõpphind: € 4 000/ 255
23. E-Kunstisalongi XXIII oksjon
13.12.2009 kell 15 Tartu galerii

Akvarellist Enno Lehis omandas kunstihariduse ERKI-s maalierialal aastatel 1944-1951, seejärel tegutses vabakutselisena. Muuhulgas on ta olnud ka hinnatud trompetist, õppides konservatooriumis ja mängides Eesti Raadio estraadiorkestris. Musikaalsuse ja kunstiande sümbioos on andnud kunstnikule oskuse ja võime tajuda teda ümbritsevat maailma läbi romantilise ning helge tooni. Tema meelisteemaks on ikka ja jälle olnud maastik ning meri, vähem on ta viljelenud kompositsiooni ja portreed. Tehniliselt on Lehis jäänud truuks akvarellile ning tõusnud sellel alal eesti üheks mainekamaks meistriks. Akvarellitehnika keerukus seisneb pintslikäsitlemise oskuses ning värvi ja vee suhte tundmises - kunstnik peab tajuma kui palju üks või teine võib paberipinda puudutada. Lehise akvarellidele on omased pehmed ja kokkusulavad värvid, tundlikkus ja emotsionaalsus ning tema piltide harmooniline terviklikkus.Enno Lehis (1912-2011)
Akvarellist, sündis 1912. aastal Harjumaal, Loksal. Suri 2011. aastal. Õppis 1930-1934 Tallinna Konservatooriumis trompeti erialal. Jätkas õpinguid 1944-1951 ERKI-s maali erialal. Töötas vabakutselisena. Loomingu põhiosa moodustavad maastikumaalid, enim kujutatud merd ja sügisest loodust, viljelenud ka kompositsiooni ja portreed. Kasutanud pehmeid sulavaid toone, mille saavutanud värve märjalt seguneda lastes.


Teosed oksjonitelViimati lisatud teosedOtsi konkreetset autorit nime või nimeosa järgi.
Täisnimekiri on nähtav ülal lingi Autorid kaudu.

Vaata tehnikate järgi  —  

Vaata teemade järgiKunsti ost ja müük
E-Kunstisalong pakub laias valikus klassikalist ja modernset kunsti. Enamik galeriis müügil olevaid töid on üleval ka koduleheküljel. Vaata veebis või tule galeriisse vaatama!


Head Eesti kunsti

Eesti kunsti müük, kunstigalerii, kunstioksjonid, vanem Eesti kunst, kaasaegsed Eesti kunstinkud. Eesti maal, graafika, skulptuur, terrakota, akvarell, õlimaal ja pastell.

Alates 1997. aastast
Galerii alustas tööd jaanuaris 1997. E-Kunstisalong korraldab oksjone, müüb kunstiklassikat ja kaasaegset kunsti, kureerib näitusi ning annab välja kunstialbumeid.


Eesti kunstioksjonid

Kas teadsid, et E-kunstisalong on Eesti vanim järjepidevalt tegutsev galerii, mis on pidevalt korraldanud kunstioksjoneid. Tule kindlasti osalema kevadoksjonile ja sügisoksjonile!

Vaata ka galerii tegemisi Facebookis

Kontaktandmed
E-Kunstisalong OÜ, reg. 11699523,
Tehase 16, Tartu, 50107 
E-mail 
Kontakttelefon (+372) 7366 777

Veebidisain ja FastLion CMS aara.ee

Järvel, Enno Lehis E-kunstisalongis

Enno Lehis (1912-2011) Järvel 1960 Akvarell ava 28,5 x 40 Alghind: € 4000/€255, lõpphind: € 4 000/ 255 23 E-Kunstisalongi XXIII oksjon 13 Akvarellist Enno Lehis omandas kunstihariduse ERKI-s maalierialal aastatel 1944-1951, seejärel tegutses vabakutselisena. Muuhulgas on ta olnud ka hinnatud trompetist, õppides konservatooriumis ja mängides Eesti Raadio estraadiorkestris. Musikaalsuse ja kunstiande sümbioos on andnud kunstnikule oskuse ja võime tajuda teda ümbritsevat maailma läbi romantilise ning helge tooni. Tema meelisteemaks on ikka ja jälle olnud maastik ning meri, vähem on ta viljelenud kompositsiooni ja portreed. Tehniliselt on Lehis jäänud truuks akvarellile ning tõusnud sellel alal eesti üheks mainekamaks meistriks. Akvarellitehnika keerukus seisneb pintslikäsitlemise oskuses ning värvi ja vee suhte tundmises - kunstnik peab tajuma kui palju üks või teine võib paberipinda puudutada. Lehise akvarellidele on omased pehmed ja kokkusulavad värvid, tundlikkus ja emotsionaalsus ning tema piltide harmooniline terviklikkus.

Järvel, Enno Lehis E-kunstisalongis

Lehis Enno
www.e-kunstisalong.ee © 2024 E-kunstisalong OÜ » Hea Eesti kunsti ost ja müük