Järvenpää, Oskar Kallis E-kunstisalongis Oskar Kallis oli üks esimesi ainult Eestis kunstihariduse omandanud kunstnikke. Astus 1903. aastal vastavatud Ants Laikmaa ateljeekooli. Vahemikus 1912–1913 täiendas end Eesti Kunstiseltsi joonistuskursustel ning käis õppereisidel Soomes ja Venemaal. Alates 1913. aastast õppis taas Laikmaa juhendamisel ning kasutas oma õpetaja eeskujul peamiselt pastelli. Kunstiajaloolane Mai Levin on kirjutanud: „Sajandi algkümnendite kunstis küünib Nikolai Triigi kõrval esile noor kunstnik Oskar Kallis. Tema originaalsus ja kunstiküpsus on tähelepanuväärsed. “ 1914. aastal määrati Kallis Tallinnasse rajatava Peeter Suure nimelise merekindluse joonestajaks. Igapäevane koormav töö ehitusel kahjustas jäädavalt kunstniku tervist. Püüdes oma andekamat õpilast päästa, viis Laikmaa Kallise 1917. aastal Krimmi, kus kunstnik 25-aastaselt tuberkuloosi suri. Loe lisaks Järvenpää, Oskar Kallis E-kunstisalongis Jegorov Andrei
Anno 1997
Eesti kunsti esindusgalerii E-Kunstisalong alustas tööd jaanuaris 1997 ja on kõige vanem eragalerii Eestis. Galerii on korraldanud oksjone 26 aastat, järjekorras on tulemas 53.oksjon. E-Kunstisalong tegeleb eesti kunstiklassika ja kaasaegse kunsti müügiga ning näituste korraldamisega.

E-poest ostetud teosed saadame teieni kulleriga
1-3 tööpäeva jooksul. Transport alates 20 €.
Järvenpää, Oskar Kallis E-kunstisalongis

Järvenpää

1917. Pastell, paber. Lm 17,7x21,5. Signatuuriga.
Alghind: € €3700, lõpphind: € 8000
48. E-Kunstisalongi XLVIII oksjon
07.11.2021 Tartu galeriis kell 13

Oskar Kallis oli üks esimesi ainult Eestis kunstihariduse omandanud kunstnikke. Astus 1903. aastal vastavatud Ants Laikmaa ateljeekooli. Vahemikus 1912–1913 täiendas end Eesti Kunstiseltsi joonistuskursustel ning käis õppereisidel Soomes ja Venemaal. Alates 1913. aastast õppis taas Laikmaa juhendamisel ning kasutas oma õpetaja eeskujul peamiselt pastelli. Kunstiajaloolane Mai Levin on kirjutanud: „Sajandi algkümnendite kunstis küünib Nikolai Triigi kõrval esile noor kunstnik Oskar Kallis. Tema originaalsus ja kunstiküpsus on tähelepanuväärsed.“ 1914. aastal määrati Kallis Tallinnasse rajatava Peeter Suure nimelise merekindluse joonestajaks. Igapäevane koormav töö ehitusel kahjustas jäädavalt kunstniku tervist. Püüdes oma andekamat õpilast päästa, viis Laikmaa Kallise 1917. aastal Krimmi, kus kunstnik 25-aastaselt tuberkuloosi suri.Viimati lisatud teosedOtsi konkreetset autorit nime või nimeosa järgi.
Täisnimekiri on nähtav ülal lingi Autorid kaudu.

Vaata tehnikate järgi  —  

Vaata teemade järgiKunsti ost ja müük
E-Kunstisalong pakub laias valikus klassikalist ja modernset kunsti. Enamik galeriis müügil olevaid töid on üleval ka koduleheküljel. Vaata veebis või tule galeriisse vaatama!


Head Eesti kunsti

Eesti kunsti müük, kunstigalerii, kunstioksjonid, vanem Eesti kunst, kaasaegsed Eesti kunstinkud. Eesti maal, graafika, skulptuur, terrakota, akvarell, õlimaal ja pastell.

Alates 1997. aastast
Galerii alustas tööd jaanuaris 1997. E-Kunstisalong korraldab oksjone, müüb kunstiklassikat ja kaasaegset kunsti, kureerib näitusi ning annab välja kunstialbumeid.


Eesti kunstioksjonid

Kas teadsid, et E-kunstisalong on Eesti vanim järjepidevalt tegutsev galerii, mis on pidevalt korraldanud kunstioksjoneid. Tule kindlasti osalema kevadoksjonile ja sügisoksjonile!

Vaata ka galerii tegemisi Facebookis

Kontaktandmed
E-Kunstisalong OÜ, reg. 11699523,
Tehase 16, Tartu, 50107 
E-mail 
Kontakttelefon (+372) 7366 777

Veebidisain ja FastLion CMS aara.ee

Järvenpää, Oskar Kallis E-kunstisalongis

Oskar Kallis Järvenpää 1917 Pastell, paber Oskar Kallis oli üks esimesi ainult Eestis kunstihariduse omandanud kunstnikke. Astus 1903. aastal vastavatud Ants Laikmaa ateljeekooli. Vahemikus 1912–1913 täiendas end Eesti Kunstiseltsi joonistuskursustel ning käis õppereisidel Soomes ja Venemaal. Alates 1913. aastast õppis taas Laikmaa juhendamisel ning kasutas oma õpetaja eeskujul peamiselt pastelli. Kunstiajaloolane Mai Levin on kirjutanud: „Sajandi algkümnendite kunstis küünib Nikolai Triigi kõrval esile noor kunstnik Oskar Kallis. Tema originaalsus ja kunstiküpsus on tähelepanuväärsed.“ 1914. aastal määrati Kallis Tallinnasse rajatava Peeter Suure nimelise merekindluse joonestajaks. Igapäevane koormav töö ehitusel kahjustas jäädavalt kunstniku tervist. Püüdes oma andekamat õpilast päästa, viis Laikmaa Kallise 1917. aastal Krimmi, kus kunstnik 25-aastaselt tuberkuloosi suri.

Järvenpää, Oskar Kallis E-kunstisalongis

Jegorov Andrei
www.e-kunstisalong.ee © 2024 E-kunstisalong OÜ » Hea Eesti kunsti ost ja müük