Johannes Uiga 17. veebruaril avame Tartu galeriis Johannes Uiga juubelinäituse "90". Näitus järgneb ka Tallinna galeriis. Uiga panoraamsed vaated, järvesilmade ja metsatukkadega annavad suurepäraselt edasi Lõuna-Eesti maastiku omapära Johannes Uiga
Anno 1997
Eesti kunsti esindusgalerii E-Kunstisalong alustas tööd jaanuaris 1997 ja on kõige vanem eragalerii Eestis. Galerii on korraldanud oksjone 26 aastat, järjekorras on tulemas 53.oksjon. E-Kunstisalong tegeleb eesti kunstiklassika ja kaasaegse kunsti müügiga ning näituste korraldamisega.

E-poest ostetud teosed saadame teieni kulleriga
1-3 tööpäeva jooksul. Transport alates 20 €.

Johannes Uiga

17. veebruaril avame Tartu galeriis Johannes Uiga juubelinäituse "90". Näitus järgneb ka Tallinna galeriis.

Maalikunstnik Johannes Uiga sündis 12.veebruaril 1918.a. ning suri 1998.a. Tartus.

Tema esimeseks joonistusõpetajaks oli Eerik Haamer Tartu ühisgümnaasiumis. Aastatel 1937-40 ja 1943-44 õppis Uiga “Pallases" (algul A.Vardi algklassis, hiljem K.Liimandi aktiklassis, V.Ormissoni maaliklassis ja A.Vardi maaliateljees) ja lõpetas Tartu Riikliku Kunstiinstituudi 1946.a.

Tema esmaesinemine toimus 1942.a. Tartus kunstiühing “Pallas" näitusel. 1988.a. anti kunstnikule Konrad Mägi nim. medal.

Johannes Uiga kui loodusmaalija lemmikmotiiv on Pühajärve ja Otepää järvemaastik. Tema kargetes pruunides, sinistes toonides maalitud napimotiivilistes maastikupiltides Lõuna-Eestist väljendub looduse avarus ja tõsidus.

Johannes Uigale on omane kohati stiliseeriv, kohati ekspressiivne käekiri. Uiga panoraamsed vaated, järvesilmade ja metsatukkadega annavad suurepäraselt edasi Lõuna-Eesti maastiku omapära.Viimati lisatud teosedOtsi konkreetset autorit nime või nimeosa järgi.
Täisnimekiri on nähtav ülal lingi Autorid kaudu.

Vaata tehnikate järgi  —  

Vaata teemade järgiKunsti ost ja müük
E-Kunstisalong pakub laias valikus klassikalist ja modernset kunsti. Enamik galeriis müügil olevaid töid on üleval ka koduleheküljel. Vaata veebis või tule galeriisse vaatama!


Head Eesti kunsti

Eesti kunsti müük, kunstigalerii, kunstioksjonid, vanem Eesti kunst, kaasaegsed Eesti kunstinkud. Eesti maal, graafika, skulptuur, terrakota, akvarell, õlimaal ja pastell.

Alates 1997. aastast
Galerii alustas tööd jaanuaris 1997. E-Kunstisalong korraldab oksjone, müüb kunstiklassikat ja kaasaegset kunsti, kureerib näitusi ning annab välja kunstialbumeid.


Eesti kunstioksjonid

Kas teadsid, et E-kunstisalong on Eesti vanim järjepidevalt tegutsev galerii, mis on pidevalt korraldanud kunstioksjoneid. Tule kindlasti osalema kevadoksjonile ja sügisoksjonile!

Vaata ka galerii tegemisi Facebookis

Kontaktandmed
E-Kunstisalong OÜ, reg. 11699523,
Tehase 16, Tartu, 50107 
E-mail 
Kontakttelefon (+372) 7366 777

Veebidisain ja FastLion CMS aara.ee

Johannes Uiga

Maalikunstnik Johannes Uiga sündis 12 veebruaril 1918 17. veebruaril avame Tartu galeriis Johannes Uiga juubelinäituse "90". Näitus järgneb ka Tallinna galeriis.

Johannes Uiga

www.e-kunstisalong.ee © 2024 E-kunstisalong OÜ » Hea Eesti kunsti ost ja müük